Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yerel seçimin kaderini köyler belirleyecek
 • Facebook da Paylaş
Yerel seçimin kaderini köyler belirleyecek
 • 22-01-2014
 • 3 yorum
 • 5408 okunma
Kızılcahamam’da 30 Mart 2014’de yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi yapılan araştırmaya göre şu ana kadar 2 binin üzerinde seçmenin nakillerini köye aldırdığı belirlendi

Kızılcahamam’da 30 Mart 2014’de yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi yapılan araştırmaya göre şu ana kadar 2 binin üzerinde seçmenin nakillerini köye aldırdığı belirlendi.

Yerel seçimler yaklaştıkça muhtar adayları seçim kazanmak için farklı metotlar uygulamaya ve köylere seçmen yazdırmaya devam ediyor. Kızılcahamam’da Salın, Semer,  Yukarıkise, Kavaközü, Orta gibi genelde güvem bölgesi köylerinde muhtarlık seçimleri için muhtar adaylarının yazdırdıkları seçmenler, bu seçimde sadece köylerini değil Kızılcahamam Belediye Başkanlığı seçimlerini’ de etkileyeceğe benziyor.

23 Ocak 2014 ta Askı Listesi’nin inmesine kadar olan süre içerisinde ilçe nüfus müdürlüklerine bizzat, köyde oturduklarına dair elektrik veya benzeri bir fatura ibraz ederek müracaat edenlerin kayıtları yapıldıktan sonra ilçe seçim kuruluna gönderiliyor, seçim kurulu tarafından kabul edilenler köylerinde oy kullanmak için seçmen listesindeki yerini alabiliyor.

Seçmen listesinin askıdan inmesine az bir zaman kala ilçe nüfus müdürlüğü önündeki kalabalıklar çoğalmaya, köydeki seçmen listeleri de artmaya başladı.

İlçe merkezlerindeki seçmenle yerel seçime alışan siyasi partiler için, alışkanlık değiştirecek bir yerel seçim geliyor. Çünkü köylerin katılımıyla seçmen sayısında ve yapısında büyük değişim olacak.

Etiketler : Yerel - seçimin - kaderini - köyler - belirleyecek -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • Ziya   22-01-2014 23:41

  Köylerin çoğalması çok güzel hem hizmet artar köylere hemde ana baba oçakları açılmış onlar yad edilmiş olur bu vesileyle köylere önem artar ilgi artar iyi olmuş en küçük köy 50 kişi olmuş süper ilerleme olmuş.

  0

  0

  • YETER ARTIK URFALI GÖKCEK   24-01-2014 13:37

   iyide ikamet eden yok ki oy kullanıp gidecekler.

   0

   0

 • salınlı   22-01-2014 01:46

  salın köyünde coşkun birinci çıkacaktır çünkü köye iyi hizmet verdi görevi olmamasına rağmen çöpleri kaldırdı konteynır koydu köylüyü pislikten çöpten kurtardı.ikinci en iyi hizmeti ahmet arslanoğlu ve il özel idarecileri ak parti ilçe teşkilat başkanı sefa yıldırım ve başbakan yardımcısı emrullah işlere kadar duyurduğumuz ama yapılmayan köyün ara yollarının önemli kısmını yaptı. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=620821391316521&set=pcb.620821617983165&type=1&theater (belgeside bu linkte) görevi değil ama kanalizasyonuda bu gidişle imkan bulursa o yapar coşkuna oylar helal olsun.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın