Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yabanabat Termal Tesisleri 10 yıllığına kiraya verildi.
  • Facebook da Paylaş
Yabanabat Termal Tesisleri 10 yıllığına kiraya verildi.
  • 23-08-2017
  • 1 yorum
  • 5852 okunma
Kızılcahamam Yabanabat Termal tesisleri 10 yıllığına kiraya verildi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal döneminde yaptırılan tesis 21 Mart 2014 tarihinde Yabanabad camiinde 1500 kişilik yemek ve okutulan  mevlit sonrasında açılışı yapılan tesis   

29 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan incelemede Kaplıcanın Ruhsatsız olduğu,havuzların standarda uygun olmadığı ve derin olduğu, Havuzların bay bayan karışık olarak düzenlediği gerekçesi ile kapatılarak, tadilata alınmıştı,dört ay sonra yeniden açılışı yapılmıştı.

Daha sonra Kızılcahamam Belediyesi Jeotermal A.Ş. ye devredilen Yabanabat Termal Tesisleri 2015 yılında bir kez daha ihaleye çıkartılmış fakat alan olmamıştı.

İkinci kez 10 yıllığına kira ihalesine çıkartılan tesis 21 Ağustos 2017 günü Belediye Meclis Salonunda yapılan ihaleye iki firma katıldı. Ankara Keçiören'de Osmanlı hamamlarının işletmecisi olan Mehmet Ünal aylık 17 bin TL kira teklifi vererek 10 yıllığına Yabanabat tesislerinin yeni işletmecisi oldu. Açıldığı günden buyana yüzü gülmeyen tesis umuyoruz bundan sonra işletmecisinin yüzünü güldürür.

YORUMLAR
  • vedat   29-08-2017 23:12

    İnşallah iyi olur.Düzgün işletilir.Dökülüyordu en son

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın