Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Şehirlerin değil Kardeşlerin kavgası
 • Facebook da Paylaş
Şehirlerin değil Kardeşlerin kavgası
 • 01-01-1970
 • 8 yorum
 • 5744 okunma
Kızılcahamam Belediyesinin Wailburg'ta törenle hizmete açıtığı iki katlı yöresel ürünler mağazası, şehirler arasına mesafe koyarken,kardeşlerin arasını açtı.

Kızılcahamam Belediyesinin Wailburg'ta törenle hizmete açıtığı  iki katlı yöresel ürünler mağazası, şehirler arasına mesafe koyarken,kardeşlerin arasını açtı.

Kızılcahamam ile Almanya'nın Weilburg şehirleri Adem Özbekler  ve Weilburg Belediye meclis üyesi hemşehrimiz Mustafa Yüce'nin katkıları ile geçtiğimiz dönemde kardeş şehir oldu.

Bu kardeşlik  Coşkun Ünal'ın Belediye başkanı olması ile dahada artarak devam etti.Bu dönemde artan bu ilişkiler kapsamında Kızılcahamam Belediyesi kardeş şehre yaklaşık 150 kişinin katıldığı bir yurt dışı gezisi düzenledi.Artan ilişkiler ile birlikte Wilburga bir mağaza açan Kızılcahamam Belediyesi Kızılcahamam'da üretilen daha çok yerel ürünlerden oluşan bir TIR dolusu ürünü'de bu süreçte Weilburga yolladı.

Wailburg belediye başkanı meclis üyeleri ve Kızılcahamam'dan gidenlerin katılımı ile yapılan tören ile hizmete açılan iki katlı mağaza, iki kardeş şehir arasına mesafe koyarken,iki kardeşin arasını fena halde açtı.

Kızılcahamam'lı eski Weilburg Belediye meclis üyesi Mustafa Yüce ile Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal'ın arasını açan bu mağazaya giden ürünler satıldı, satılmadı, parası verildi verilmedi diye başlayan ve sert sözlerin ile ağır suçlamaların havada uçuştuğu karşılıklı açıklamar ile devam ediyor.

Kızılcahamamhaber olarak Kızılcahamam Belediyesi ve Mustafa Yüce tarafından kendi Facebook sayfalarında yayınladıkları ve ağır hakaretler içeren bu açıklamaları yorumsuz yayımlıyoruz.

Kızılcahamam Belediyesinden yapılan açıklama

Belediye Başkanımız Coşkun ÜNAL'dan Önemli Açıklama;
Kızılcahamam Belediyesi olarak Weilburg kardeş şehirle iyi niyet çerçevesinde ilçemizin tanıtımı adına ve ilçemiz insanının kendi yaratıcılığı ile ürettiği ürünleri değerlendirmek adına ortak bir proje geliştirdik.
Bu ortak proje çerçevesinde belediyemize Weilburg Belediyesi adına Mustafa Yüce, 3000 Euro başlangıçta belediyemiz personeli Hacı Ünal’a gönderdi.
Bize gönderdiğimiz ürünler için Mustafa Yüce 3 Ayda ödeme garantisi taahhüt etti. Fakat bu ürünler için tarafımız hiç para ödenmedi. Alman Hükümetinden; Weilburg’ta açtığımız dükkân için para aldığı halde 5 kuruş dahi ödeme yapmadı. Bütün masrafları kendimiz yaptık. Daha önceleri birlikte iş yaptıkları Mühendis Şakir Meraki bize, Mustafa Yüce için; “Bu adam üçkâğıtçı ve sahtekâr, Beni dolandırdı, sizi de dolandırır, inanın ben paçayı zor kurtardım” dedi. Ben kurumsal kimlik olduğumuzu ve hemşerimiz olduğunu ve bize yanlış yapamayacağını söyledim.
Kızılcahamam Belediyesi olarak; Mustafa Yüce’ye belediyemize olan borcunu göndermesini istedik, fakat hiç para göndermedi. Bizim yaptığımız organizasyon ve ürünlerimiz ile ilgili proje jeotermal şirketimizin bünyesinden yasal olarak gerçekleştirilmiştir.
Almanya’da Weilburg’taki Türk Dernekleri Mustafa Yüce’nin sahtekar ve üçkağıtçı olduğunu söylediler. Bizim Mustafa Yüce ile olan ilişkimizden dolayı bize farklı bakış açısı ile baktılar. Bütün bunları hemşeriliğimizden dolayı sineye çektik.
İki kardeş şehir arasında düzenlenen “Kardeşlik Koşusu”nda “GÜNTER KAPI SİSTEMLERİ” koşunun ana sponsorluğunu üstlenmesine rağmen Mustafa Yüce bu koşuyu sanki kendisi organize ve finanse ettiğini beyan ederek olaya çirkin bir boyut kazandırmakla birlikte; Avrupa projeleri “ERASMUS ve LEONARDO DA VINCI” olanakları kullanılarak gerçekleştirilen projede Kızılcahamamımız’dan giden çocuklarımızı ağırladığını söyleyerek büyük bir yalana imza atmıştır. Çünkü; Mustafa Yüce çocuklarımızın sorumlu öğretmenlerine kalma süresinin dolduğunu söyleyerek daha önce almış olduğu 10000 Euro ücretin üzerine Euro bazında ek ücret isteyerek çocuklarımızın aksi takdirde orada kalamayacaklarını söyleyerek onları zor durumda bırakmıştır.
Weilburg Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu meclis toplantısına Kızılcahamam Belediyesi meclis üyelerimiz ve tercümanımız Hüseyin Gezer ile Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi personelimiz ve tercümanımız Hikmet Bozkurt’un huzurunda Mustafa Yüce’ye Weilburg Belediye Başkanı “çok yanlış yaptığını ve bunların belgeler ile kanıtlı olduğunu ve bundan dolayı hapise girebileceğini” söylediğinde çok gergin ve büyük bir tartışma ortamı gerçekleştiğine tanık olduk.
Mustafa Yüce seçimlerde aday olmuş ve daha önce meclis üyesi olarak seçildiği yerden 16000 oy almışken şimdiki seçimde sadece 1300 oy alarak seçilememiştir. Bu tür yolsuzluk ve sahtekârlıklarından dolayı Mustafa Yüce Weilburg’ta tutunamamış ve başka bir şehre taşınmıştır. Halen belediyemizin parasını göndermemiştir. Konu yargıya taşınmıştır. Halen mehkemelerce görüşülmektedir. Mustafa Yüce’nin bu sahtekarlığı adalet mekanizmasında er ya da geç ortaya çıkacaktır. Saygıdeğer Kızılcahamam Halkımıza duyrulur…

Mustafa YÜCE tarafından yapılan açıklama

"Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar"
SPD Weilburg Parti Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yüce,
Kızılcaham Belediye Başkanı Çoşkun Ünal'ın hakkında asılsız iddialarda bulunmasını büyük bir terbiyesizlik olarak tanımladı

Mustafa Yüce'nin konuyla ilgili Basın Açıklaması:

Genç sosyal demokrat politikacı Mustafa Yüce, MHP'li Kızılcaham Belediye Başkanı'nın asılsız iddialarla sadece Weilburg ve Kızılcahamam arasında başlayan dostça ilişkilere değil aynı zamanda Almanlar ve Türkler arasındaki dostluğa da zarar verdiğini söyledi. "AK Partili eski Kızılcahamam Belediye Başkanı Adem Özbekler'in canla, başla çalışması sayesinde Weilburg Belediye Başkanı Hans Peter Schick ile işbirliği yaparak Weilburg-Kızılcahamam Kardeş Şehir İlişkisini başlattık. Değerli Belediye Başkanı Adem Özbekler döneminde her iki tarafta büyük fedakarlıklarla kurulan dostluğun pekişmesi için elinden geleni yaptı. Ben de Kızılcahamlı bir Weilburg'lu olarak "karınca kararınca" üzerime düşen görevi yaparak ve elbette hiç bir karşılk beklemeksizin ve de çıkar gözetmeksizin hatta gönüllü olarak bir çok masrafı da üstlenerek bir çok güzel etkinliğin gerçekleşmesini sağlayanlar arasında yer aldım.
Weilburg'tan Kızılcahamam'a "Kardeşlik Koşusu" özellikle dünyanın en uzun kardeşlik koşusu diye medya tarfaından övülen başarılı bir etkinlik oldu. Bu sayede Kızılcahamam sadece Weilburg'ta değil maraton yolunun geçtiği tüm Alman kentlerinde, Avusturya'da, Macaristan'da, Romanya'da ve Bulgaristan'da tanınmış oldu.
Kızılcahamamlı kardeşlerim olan çok sayıda öğrencimizi AB Projeleri Erasmus ve Leonardo Vinci olanaklarını kullanarak Weilburg'ta ağarladık ve her seferinde günün 24 saati kardeşlerimle ilgilenmek benim için bir onur oldu.
Çok sayıda Alman işadamını Kızılcahamam'a getirerek kentimizin ekonomik gelişmesine katkı sunmaya özen gösterdim.
Kızılcahamam'ın AB genelinde isminin duyulması için koştururken şimdiki Belediye Başkanı Sayın Çoşkun Ünal'a da her türlü desteğimi sundum.
Weilburg Belediye Başkanı Hans Peter Schick'in bir önerisi olan "Kardeş Şehirler Mağazası'nı da" Kızılcahamam Belediye Başkanı Çoşkun Ünal'ın israrları nedeniyle başka hiç kimse bu sorumluluğu almaya hazır olmadığından üstlendim.
Daha hazırlık aşamasında kulağıma gelen çirkin söylentilere rağmen "Kızılcahamam'a hizmet ediyorum" diye düşünerek onlarca Kızılcahamamlı kardeşimin Almanya Büyükelçiliği'nden "hediye (bedava)" vize almalarına kadar her işle uğraştım.
Sayın Çoşkun Ünal'ın hiç bir şekilde "Almanya'da satılma şansı olup olmadığını bizlere sormaksızın" yolladığı ürünleri kendisinin belirlediği fiyat listesi üzerinden bizzat vergilerini cebimden ödeyerek teslim aldım. "Kardeş Şehirler Mağazası'nda" sergilenmelerine rağmen satılmayan bir çok ürünün fiyat listesinin en az iki kere Sayın Ünal tarafından keyfi bir şekilde değiştirilmesini maalesef engelleyemedim.
Kızılcahamam'da kendi neden olduğu harcamalar arttıkça o da ürünlerin fiyatlarını değiştirdi.
Hatta Sayın Ünal' a isteği üzerine belli miktarda ödeme de yaptım.
Hiç satılmayan mallarla ilgili olarak hakkımda çıkarılan dedikoduları nefretle öğrendim. Sayın Ünal'ın sağda solda benim 400.000 TL borcum olduğunu anlatarak kendisinin alacaklılarına ödeme yapmamak için bu gerçek dışı iddiayı kullandığını çok kişiden duydum.
Benim Sayın Ünal'a 400.000 TL borcum olmadığı gibi Weilburg'a bu miktar değerinde ürün de hiç bir zaman gelmedi.
Sayın Ünal bu konuda gerekirse benim avukatıma havale edeceğim çirkin iddialarını sürdürmeye devam etmekte.
Bu nedenle Kızılcaham Kamuoyunu bilgilendirmeyi bir görev biliyor ve "Coşkun Ünal gerçekleri saptırıyor" diyerek Kızılcahamamlıları bilgilendirmem gerektiğine inanıyorum.
İç İşleri Bakanlığı nezdinde Sayın Çoşkun Ünal'ın Weilburg Faaliyetleri'nin mercek altına alınmasının ve bu kapsamda gündeme gelen "para trafiğinin" incelenmesinin gerçeği ortaya çıkaracağından eminim.

YORUMLAR
 • zoRba   26-10-2011 10:49

  dostum böyle küçük yerlerde basın işiyle uğraşmak zordur. bak yorumları yayınlamaya bile korkuyorsun:))

 • kızılcahamamlı   20-10-2011 22:37

  adam ortada ıspatlarım diyor ıspatlarda geregini mahkemelerde sorarım diyor daha ne desin ki...hll olsn

 • çıtak   20-10-2011 21:46

  tencere dibin kara seninki benden kara ikinizede yazıkkk vahhh vahhh

 • angaralı   20-10-2011 19:27

  misketlerinizi alın ve kendi bahçenizde oynayın. kızılcahamam adı size ağır gelir, zaten geliyorda, kızılcahamamın adını iyi işlerde bari kullanın,

 • gerek yok   20-10-2011 12:14

  mustafa beyin nasıl bir insan oldugunu almanyada yaşayan türklere sorun onlar size gerekeni söyleyecektir.kimseyi suclamasın önce kendine baksın mustafa bey

 • cıtak   20-10-2011 11:12

  hayrola oyuncağınız bozuldumu yıllar önce demiştik iyi bir oyuncak buldunuz oynayın demiştik

 • semih   20-10-2011 11:01

  zaten o mustafa denilen kişiyi gözüm tutmamıştı.başka yorum yapamam.gerekte yok

 • kılevra   20-10-2011 09:53

  enteresan

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın