Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Soğuksu Milli Parkındaki Derme Çatma Tuvaletler Tehlike Saçıyor
 • Facebook da Paylaş
Soğuksu Milli Parkındaki Derme Çatma Tuvaletler Tehlike Saçıyor
 • 16-06-2019
 • 3 yorum
 • 4304 okunma
Soğuksu Milli Parkı Kuyubaşı Mevkii Melih Gökçek parkı içerisinde bulunan derme çatma tuvaletler ve foseptik kuyusu tehlike saçıyor

Korunan alanlar içinde Ankara Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı yıllık 3 milyon insanı ağırlaması ile Türkiye genelinde birinciliği bırakmıyor.

Hal böyle ilken Soğuksu Milli Parkı İçerisinde bulunan ve ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği Kuyubaşı mevkii (Melih Gökçek) parkı olarak ta bilinen, zirve olması dolayısı ile hafta sonları binlerce ailenin piknik için ilgi gösterdiği alanda bulunan tuvalet ve foseptik çukurunu görünce dile getirmeden geçemedik.

Bu bölgeyi Milli Parka gelenler bilir,  hafta sonları araç park edecek yer bulunmaz, erkenden gelip yer tutmadıysanız boş masa bulma şansınız da olmaz, böyle bir alanda oturma grupları, mangal yakacak şömineler var, çocuk parkı yapılmış, ama bunca yıl bunca insan için iki metreye bir metre ahşaptan yapılıp ortadan ikiye bölünmüş bir bay ve bir bayan iki tuvalet, kapılarda kilit yok bir iple bağlanıyor, pencereler kırık iteklesen yıkılacak, birkaç metre aşağısına açılmış iki fosseptik çukurunun üzeri açık, ağır koku bölgede piknik yapan insanları rahatsız ettiği bir yana açık olan foseptik çukuru etrafta oynayan ve piknik yapan çocuklar için tehlike arzediyor.

Bay ve Bayan wc kullanan herkes rahatsız, arada basit bir bölme adeta buraya piknik için gelen binlerce insana Tuvalete gelmeyin gidin ormanı pisletin denilmiş gibi bir izlenim veriyor.

Yapılmayacak bir iş değil, anlatılsa dile getirilse büyükşehir ve milli parklar tarafından birçok şeyin yapıldığı bu alana güzel birkaç tuvalette yapılırdı diye düşünüyoruz.

Amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek buradan Milli Parklara sesleniyoruz bu duruma el atın biran önce buradaki bu Soğuksu Milli Parkına Yakışmayan bu görüntüyü kaldırın. Param yok ödenek yokla işi geçiştirmenin bir anlamı olmadığını düşünüyoruz, Milli Parkın Ödeneği yoksa Soğuksu Milli Parkının iş yükünün büyük bölümünü Ankara Büyükşehir Belediyesi karşılıyor, yeni yönetimin bu sorunu görmesini ve düzeltmesini ümit ediyoruz.

YORUMLAR
 • samet   21-06-2019 01:21

  buraya kaç tane yorum yaptım hiçbiri yayınlanmadı sizde akp yalkası olmuşsunuz

 • samet   20-06-2019 01:49

  melih gökçek efendi yukarda kendine yer yapacağına önce bu işleri yapsaydı çam otel onca yer aldı ordan bi şekilde peşkeş çekildi insan hayrına yapar bunları ama nerde hepsinin gözü rant peşkeş para

 • Yorumluyorum   16-06-2019 23:04

  Sayın editör biraz daha tarafsız olupta bu haberi geçen yıl yapsaydın olmazmıydı bu haber biraz yanlı olmuş.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın