Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ünlü kalp cerrahı İlhan Paşaoğlu intihar etti
 • Facebook da Paylaş
Ünlü kalp cerrahı İlhan Paşaoğlu intihar etti
 • 20-09-2017
 • 6 yorum
 • 6773 okunma
MHP Kızılcahamam İlçe Başkanı Muzaffer GÖKMEN'in küçük kızı Asya GÖKMEN'in ölümünde büyük ihmali olan Ünlü kalp cerrahı Prof.Dr.İlhan Paşaoğlu intihar etti

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu Ankara'da evinde intihar etti. Ünlü kalp cerrahı Paşaoğlu'nun intiharı üniversitede meslaktaşlarını şoke etti. 67 yaşında canına kıyan Paşaoğlu'na üniversitesinde cenaze töreni düzenlenmemesi dikkat çekti. Paşaoğlu'nun cenazesi önceki gün ikindi namazından sonra Ankara'da toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

UZAKLAŞTIRMA ALMIŞTI
10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Anayasa Mahkemesi Başkanı olduğu dönemde ameliyatını yapan Prof. Paşaoğlu hakkında 2003'te bir öğretmenin, 'bıçak parası aldı' yönündeki şikâyeti üzerine soruşturma açıldı. Prof. Paşaoğlu 6 ay süreyle görevinden uzaklaştırılmıştı. Paşaoğlu hakkında 2 yıl önce de ters aort damarı ile doğan Asya Gökmen'i 4 yaşına kadar ameliyat etmediği ileri sürülerek, suç duyurusunda bulunulmuştu. Minik Asya 15 günlükken ameliyat edilmesi gerekirken Prof. Paşaoğlu'nun, küçük kızı özel muayenehanesinde takibe alarak ameliyatı sürekli ertelediği ve 4 yıl boyunca yaklaşık 20 bin TL muayenehane ücreti aldığı iddia edildi.

ÖLDÜREN İDDİA
25 Mart 2014'te Asya'nın Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleşen ameliyatında aileye kendisinin ameliyatı gerçekleştireceğini bildirmesine rağmen Prof. Paşaoğlu ameliyata girmemiş, yerine giren doktor da küçük kızın yanlışlıkla kalpten çıkan anadamarı kesmişti. Olayın ardından ameliyathaneye gelen Prof. Paşaoğlu, hasar gören damarı onarmasına rağmen asıl yapılması gereken damar değişikliği ameliyatı yapılmadan operasyon sona erdirmişti. Aileye ise, operasyonda yaşanan aksaklıklardan söz edilmeden Asya'nın dokuları hassas olduğu için operasyonun yapılamadığı bilgisi verildi. Ameliyattan sonra Asya Gökmen 100 gün yoğun bakımda yattı ve hayatını kaybetti.

Etiketler : Ünlü - kalp - cerrahı - İlhan - Paşaoğlu - intihar - etti -
YORUMLAR
 • ilker   12-12-2017 13:30

  babama da sebep olup sessizliğe gömüldü ve hiç ilgilenmedi... Allaha hesap versin şimdi...

 • ahmet   09-12-2017 23:45

  çok iyi bir doktordu hayatımı ona borçluyum benden bir kuruş para almadı, detayları bilmeden konuşmayın bence allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun,

 • Alper Tunga   19-11-2017 17:02

  Bilip bilmeden konuşan bir halk oldunuz. Minik Asya olayı kaç yıl önce olmuş .Yargı kararı yok ama siz olayı nereye bağlıyorsunuz. Sevdiğiniz biri Cerraha ihtiyaç duyduğunda en değerlisini , en iyisini ararsınız . İşte o Cerrah ölen. Sabahın 4 ünde çağrıldığında , yaşına rağmen çakı gibi gelip 8-10 saat ameliyat yapan. Yerine gelecek nesli yetiştiren. Bu doktorlar kaybolduğunda , avrupa ve amerika kapılarında doktor arayacaksınız .

 • myildiz   02-10-2017 10:50

  zalimler için yaşasın cehennem

 • naime   25-09-2017 00:33

  önce vicdan..o yoksa istediğin kadar oku.hiç bir işe yaramaz.

 • ademoğlu   20-09-2017 13:04

  ulan arkadaş vay bee.... vefat eden yavrumuza Allahtan Rahmet kederli ailesine başsağlığı ve metanet dilerim.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın