Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yılların Sorunu Uyarmakla Olmaz Kural Koyun
  • Facebook da Paylaş
Yılların Sorunu Uyarmakla Olmaz Kural Koyun
  • 25-02-2020
  • 2 yorum
  • 4582 okunma
Kızılcahamam'da kangren olmuş bir sorun kaldırım işgali. Aslında esnaf da memnun değil ama, o malını çıkartmasa diğer esnaf çıkarıyor

Kadırım işgali Kızılcahamam'da şimdiye kadar gelen belediyelerin çözemediği problemlerden bir tanesi. Vatandaşın şikayetine rağmen bir kural olmadığı, bir standardı olmadığı için, esanafların zaten dar olan kaldırımlara mallarını çıkartması sonucu yaşanan ve yıılardır çözülmeyen bu problemle ilgili Kızılcahamam Belediyesi Zabıta ekipleri bugün uyarılarda bulunmuş.

Sorun Çözülürmü Hayır çözülmez 

Kızılcahamam Haber olarak 2015 yılında aynı problemle ilgili haber yapmışız yıl 2020 sorun devam ediyor zabıta uyarıyor. Uyarmak yerine Kızılcahamam Belediyesi olarak bir kural koyun, esnaf kadırımın 50 -70 -100 santimetresini kullanabilir deyin veya bir çizgi ile hangi kaldırımda Belediye kaç cm esnafın kullanacağı alan belirlemiş ise bu alanı çizerek işaretleyin, birçok belediyeböyle çözüm üretmiş.

Aslında esnaf dükkanın yarısını hergün kaldırıma çıkartıp akşam koymaktan memnun değil, ama yanındaki komşusu çıkartınca o da mecbur çıkartıyor, herkese bir ölçü konsa hem vatandaş rahatca kaldırımda yürüyebilir, esnafda herkes hergün çıkart koy yorulup durmaz.

Kızılcahamam Belediyesi zabıta ekipleri esnafları ziyaret ederek, dışarıda bulunan eşyaların içeri alınması ve kaldırımı işgal eden tabelaların kaldırılması için işyeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulundu.

Zabıta Ekipleri işgaliyede ısrar eden esnafların yaya trafiğini engelleyerek vatandaşların alışveriş yapma olanağını ortadan kaldırdıklarını ifade ederek, eşyaların içeriye alınmasını istedi.

Kızılcahamam Belediyesi Zabıta Müdürü Talip Yüce , kaldırım işgaline karşı alınan şikayetler doğrultusunda sıkı bir denetim uygulayacaklarını, bu konuda esnafların duyarlı davranması gerektiğini kaydetti.

Kaldırımların yayalar için kullanılması gerektiğini ve işgale izin vermeyeceklerini dile getiren Zabıta Müdürü Yüce, “İşgal konusunda yoğun şikayetler alıyoruz. Alışveriş eden vatandaşların kaldırımları kullanması gerekirken, işgal yüzünden yol ortasında yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da insanları her açıdan hem sıkıntıya sokuyor, hem de hayatını tehlikeye atıyor. Bu konuda gerekli uyarıları yaptık, esnaflarımızın kaldırımları işgal etmeyerek bize yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.
Eşyaların işyerleri dışına konulmaması gerektiğine dikkat çeken Talip Yüce, kuralları ihlal eden esnaflar hakkında yasal işlem başlatacaklarını aktardı.

Öte yandan Belediye Başkanı Süleyman Acar’ın talimatlarıyla esnafların kaldırım işgaline son verileceğini duyan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

İLGİLİ HABER YIL 2015 
 
 
 
 
 
Etiketler : Yılların - Sorunu - Uyarmakla - Olmaz - Kural - Koyun - -
YORUMLAR
  • kazım   29-02-2020 09:54

    kaldırımdan vazgeçtik bildiğin yolları işgal ediyorlar.zaten ilçede trafik sorunu var

  • vatandas   26-02-2020 01:25

    akın marketi bakin bi zahmet 2 arabasi yolda yan park 3dilmis vqziyette gazet3 su kolileri yolda kaldirim kapali a

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın