Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Soğuksu Milli Parkında Orman Yangını
  • Facebook da Paylaş
Soğuksu Milli Parkında Orman Yangını
  • 02-09-2020
  • 2 yorum
  • 3238 okunma
Soğuksu Milli Parkında bugün öğle saatlerinde çıkan yangında 10 hektar ormanlık alan zarar gördü

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında bugün öğle saatlerinde sabotaj olma ihtimali yüksek olan yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisi ile biranda büyüdü.

Yangına Milli parkta görevli güvenlik ekipleri ile orman işletme müğdürlüğüne bağlı yangın söndürme işçileri ve Orman işletme müdürlüğü personeli ilk müdahaleyi yaptı. Orman işletme müdürlüğü arozözlerinin hepsinin Nallıhanda çıkan büyük orman yangını nda olması dolayısı sonucu, çevre ilçelerden yardım talep edildi. 

Yangına 2 Helkopter, Ankara, Gerede, Çerkeş orman işletme müdürlüğüne ait 5 Arozöz, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve su tankerleri, Kızılcahamam Belediyesi su tankerleri ile 80 - 100 arası yangın söndürme işçisi katıldı.

Kızılcahamam'ın yanı başında Milli Parkta çıkan bukadar büyük bir yangın olmasına rağmen her zaman olduğu gibi ilçemiz insanı ve esnafımız malesef yine yangına karşı duyarsız kaldı.Oya aslında yanan milli park değil Kızılcahamam, yanan çam ağacı değil esnaflarımızın dükkanları, yanan Kızılcahamamı Kızılcahamam yapan ormanı yeşili

Malesef belediyeden yapılan onca anonsa rağmen 20-30 genç ve Kızılcahamam Müftülüğünde çalışan 15-20 imam ve onların organize ettiği ekipler gelmiş,onlarada bu duyarlılıkları dolayısı ile teşekkür ediyoruz.

Burada büyük bir yangın çıktı, helikopter yetişmese bugün Milli Parkın yanışını izleyecektik hep birlikte, Oysa Soğuksu Milli Parkına her hafta sonu gelen binlerce piknikçiden geçimini sağlayan yüzlerce esnafımız var,böyle bir yangında kepenk kapatıp yangın söndürmeye katılması beklenirdi. Gerededen, Çamlıdereden, Ankara'dan yangın söndürme işçileri geliyor ilçemizden kimse yok, bukadar mı yaşadığımız yere, karşı duyarsızız.

Milli Parkı Pikniğe kapansın deyince, neden kapanacak, esnaf ne yapacak, böyle başlık mı atılır, Kızılcahamam düşmanı  naralarını duyar gibiyiz, kapanmayacaksa milli park yanarken azcık duyarlı olun, burası yanarsa esnaf olarak bende yanarım diye derdiniz olsun, uzaktan her zaman olduğu gibi izlemekle yetinmeyelim, Kızılcahamam'ın ciğerleri yanıyor diye herkesin sosyal medya hesabında yangın resmi var ama ne hikmetse yangında kimse yok 

Yapmayın lütfen azcık duyarlı olun, böyle yangınlarda söndürme çalışmalarına katılın 

 

Etiketler : Soğuksu - Milli - Parkında - Orman - Yangını - -
YORUMLAR
  • Kasap efendiler yıllardır para kazandılar   07-09-2020 09:36

    Kasap efendiler yıllardır iyi para kazandılar. bu orman ve piknik alanları sayesinde. orman yangını olunca hiç biri ortada yok. nerede bazlama satanlar nerede demirciler ve diğerleri

  • deniz   02-09-2020 19:13

    piknik yapmayı YASAKLAYIN... çok mu zor...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın