Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Tıkla' nerde oy kullanacağını öğren
  • Facebook da Paylaş
Tıkla' nerde oy kullanacağını öğren
  • 09-10-2010
  • 2 yorum
  • 5585 okunma
Referanduma sayılı günler kaldı!.. Miting meydanlarının ateşi yükseldi. Peki kim oyunu nerede kullanacak?

 

 

Yüksek Seçim Kurulu'nun verdiği bilgiler doğrultusunda, seçmen kartları ellerine ulaşmayan seçmenler de oy kullanabilecek.

Anayasa değişikliği için 12 Eylül’de yapılacak referanduma kısa bir süre kalırken, seçmen kartları herhangi bir nedenle ellerine ulaşmayan seçmenlerin nasıl oy kullanacağı tartışma konusu oldu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) verdiği bilgiler doğrultusunda, seçmen kartları ellerine ulaşmayan seçmenler de oy kullanabilecek.

Bunun için seçmenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasıyla birlikte oy vereceği yer, sandık numarası ve sıra numarasını öğrenmesi yeterli olacak.

TIKLA NEREDE OY KULLANACAĞINI ÖĞREN

 

Etiketler : Tıkla' - nerde - oy - kullanacağını - öğren -
YORUMLAR
  • fatih   11-09-2010 15:25

    ülkemiz için geleceğimiz için EVET

  • Veysel BAYRAM   11-09-2010 13:55

    Milliyetçi, Ülkücü, - Sosyal Demokrat kardeşlerim,. Haber içiriğinin yorumumla bire bir ilgisi olmaya bilir. Ama, Ne Kılıçdaroğlunun nede Bahçelinin geleceği Vatanımızın Milletimizin ve gençliğimizin geleceğinden önemli. Bu gerekçi ile; CHP’nin Üst yönetim kadrosu ile Yandaşları, CUNTACI - ERGENEKONCU KOMUTANLAR VE YÜKSEK YARGI mensupları. STK’ları medya sendika baronları vb.leri. 60 yıldır ellerinde bulundurdukları, sivil/asker oligarşi bürokrasi vesayetlerini (iktidarlarını) ve kurumsal ve kişisel ikbal-güç ve kadrolarını kaybetmelerinin hırsı, hırçınlığı ve telaşı ile referanduma hayır diyebilirler; Ama tabanı oluşturan samimi Sosyal Demokrat kardeşlerimin 12 EYLÜL 2010 referandumuna EVET DİYECEKLERİNE İNANIYORUM. MHP’nin Üst yönetim kadrosu; ÜÇLÜ KOALİSYON hükümetinin kurulmasındaki - Saygın insan Sadi SOMUNCUOĞLU’NUN cumhur Başkanlığı adaylığının bizzat MHP üst kadrosunca engellenip yerine ANS’in Cumhur Başkanı yapılmasındaki — Kur-an okuma yaşının 12’ye çıkarılmasındaki. — ilköğretimi 8 yıla çıkararak İHL lerin Orta Kısmının kapatılmasındaki. — İHL’ lerini, İlahiyat Fakültelerinin küçültülmesindeki. —İHL mezunlarına polislik vb. yollarının katılmasındaki. — İHL ve İlahiyat Fakültelerinin küçültülmesi kararları müjdesinin Bektaşilere taşınmasındaki. — 20 ile 30 arası kamu ve özel bankanın organize bir girişimle batırılıp (nitelikli dolandırıcılık) parasının bize (Millete) ödettirilmesindeki, - Bebek katili apo’nun asılmamasındaki ve asmayıp beslenmesindeki— ve bugünkü CHP+MHP+BDP ile olan işbirlikçiliklerindeki. — SIRLAR NEDENİ İLE hayır diyebilirler; Ama MHP’nin tabanını oluşturan ilkeli Milliyetçi Ülkücü kardeşlerimin Türkiye’mizi, CHP’nin şubesi gibi çalışan Üstün Hukukçular ve Cuntacı askerler vesayetinden (iktidarından), darbelerinden ve darbe anayasalarından kurtarıp, kısmende olsa gerçek manada parlamenter demokrasiye kavuşturacak. Ve 2011 genel seçimlerinden sonra daha demokrat bir sivil anayasanın önünü açacak 12 Eylül 2002 referandumuna EVET DİYECEKLERİNE İNANIYORUM Saygılarımla.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın