Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yeni kabine: Kim gitti kim geldi
  • Facebook da Paylaş
Yeni kabine: Kim gitti kim geldi
  • 25-05-2016
  • 1 yorum
  • 5451 okunma
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan yeni kabinesini açıkladı. 8 isim gitti, 5 yeni isim geldi.

AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükümet'i oluşturdu.

8 İSİM KABİNE DIŞI  KALDI

64. Hükümette görev yapan BaşbakanYardımcısı Yalçın Akdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni kabinede yer almadı.

5 İSİM İLK KEZ BAKAN OLDU

Başbakan Binali Yıldırım 65. Hükümetin bakanlarını açıkladı. 65. hükümette 5 isim ilk kez bakanlık koltuğuna oturdu.

Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak yeni kabinede başbakan yardımclığına getirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Çevre ve Şehircilik Bakanı, olarak görevlendirildi.

Başbakan Yıldırım, kendisinden boşalan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koltuğunu ise Kars Milletvekili Ahmet Arslan'a teslim etti.

Yeni Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ise Faruk Özlü oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise kabinedeki tek kadın bakan oldu. AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili olan Kaya, elektrik elektronik mühendisi ve tıp doktoru.

3 İSİM KABİNEYE DÖNDÜ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yerine daha önce aynı görevde bulunan Erzurum Milletvekili Recep Akdağ getirildi. Yeni kabinede, Ekonomi Bakanlığı Nihat Zeybekci'ye emanet edildi.

Daha önce Kültür Bakanlığı yapan, son kabinede yer almayan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcülüğü yapan Ömer Çelik ise Avrupa Birliği Bakanı olarak görevlendirildi.

Etiketler : Yeni - kabine: - Kim - gitti - kim - geldi -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   26-05-2016 22:53

    T.C.Siyasetine uyumu, sadakati, saygıyı, kalkınmayı getiren Aziz AK PARTİ mensupları, Kılçdarolu denen anamuhalefet lideri bozuntusu her ne kadar "bizlerin kanını akıtmadan anayasayı değiştiremezsiniz, - başkanlık sistemini getiremezsiniz desede, halk'a hizmeti HAKK'a hizmet inancı ile ve siyaseti vatan millet devlet bayrak birlik ve beraberliği için yapan sizlerin, KERVANI YASAL HUKUK VE DEMOKRASİ YOLUNU TAKİBEN TEREYAĞINDAN KILÇEKER GİBİ YASALAŞTIRACAĞINIZ dilek ve temennisi ile. Allah (c.c) yolunuzu bahtınızı açık etsin. Yar ve Yardımcınız olsun. Amin Amin Amin. ***** ALLAH (c.c) yardımcınız oluyorki kılçdaroğlu ve partisinin üst düzey yönetimi ("görünen ajandaları ile") siyaseti kan ile gezi türü terör ile yapacağını, demirtaş ve partisi doğrudan teörö ile yapacaklarını konuşarak yolunuzu açıyor.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA