Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Türk Siyasetinde unutulmayan 'GAF' lar
 • Facebook da Paylaş
Türk Siyasetinde unutulmayan 'GAF' lar
 • 01-01-1970
 • 6 yorum
 • 5718 okunma
''Yürüyen merdiven ve attan düşme'' polemiği, siyasetçilerin ilginç olayları ve gaflarını gündeme getirdi.

Başbakan Erdoğan’ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyen merdivene ters binmesini eleştirmesi ve Kılıçdaroğlu’ndan da ‘’ Sen de 4 kişinin tuttuğu attan düştün’’ cevabını alması, siyasetçilerin başından geçen ilginç olayları ve gafları gündeme getirdi.

Başbakan Erdoğan’ın rahatsızlanarak makam aracından mahsur kalması ve balyoz ile kurtarılmasının yanı sıra, şortla askeri birlik teftiş eden Turgut Özal´ın “Benim memurum işini bilir, Bir koyup üç alacağız, Biraz da küçük Turgut’la oynasınlar´ lafları ise hala hafızalarda yer ediyor.

Süleyman Demirel, mayo ile denize girerken, fotoğrafının çekildiğini anlayınca, elleriyle göğüslerini kapatmış, yüzme bilmeyen İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu da, otomobil lastiği ile denize girmişti. Aksu, ‘’Ferro Krom Tesisleri’’ için de ‘’Kırro Ferom Tesisleri’’ demişti.

ÇAY TOKUŞTURAN BAKAN
Çernobil faciası sırasında ise dönemin Sanayi Bakanı Cahit Aral çay bardağı tokuşturup ‘’Bizim çaylarda radyasyon yok’’ diyerek çay içmiş ve adı ‘’Bekerel Cahit’’ kalmıştı. Özal döneminin Enerji Bakanı  Cemal Büyükbaş ise memleketi
Eskişehir’de petrol bulunduğunu açıklamıştı. Ancak bakanın petrol çıktığını söylediği yerin hemen yakınındaki benzin istasyonundan sızıntı olduğu belirlenmişti.

KADEHLERİ KARIŞTIRDI
Demokrat Partinin
tek başına iktidarda olduğu yıllarda, Adnan Menderes’in “Odunu bile koysam milletvekili olur” sözü epeyce tepki çeken gaflardan birisi olmuştu.  Bülent Ecevit ise Çankaya köşkündeki bir yemekte kadehleri karıştırıp konuğunun kadehini almıştı. Ecevit Afganistan Başbakanına ''Afgan Genel Müdürü'' dedi. ‘’Medeni Kanun’’ yerine ‘'Medeni Hatun’’ diyerek güldürdü. Ecevit, Eylül ayının ortasında 30 Ağustos'u da kutladı.

‘’MERHABA ASKER’’
Gaf denilince
ilk akla gelen isimlerden biri olan Tansu Çiller ise ‘’Mübarek kurban şeker bayramınız kutlu olsun, Allah’ı size emanet ediyorum’’ gibi sözleriyle hatırlanıyor., Kırat yerine “Beyaz At’’ diyen Çiller, Haydar Aliyev’e ''Haydar Ali Bey'' demiş, belediyedeki zabıta memurlarını da ''Merhaba Asker'' diye selamlamıştı.

Süleyman Demirel ise ‘’Dün dündür bugün bugündür…Yollar yürümekle aşınmaz, Ege bir Yunan gölü değildir. Ege bir Türk gölü de değildir. Binaenaleyh, Ege bir göl değildir’’  sözleriyle hatırlanıyor. Deniz Baykal da, Aşık Veysel’i anma gecesinde ‘’Çorum’dan çıkıp geldi’’ diyerek, Sivaslıları hem üzdü, hem güldürdü.

ÇİÇEK SULADI
Erdal İnönü, ‘’Seni sevmeyen ölsün’’ diyen vatandaşa ‘’Aman ölme bir oy gider’’ cevabını verirken, SHP
eski Genel Başkanı Aydın Güven Gürkan da Kızılcahamam mitinginde vatandaşlara ‘’Sevgili Kızılderililer’’ deyince meydan, kahkahaya boğulmuştu.

TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk ise kendisini gece 03.00’de telefonla arayan ve ‘’Sayın Başkanın inşallah uyumuyordunuz’’ diyen yakın bir arkadaşına ‘’ Yok uyumuyorum, 3-5 nöbetçisiyim’’ cevabını vermişti..

AKP’li Turizm eski Bakanı Atilla Koç ise ‘’Uyuyan Bakan’’ olarak tarihe geçti. CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç’in çapkınlık yaparken yakalandığı iddiasına karşılık, ‘’Ben çiçek sulamaya gitmiştim’’ cevabı ise Türk siyasi hayatına kazındı…

 

Etiketler : Türk - Siyasetinde - unutulmayan - 'GAF' - lar - -
YORUMLAR
 • faruk ARSLAN   24-02-2011 13:44

  1983 Yılı eski chp kahvehanesinin önünde rahmetli AydınGüven GÜRKAN(sodep)otobüs üstünde kitleye seslenirken ''Sevgili kızıldereliler''diye seslenmişti.kısa bir şaşkınlık ve sessizlikten sonra özür dileyerek süzeltti

 • AHMET   24-02-2011 12:59

  kızıldereli lafını tansu çiller yapmışdı.

 • saygın   24-02-2011 11:39

  en baba gaf hain, galleş gamer gençindi. onun gibi yapanlar hep bu lafı gullanıyo.

 • bir de bizden olsun    23-02-2011 22:13

  salih Öztürk belediye başkanı olur. belediyenin önünde tören yapılır. zamanın müftüsü de konuşma yapmak üzere kürsüye çıkar ve herkesi selamladıktan sonra sıra belediye başkanımız sayın salih YILDIRIM diye hitab eder. tabi herkesin suratı ekşir. ardından kasıtlı yaptı diye laflar edilmişti.kim bilir?

 • selim   23-02-2011 16:00

  tayip erdoğanın belediye başkanını ak parti ilçe başkanı zannetmesini de yazsaydınız

 • FİZANLI   23-02-2011 14:38

  Kızılderililer gafını T. ÇİLLER yapmamışmıydı ?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın