Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Vefa Grubunu arayan 6 bin 384 vatandaşın İhtiyacı Karşılandı
  • Facebook da Paylaş
Vefa Grubunu arayan 6 bin 384 vatandaşın İhtiyacı Karşılandı
  • 08-04-2020
  • 0 yorum
  • 4049 okunma
Vefa Sosyal Destek Gurubunu arayan 6 bin 384 Kızılcahamam'lının ihtiyacı karşılandı

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “28 bin 350 nüfusu bulunan ve Türkiye’nin Termal Cenneti Ankara’nın Akciğeri olan İlçemizde 65 yaş üstü 6 bin 384 vatandaşımız için Kaymakamlığımız ile birlikte  kurduğumuz “Vefa Sosyal Destek Grubu’nu” arayan tüm vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

‘Kızılcahamam Vefa Sosyal Destek Grubu’ 14 Günde 500’den Fazla Vatandaşa Yardımcı Oldu

Türkiye’nin Termal Cenneti olan Kızılcahamam’da, 65 yaş üstü vatandaşın market ve eczane alışverişi için hizmet vermeye başlayan Kızılcahamam Belediyesi ‘Vefa Sosyal Destek’ ekipleri  14 günde 500’ün üzerinde vatandaşın talebini karşıladı. Günlük 40’a yakın vatandaşın market ve eczane alışverişini; su, doğalgaz ve elektrik ödemeleri ile tesisat arızası ve marangoz taleplerini karşılıyor.

“Tedbirlerimizi Aldık”

Başkan Acar, Kızılcahamam Belediyesi olarak gerekli tedbirleri ve önlemleri aldık. İnsanımız için sağlığımız için ve geleceğimiz için herkesin kurallara uyması lazım” dedi.

 “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın”

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele etmek için yerel yönetimlerin vatandaşa her türlü desteği vermesi gerektiğine dikkati çekerek, “Devletimiz ve hükümetimiz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla vatandaşımızın koronavirüsten etkilenmemesi için imkânlarını seferber ediyor. Bizler de belediyeler olarak bu salgın hastalık dolayısıyla sokağa çıkmaktan imtina eden özellikle 65 yaş üstü vatandaşımıza yardımcı oluyoruz. Sağlık Bakanlığımızın bildirdiği ‘14 Altın Kurala’ uyulmasını kolaylaştırmak ve vatandaşımızın herhangi bir endişeye kapılmamasını sağlamak için gerekli olan hizmeti veriyoruz. Ayrıca belediye ekiplerimiz tarafından yürütülen dezenfekte çalışmaları virüs salgını sona erene kadar günün her saati devam edecek. Vatandaş olarak bizler de kalabalık alanlardan uzak durma ve hijyen kurallarına uyma noktasında üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.

Etiketler : Vefa - Grubunu - arayan - 6 - bin - 384 - vatandaşın - İhtiyacı - Karşılandı - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın