Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yabanabat Termal Tesisleri Kapatıldı.
 • Facebook da Paylaş
Yabanabat Termal Tesisleri Kapatıldı.
 • 30-01-2016
 • 13 yorum
 • 5925 okunma
Kızılcahamam Belediyesine ait Yabanabat termal tesisleri belediye tarafından kapatıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 24 Mart 2014 tarihinde hizmete açılan Kızılcahamam girişindeki Yabanabat termal tesislerini kapattı. 

 

Konu ile ilgili Kızılcahamam Belediyesi İnternet sitesinden yapılan duyuru ise şöyle.

 

KIZILCAHAMAMLI DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZE SAYGIYLA DUYURULUR

SICAK SU KAYNAKLARIMIZ ARTIK DAHA DİKKATLİ KULLANILACAK

Doğa ve Termal Cenneti olan, turizm beldesi ilçemiz Kızılcahamam, yıllardır termal sıcak suyu ile her yerde nam salmış ve bir çok insanı misafir etmiştir. Turizm beldesi olmamız sebebi ile ilçemize gelen misafirlerin daha güzel ağırlanıp, memnuniyetlerinin sağlanması açısından doğal güzelliklerimizin yanında en önemli varlığımız, Yüce Allah'ın ilçemize nasip ettiği zengin sıcak su kaynağının olmasıdır.

Yıllar önce ilçemize yatırım için gelmiş tesislere ve ısınma amaçlı konutlara sıcak su verilerek bu kaynak kullanılmaya devam etmektedir. Ama sıcak suyumuzun yıllarca tasarruflu kullanılmaması neticesinde kaynaklarımızda azalma olması ve özellikle kış aylarında konutlarımızın ısınma sorunu yaşadığı malesef son yıllarda fazla bir şekilde görülmeye başlamıştır.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, göreve geldiği günden bu yana bu konuda çözümler üreterek ilçemizin geleceği açısında çok önemli olan bu durum için çareler aramış ve özellikle son zamanlarda acil bir şekilde kalıcı çözümler bulunması gerektiği kanaatine varmıştır. İlçemizde konutlara ve tesislere verilen suyun incelenmesi neticesinde ciddi bir manada tasarruf gerektiği, lüzumu dışında kullanılan tüketimin önüne geçilmesi hedeflenerek çeşitli çalışmalar başlatılmıştır. Geçtiğimiz günlerde ilçemizde hizmet veren ve sıcak su kullanan tesislerle de toplantı yapan başkanımız, bu konuda kendilerini bilgilendirmiş ve onların yapması gereken şeyler de izah edilmiştir.

Kızılcahamam Belediyesi olarak tasarruf gerektiren işletmelerde gerekenin yapılması için kendi tesislerimizi de gözden geçirdiğimizde; özellikle kış aylarında gelen misafirlerin, yaz aylarına oranla daha az olduğu gözlemlenmiştir. Kış aylarında tesislerde lüzumundan fazla su kullanımının vatandaşlarımızın konut ısınmalarında sıkıntı çekmesine sebep olduğu açıkça ortaya çıkmıştır.  Bu sebepten dolayı hem sıcak sudan, hem de diğer giderlerden tasarruf amacı ve vatandaşlarımızın konutlarında daha iyi ısınabilmeleri için en son açılan kaplıcamız, Yabanabad Termal Tesisleri'nin, 01 Şubat 2016 Pazartesi tarihinden itibaren geçici olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Tesiste görevli olarak çalışan personellerimiz ise diğer birimlerinde çalışmaya devam edeceklerdir.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ilçemizin geleceği açısında en önemli kaynağımız olan sıcak suyumuzun korunması, ilçemizin geleceğinde daha iyi faydalanılması açısından gereken her şeyi yapacaklarını, gidilen bu tasarrufun kıymetinin gelecek nesil tarafından daha iyi anlaşılacağını söyledi. Günü kurtarmak adına hiçbir zaman çalışma yapmadıklarını belirten başkanımız, yapılan bütün çalışmaların ve devam edecek olan projelerin göz boyamadan uzak, Kızılcahamam'ın geleceği de düşünülerek yapılması gerektiğini söyledi. Çocuklarımızın, torunlarımızın gelecekte mutlu yaşaması için hazırladığımız Kızılcahamam, bugüne kadar yaptıklarımızın ve önümüzdeki dönemde yapacaklarımızın sayesinde oluşacaktır dedi.

KIZILCAHAMAMLI DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZE SAYGIYLA DUYURULUR

 

KONUYLA  İLGİLİ DİĞER HABERLER

Bu Nasıl Bir Tesis Karadeniz Fıkrası Gibi

Yabanabad Termal Tesisileri Salı Günü Açılıyor 

 

 

Etiketler : Yabanabat - Termal - Tesisleri - Kapatıldı. -
YORUMLAR
 • murat   05-02-2016 19:36

  herşeyi anladık suyumuz az. ozaman büyük hamamı yıkıp yerine iyi bişey yapın o sürede burası açık kalsın. büyük hamamın tadilatı bitmez ama ben kendimi bildim bileli bişeyde değişmez. başka ilçelere yapılan tesisleri gördükçe utanıyorum bizimkine hamam demeye.

 • görmeyeceğinizi, duymayacağınızı biliyorum ama dostan dosta    03-02-2016 23:52

  MHP ayak seslerini duyun. uyanın beyler uyanın Gözünüzü kulaklarınızı açın. liderinizi örnek alarak Sırça sarayları bırakıp halka inin sahaya inin,

 • habip   02-02-2016 21:46

  kızılcahamamın buna ihtiyacı vardı... aferim size be.. ne büyük icraatlar yapıyorsunuz... yakında herhalde zarar eden kurumlar mantığıyla özelleştirirsiniz olur biter... o zaman su mu sıkıntısı falanda kalmaz...

 • Sinan CAN   02-02-2016 16:06

  Su faturasımı çok geldi malum Büyük şehir yasası...:)

 • süper2   02-02-2016 10:36

  en güzeli temelli Kızılcahamam ı kapatalım.çeltikçiye gidelim oranın yollarıda gaymak gibi maşallah

 • süper   02-02-2016 10:35

  yazında soğuksuyu kapatalım.yangın riski var

 • MUSTAFA   01-02-2016 15:37

  belediyemizi tebrik ediyorum.Tarihe geçmiş oldu

 • bu yönetim bu işi başaramadı.   01-02-2016 12:07

  bu yönetim bu işi başaramadı.

 • vatandaş memet   01-02-2016 11:44

  yaptığınız ya kapatmak yada kapattırmak maşallah size memlekette en eski olan otel kapandı ki daha önceden aynı kişiye ait diğer otel kapanmştı ee oradan çıkan çalışanların vebali kimin olacak size verilen oylara yazık yazık yapıcı değil yıkıcısınız

 • Veysel BAYRAM   31-01-2016 23:18

  Termal su tahsis sözleşmeleri belediye tarafından tesislerde kullanım ve kontrolü jeotermal a.ş tarafından yapılıyordu sanırım aynı durum bugünde geçerli. Termal su debisini artıracak ilk ve en kolay imkan, kullanılan termal suyun ikinci bir geri dönüşüm kanalı ile tekrar termal su üretim kuyularına geri bırakılmasıdır ve bunun için her firmanın ve termal su üretim kuyularının yakınından geçen kapalı ve geniş kanalımız ve her firmanın geri dönüşümü yapacaklarına dair sözleşme maddesi var.

 • ganz   31-01-2016 16:52

  koca tesisi kapatmak tasarrufa gitmek anlamına gelmez. zaten personel işkur'lu belediye değil devlet veriyordu parasını. belediye olarak olan tesisi kapatmak yerine bu düşünülmesi gerekiyordu.kapatmak kısmen de olsa atıl hale getirmek demek.atıl hale getirilince satış mı gündeme gelecek yine? ilçe halkı unutkan diye düşünülüp "zaten atıldı satmak en karlısı oldu belediyemiz adına"mı denecek? umarım bu düşüncelerim sadece hurafe ve komplo teorisi olarak kalır ve umarım en yakın zamanda hamam yeniden açılır.

 • kızılcahamamlı   31-01-2016 14:37

  geçmişte bir milli eğitim bakanı; okullar olmasa milli eğitimi çok iyi idare ederdim demiş.bizim işler o hesap. en kolay yolu kapatmak, kapattırmak ve mazeret üretmek.

 • ahmet   31-01-2016 12:02

  hizmet anlayışı bu yetkilileri kutluyorum büyük hizmetlere imza atılıyor kızılcahamam için

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın