Ana Sayfa  /  Spor  /  Yıldızlar Serbest Grup Şampiyonası Sona Erdi
  • Facebook da Paylaş
Yıldızlar Serbest Grup Şampiyonası Sona Erdi
  • 05-02-2018
  • 0 yorum
  • 6145 okunma
Kızılcahamam Güreş takımının 9 sporcusu Amasya'da yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında güreşecek
Bu yıl Erzincan ve Bilecik’te düzenlenen yıldızlar serbest güreş grup müsabakaları bugün yapılan finallerle sona erdi.
50’ye yakın ilden yakşalık 500 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada sporcular sıkletlerinde şampiyon olmak için kıyasıya mücadele ettiler. Dün yapılan maçların ardından finale kalan sporcular bugün şampiyon olmak için mindere çıktı.
 
Bilecik’te yapılan maçların ardından 55 kg’da Ferhat Kılıç 65 kg’da Tolga Akyüz 92 kg’da Ömer Ağtaş ve 110 kg’da İsmail Balaban rakiplerini yenerek kilolarında şampiyon olmayı başardılar. Erzincan’da yapılan maçların ardından da 55 kg’da Çetin Tahsin 65 kg’da Harun Söyler 92 kg’da Bayram Çağrı Can ve 110 kg’da M. Küçük finalde rakiplerini yenip birinci olmayı başardılar.
 
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yıldızlar serbest güreş grup müsabakalarına katılımın üst seviyede olduğunu belirterek “Bu katılım gösteriyor ki Türk güreşine ilgi her geçen gün artıyor. Bunun sebebi de uluslararası alanlarda aldığımız başarılı sonuçlar. Bugün burada mücadele eden sporcularımız bizleri 2024-2028 yıllarında Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda temsil edecek sporcular olacak. Ben burada mücadele eden tüm sporcularımızı kutluyor Olimpiyat şampiyonluğuna kadar uzanacak bu yolda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu
Bilecik'te yapılan yıldızlar gurup müsabakalarında Kızılcahamam güreş takımı 9 sporcu Amasya'da yapılacak olan yıldızlar Türkiye şampiyonasına vize almiştır.
 
 
 
 
 
 
Etiketler : Yıldızlar - Serbest - Grup - Şampiyonası - Sona - Erdi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın