Ana Sayfa  /    /  Sezer: Arınç ya sussun, ya gitsin
  • Facebook da Paylaş
Sezer: Arınç ya sussun, ya gitsin
  • 12-02-2007
  • 0 yorum
  • 5467 okunma
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanlığı konusunda görüşlerini ifade eden TBMM Başkanı Arınç’a sert tepki gösterdi.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanlığı konusunda görüşlerini ifade eden TBMM Başkanı Arınç’a sert tepki gösterdi. Sezer, Arınç’ın bir Meclis Başkanı’ndan öte “partizan bir AKP’li gibi davrandığını söylerken, “Arınç Cumhurbaşkanlığı’na adaylığını koyacak ve bu yönde çalışma yapacaksa derhal Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmelidir. İstifa etmeyecekse artık susmalıdır” dedi.

Sezer, yaptığı yazılı açıklamada, Arınç’ın, Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasını, Meclis Başkanlığı konumunu kullanarak sürdürdüğünü ileri sürdü.

Arınç’ın da Cumhurbaşkanlığı’na adaylığını koyma hakkı olduğunu ifade eden Sezer, “Ancak, Arınç Cumhurbaşkanlığı’na adaylığını koyacak ve bu yönde çalışma yapacaksa derhal Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmelidir. İstifa etmeyecekse artık susmalıdır” dedi.

Sezer şunları kaydetti:

“Arınç Cumhurbaşkanlığı’na adaylığını koyacak ve bu yönde çalışma yapacaksa derhal Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmelidir. Bunu yapmayacaksa artık susmalıdır.”


Etiketler : Sezer: - Arınç - ya - sussun - - ya - gitsin -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın