Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  Semer özlediği yola kavuşuyor../.. Foto Video
 • Facebook da Paylaş
Semer özlediği yola kavuşuyor../.. Foto Video
 • 04-12-2008
 • 5 yorum
 • 5981 okunma
Kızılcahamam Semer köyünde yapımı devam eden 13 km lik yolun son aşamasına gelindi. Kumlama çalışması yapılan yol da Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik incelemelerde bulunarak köy ilköğretim okulunu ziyaret etti.

Kızılcahamam Semer köyünde yapımı devam eden 13 km lik yolun son aşamasına gelindi. Kumlama çalışması yapılan yol da Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik incelemelerde bulunarak köy ilköğretim okulunu ziyaret etti.

Kaymakam Bilal Çelik beraberinde Özel İdare Müdürü Sedat Topsakal ve İlçe Milli eğitim Müdürü Ekrem Demirtaş ile geldiği Semerde köy muhtarı Kamil Uygun karşıladı. Köyde uzun yıllar sorun olan yol meselesine Bu dönem il Genel Meclisi ile Özel idarenin gayretli çalışmaları sonucunda kesin çözüm bulmak ve yolla ilgili sorunları ortadan kaldırmak için iki yıldan buyana devam eden yol genişletme ve yapım çalışmalarında sona gelindi.

Konu ile ilgili kızılcahamamhabere açıklama yapan Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik şunları söyledi. “ Geçmişte bu köylerimizin en büyük sorunu olan yol çok canlar yakmış ve insanlarımızı ağlatmış il genel meclis üyesi arkadaşlarımız ve özel idare tarafından başlatılan çalışmalarda artık son aşamaya gelindi. Yaklaşık iki yıldan buyana devam eden yol genişletme ve yapım çalışmalarında gelinen noktanın sevindirici olduğunu ifade eden İlçe kaymakamı Bilal Çelik 44 km lik mesafe ile ilçenin en uzak köylerinden bir tanesi olan semer köyü yolunun stabilize ve asfalt çalışmalarının 2009 yatırım programına alındığını da ifade etti.

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte yolun çamur olmaması için geçici bir önlem olarak kumlama yaptırdıklarını bu çalışmanın da bitmek üzere olduğunu belirtti.

Daha sonra köyde 16 öğrenci ile eğitim veren Semer Köyü İlköğretim okulunu ziyaret etti. Okulda öğrencileri denetleyen Bilal Çelik, Okuldaki yetersizlikleri görünce köy muhtarı ve okul müdüründen durum hakkında bilgi aldı. Köyde yenileme yapılan camiyi de gezen ilçe kaymakamı caminin çok güzel olduğunu ifade ederek köy birlik ve beraberlik içerisinde camiyi ne güzel yaptırmış, fakat köyünüz ilkokulunda okuyan öğrenciler sizin evlatlarınız bu yavrularınızın geleceği için okulunuza da el atmanız lazım dedi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler : Semer - özlediği - yola - kavuşuyor../.. - Foto - Video -
YORUMLAR
 • hikmet bostan   27-01-2009 12:50

  45 yaşımdayım köy yolları hala yapılacak inşallah yapılır doğunun mezralarının yolları daha güzel

 • hüseyin asan   16-12-2008 23:16

  ben dogduğumdan beri yol yapılacak daha yapılacak nıye bu kadar uzadı anlayamadım cevaplarınızı da beklıyoruz

 • aykut bostan   16-12-2008 19:30

  gereken ilginin gösterildiği için sonsuz teşekkürler...

 • İibrahim GEÇER   07-12-2008 08:00

  semerköyü halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız..

 • oğuzhan   05-12-2008 17:09

  helal olsun tesekkurler kaymakam beye

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın