Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Uzun süren araç muayenesi çileden çıkartıyor
 • Facebook da Paylaş
Uzun süren araç muayenesi çileden çıkartıyor
 • 23-12-2008
 • 5 yorum
 • 5755 okunma
Seyyar Muayene istasyonu Kızılcahamam’da araç muayenelerine başlarken işlemlerin uzun sürmesi sürücüleri çileden çıkartıyor.Eskisi gibi 5 dakikada muayene olma devri de son erdi.

Seyyar Muayene istasyonu Kızılcahamam’da araç muayenelerine başlarken işlemlerin uzun sürmesi sürücüleri çileden çıkartıyor.

Karayolları tarafından günde 100-150 aracın muayene edilirken, özelleştirilen araç muayene ile günde 20-25 aracın muayene edilmesi sürücülerin uzun bekleyişlere ve tepkisine neden oluryor.Onbeş günde  bir gelecek olan seyyar muayene istasyonu ilçemizde iki gün araç muayene yapacak. Türkiye`de araç muayene istasyonları özelleştikten sonra kontroller artık özel sektöre geçti. Eskisi gibi 5 dakikada muayene olma devri de son erdi.

Yeni sistemle 10 ayrı nokta kontrolü yapan TÜVTÜRK yetkilileri, uygun olmayan birçok aracı da geri çeviriyor. Hatta öyle ki, araçların neredeyse yarısı ilk kontrolden geçemeyip geri dönmek zorunda kalıyor

 

Muayene Öncesi Hazırlanması Gereken Zorunlu Belgeler

 

Tüm araçlar için; Ruhsat

Fenni Muayene İzin Belgesi

Trafik Sigortası

 

İlk yardım çantası: Traktörler, motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda en az 1 adet.

 

Üçgen Reflektör: Motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda 2 adet. Yangın Söndürme Cihazı: Sayısı, cinsi ve kapasitesi araç sınıfına ve aracın kullanım amacına göre değişiklik gösterir.

 

Stepne: Motosikletler ve lastik tekerlekli traktörler hariç bütün araçlar ile tarım orman römorkları da dahil olmak üzere tüm römorklarda her zaman kullanılabilir durumda bulundurulacak.

Etiketler : Uzun - süren - araç - muayenesi - çileden - çıkartıyor -
YORUMLAR
 • yusuf özdemir    12-05-2009 14:48

  araç muaynelerinin tam olarak denetlenmesi ğüzel birşey ama benim yada diyer buyük vasıtası olan vatandaşlarımızın muayne için ankara yada başka il yada ilçeye gitmemizmi gerkiyor

 • ahmet tunç   29-12-2008 20:49

  ARKADAŞLAR konuyla ilğili paylaşmak istedigim bazı aksaklıklar var yok degil ama bu kadarıda fazla boya çatlagı var geri git lastigin aşınmış geri git aracın dökülmüş geri git aracın isletmesi inmiş geri git aracın elektirik donanımı iyi degil geri git bune ya 2000 bin model araç bile çıkamıyor bizler zor kanaat iyi kötü bi aracımız var onuda muyane ettiremiyoruz.beklemek gelmek gimek artık sabır kalmadı ozaman devlet araçlarımızı toplasın siz fakirsiniz araç yok desin fakirin araca binmesi bile YASAK

 • bülent aktaş   27-12-2008 17:01

  ilçemize gelen muayene ekipleri çok iyi vatandaşı fazla sıkmıyorlar bizim halkımız daha ne isityor anlamıyorum hiç yapmasalar daha mı iyi.uğraştırsalar daha mı iyi?hiç aracı çevrilen yada yaptıramadan geri dönen oldu mu?bırakın allah aşkına yarım saat değil 1 saat bekleseniz az bile maksat işiniz görülsün kıymetini bilin bu adamların çoğunuzun arabası geçmezdi

 • mecid   25-12-2008 13:58

  Yeni araç muayene istasyonları Türkiye çapında pırıl pırıl tertemiz çalışma düzeni de öyle önce aksaklıklar olabilir ama Türkiye şartlarına göre biraz daha esnek olunabilir. Biz daha tam teşekküllü yeni araclara sahip değiliz.

 • Mustafa   24-12-2008 22:46

  Araçların sıkı kontrolden geçirilmesi can ve mal emniyeti açısından çok güzel buna diyecek birşeyimiz yok destekliyoruz ama bu işin de tabiki hızlandırılması araç muayene istasyonlarının ihtiyaca karşılık verebilmesi içinde gerekli tedbirlerin alınıp vatandaşın magdur edilmemesi lazım.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın