Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yazıcıoğlu TOKİ de sorunları dinledi
 • Facebook da Paylaş
Yazıcıoğlu TOKİ de sorunları dinledi
 • 01-01-1970
 • 14 yorum
 • 5644 okunma
Kızılcahamam’ın en yeni mahallesinin yeni sakinleri dertli, sorunlar büyük ve bitmiyor. Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan ve 298 konuttan oluşan TOKİ konutlarında kışla birlikte başlayan sorunlar yönetimle çözülmeyince
Kızılcahamam’ın en yeni mahallesinin yeni sakinleri dertli, sorunlar büyük ve bitmiyor. Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan ve 298 konuttan oluşan TOKİ konutlarında kışla birlikte başlayan sorunlar yönetimle çözülmeyince ak parti Milletvekili Sait Yazıcıoğlu devreye girdi önceki gün TOKİ sakinlerinin sorunlarını dinledi.
 
Teravih namazını TOKİ camiinde kılan Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu namaz çıkışında konut sahiplerinin sorunlarını dinledi. Yapılan toplantıya İl genel meclis başkanı Ahmet Arslanoğlu, Ak Parti ilçe başkanı Sefa Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Site sakinleri yaşadıkları sorunları madde başlıkları olarak Isınma bedelinin yüksek oluşu, Okul olmayışı ve Aylık taksitlerin diğer TOKİ konutlarına oranla yüksek oluşu gibi bu üç sorun düzelmesi için Ankara milletvekilli Sait Yazıcıoğlundan yardım istediler.
 
Kızılcahamam TOKİ konutlarında bu kış ısınma bedeli olarak 2+1 konutlardan 1.050 TL – 3+1 konutlardan ise 1.350 TL ısınma bedeli çıkmasına büyük tepki var. Aylık taksitlerde diğer ilçelerde yalpan TOKİ konutlarından pahalı olan Kızılcahamam’da konutların şehrin dışında olması ve okul bulunmaması da ayrı bir sorun olarak 1000 kişilik bu yeni mahallenin önündeki en büyük problem olarak görünüyor.
 
Site sakinlerinin sorunlarını tek, tek not alan Milletvekili çözüm için elinden geleni yapacağını dile getirdi. Kendisine iletilen sorunların yapılabilecek durumda olanlar için çalışma başlatıp mahalle muhtarı ve ak parti ilçe başkanına bilgi vereceğini dile getiren Sait Yazıcıoğlu daha sonra bölgeden ayrıldı.
Etiketler : Yazıcıoğlu - TOKİ - de - sorunları - dinledi -
YORUMLAR
 • kolonbo31   30-08-2010 03:46

  aydın senin kim oldugunu buldum bakmısın bügün mhpde bir bakmısın akpde ikili oynama be birader ayıp akp millet vekili geldide ne yaptı adem özbekler sana degil toki sakinlerini kazıkladı gitti hakkımı helal etmiyorum ben toki zadesi olarak hepsini allaha havale ediyorum

 • Tokicimler   29-08-2010 20:05

  TOKİZEDE 25-08-2010, 11:59:35 İlk başlangıçta kızılcahamam adına toki ile pazarlığa kim oturdu ise vebal onundur.Türkiyede en fazla taksit ödeyen yer burası Adam Konyadan geldi çaktı kazığı K.hamam halkına çekti gitti dürüst olsa ne ifade eder Tesbit çok dğru. ilk pazarlıkda olmamış. Mürüçaat edilmiş geri tarafı ayhan hidayet takihp etmiş.Başkan Şehrdin 5 kilomtre uzağından petrol ofuisinden takip edilmiş. Bukadar olur.

 • Aydın   26-08-2010 22:00

  Hemen alttaki yorum yazan aydın ben değilim kimse soyadını da yazsın ben öyle yorum yapmam. Erdal uçara duyurulur.

 • ahmet   26-08-2010 20:41

  taksitleri zor ödüyoruz ödeyemeyenler birer birer gittikten sonra buraya zenginler dolacak toki hiç bir amaca hizmet etmiş olmuyor böylelikle. hele birde şu site aidatı yokmu ödemek aşırı zor geliyor. yönetim gitse belki masraflar düşer kendimiz bu işi başarırız inşallah

 • zavallı toki zede   26-08-2010 19:53

  bu aydın arkadaşı hüseyin çelik in yerine koysalar tam akp parti sözcüsü gibi çalışıyo maşşallah:/

 • Aydın   26-08-2010 17:57

  O ben değilim kimse soyadını da yazsın.

 • erdal uçar   26-08-2010 03:29

  ilk kez bir habere objektif yorum yapmışsın sezarın hakkı sezara misali alkış sana.gerçek olan yine oy için hal hatır sormalar

 • aydın   25-08-2010 23:22

  yok canm küçük düşünmeyin oy istemeye değil babasının hayrına geldi önümüzde refarendum var değilmi şimdiye kadar nerdelerdi acaba şeçimden seçime lay lay lom

 • Tokizede Recep Talha   25-08-2010 18:30

  Sabit Yazıcıoğlu eski diyanet başkanı doğru dürüst adam ve buraya getirilmesi en kolay adam. Buda gösteriyor ki ilçe teşkilatı yine kaçak güreşiyor. Çözüm Kırıkkalade-Eskişehir’de 3+1'in aylık taklidi 275–400 bin lira. Bizde 2+1’in tabanı 300 binden başlıyor emsal örneklerle aylık taksit ücretleri düşürmekte. Düşmez ise mahkemeye vermekte. Sözleşme mahkemeye vermeye engel değildir. Zamanımızda Alınan her malzemenin sözleşmesi vardır ama tüketici hakları bunların üstündedir.

 • tokihane   25-08-2010 14:06

  sayın vekil oy için gelmedi bizleri dinlemek için geldi ama biz ona saygı bile duymadık. arka taraflardan gürültü eksik olmadı. ona ilettiğimiz sorunları iyi dile getiremedik belki son anda vekil anladı yüksek ücretden dert yandığımızı. biz birlik olup servise çözüm bulamadık seneye yönetime nasıl bakacağız bakalım.

 • TOKİZEDE   25-08-2010 11:59

  İlk başlangıçta kızılcahamam adına toki ile pazarlığa kim oturdu ise vebal onundur.Türkiyede en fazla taksit ödeyen yer burası Adam Konyadan geldi çaktı kazığı K.hamam halkına çekti gitti dürüst olsa ne ifade eder

 • tokizede   25-08-2010 11:34

  hani bizim millet vekillerimiz sözde bölge millet vekilleri. oda söz vermişti takistler düşecekti.adam kayserinin derdi ile ugraşıyordur.

 • ali ekber   25-08-2010 05:48

  sen nelere kadirsin son 10 günde gelmeyen milletvekili bakan kalmadı.daha önceleri demeyelimde hep oy zamanlarındamı gelir kızılcahamam sizin aklınıza.yoksa siz kızılcahamamı sadece asya termal tesislerinden ibaret sayarsınız.ve bir de gercek ayıptır insanları bu mübarek günlerde bari kandırmayın .yok doğalgaz gelecek,tokinin sorunlarıyla ilgilenilecek.ayıptır ve günahtır.

 • Aydın   25-08-2010 05:06

  Görüldüğü üzere sorunlarınızı dinleyen de sorunlarınızı çözecek olan da AKP dir. Şu ana kadar belediyeden bir görevli gelip de nedir derdiniz diyen oldu mu iki adım yerden. Ancak karşıdan bakmakla yetindiler. Yol bozuktu belki ondan gidemediler ama yapmak nedense işlerine gelmedi..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın