Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Şehir içindeki son yeşil alan için karar verildi.
 • Facebook da Paylaş
Şehir içindeki son yeşil alan için karar verildi.
 • 08-01-2014
 • 37 yorum
 • 5432 okunma
Kızılcahamam’ın şehir merkezinde bulunan son yeşil alanı konumundaki Adalet sarayı önündeki yeşil alan üzerinde yapılan imar değişikliği sonucunda Adalet Teşkilatı Güçlendirme Vakfı adına devir ya da satışının yapılması için Ocak ayı Belediye meclisinden geçti.

Kızılcahamam’ın şehir merkezinde bulunan son yeşili konumundaki Adalet sarayı önündeki yeşil alan üzerinde yapılan imar değişikliği sonucunda Adalet Teşkilatı Güçlendirme Vakfı adına devir ya da satışının yapılması için Ocak ayı Belediye meclisinden geçti.

Geçtiğimiz dönemde yeşil alan olarak düzenlenen  fakat vatandaşın kullanımına açılmadığı için eleştirilen Hâkim evi önündeki  530 ada 2 parsel sayılı 1086, 07 m2 büyüklüğündeki yeşil alan Kızılcahamam Belediyesinin 2013 yılında yaptığı imar değişikliği ile buradaki yeşil alanın başka bir tarafa kaydırılması sonucunda Hâkim evine ek tesis yapılmak üzere satış veya devredilmesi ile ilgili karar Ocak ayı belediye meclisinde görüşülerek Ak Partili ve MHP’li üyelerin kabul oyu ile meclisten geçerek satış kararı alındı. Önümüzdeki günlerde şehir içerisindeki son yeşil alanda betona kurban edilecek vatandaş ise istihdam ile kandırılacak.Beş yıldır tercihlerini evetten yana kullanan, yeşil alan giderken dahi muhalefetini gösteremeyen Ak Partili meclis üyelerinide buradan kınıyoruz.

Lafa gelince Kızılcahamam’a sevdalı olan bizleri yönetenlerin bu yeşil alanı bir bina yapımı için nasıl feda ettiklerini aklımız almıyor. Kızılcahamam doğası, ağacı, yeşili ormanı bol olduğu için dağdaki yeşili şehirde sanan yöneticilerimiz ilçedeki ağaçları kesiyor yeşil ise yok ediliyor. Oysa şehir merkezinde insanların gölgesinde oturabileceği bir ağaç dinlenebileceği bir yeşil alan yok.

Şehrin merkezinde kalan son yeşil alanın vatandaşın kullanımına açılması varken, ek tesis için satışının yapılacak olmasına Kızılcahamam’da yaşayan bir vatandaş olarak karşı çıkıyor, buranın yeşil alan olarak kalmasını şehrin betonla boğulmamasını istiyoruz. 

Etiketler : Şehir - içindeki - son - yeşil - alan - için - karar - verildi. -
YORUMLAR
 • Hüseyin SARI Yağcıhüseyin Mah. Dernek Başkanı   16-12-2014 15:02

  Söz konusu olan bu parkta Köylerden Alışveriş yapmak ve ihtiyaçlarını gidermek için İlçe Merkezine gelen vatandaşlar Bu parkta Köy Dolmuşlarını Bekliyebiliyorlardı. Şimdi ise Yolun ortasında Bekliyorlar. Halka hizmet herhalde Yeşil alanları yok etmek. Agelen

 • federal demokrat   13-01-2014 01:05

  termal cennet kızılcahamamda yakında herkes çimenlik alan için ya ilçe stadına gidecek yada balkonda çim adam alıp bimden a 101 den onla avunacak eskiden ne güzeldi 1 hamammı olsaydı sğuksu eski hali ile kalsaydı turizim şehri derdim o zamn zamanla her taraf satıldı bazı kişilere rant sağlanacak .. yazıklar olsun 90 lı yıllarda kızılcahamam hatırlayın birde şimdiki haline bakın ... üzgünüm kızılcahamam artık eskisi kadar güzel değilsn

 • vatandaş   12-01-2014 16:18

  ak parti memleketi satıyor diyenler ellerine fırsat geçince bırak memleketi dünyayı bile satarlar hey gidi sizi rantçı milliyetçiler zaten MHP yide elinize geçirdiniz eskaza terördü fetullahdı derken iktidarı elinize bir geçirirseniz vay bu memleketin hatine tayyip erdoğanın yaptıklarını hep satarsınız ALLAH dan vatandaş uyanıkda size frsat vermiyor...!

 • Nurettin Veren Açıklıyor Fethullah Gülen Kimdir mutlaka izleyin   11-01-2014 21:52

  http://www.youtube.com/watch?v=-oF91VT_BCk

 • tayyar   10-01-2014 23:45

  ayın 10 u oldu daha maaş yok , satsında maaşımızı versin bari

  0

  0

  • tayyar   14-01-2014 22:24

   14üde bitti hala yok yok yok, yarin elektriğin, telefonun kredi kartinin son günü. . Gene mi milletten borç para dilenecegiz ?

   0

   0

  • tayyar   13-01-2014 21:28

   13'üde bitti hala yok.

   0

   0

  • tayyar   12-01-2014 14:17

   12si oldu hala yok

   0

   0

  • teyfik   11-01-2014 16:54

   arsa satıldıydı yuklu mevla demekki başka terlere kaydı para

   0

   0

 • iii   09-01-2014 13:26

  büyük şehiri suçlayanlara buarkadaş herhalde yurt dışından gelmişki Atatürk çamı ve çevresindeki betonlaşmayı kimin peşkek çektiğini bilmiyor kızılcahamam kamuoyu önceki üçay içerisinde bunu konuşuyordu sağolsun halka hatırlattığı için

 • hakan   09-01-2014 12:51

  sata sata bitiremedin kızılcahamamı coskun ünal ! ve ben eminim ki mhp coskun ünalı tekrar aday yapmakla cok büyük yanlış yaptı gencler issiz , heryer satıldı , sacma sacma projeleri yutturmaya calıstı direk ısıklandırmıs dev proje ismini vermiş !! istihdam sağlanmadı karış karış sattın coskun ünal !

 • ÖMER ÜNAL   09-01-2014 11:37

  siz orada belediyenin ne kadar yeri var biliyormusunuz sanki tamamı belediyenin gibi lanse etmeyin o arsanın yüzde sekseni adliyeye aitdir zaten orası zamanında halka açıldı ama halkımız içine etti oaya tek trafo koydu orası bile adliyenindi kusura bakmayın ama iki gün sonra oradaki yapılacak tesiste çalışmak için kaç Kızılcahamamlı baş vuracak onu yazın ve yorum yapın

 • Veysel BAYRAM   08-01-2014 23:25

  MART 2009 SONRASI kapı önü bilgilendirme vb toplantıları, MECLİS KARARLARININ BELEDİYE sitesinden yayınlanması ile başlayan şeffaf belediyecilik maalesef bir yıl sürmedi. Bir yıl sonra bütün bunlar kaldırıldı. Bazı internet sitelerinde duyurulan Kızılcahamam Belediyesi Meclis Toplantısı gündem maddelerinde, 530 ada 2 parsel’in hâkim evi önündeki yeşil alan olduğunu 100 kişiden 3 kişi nin bilebileceği gerçeğinden hareketle bizlere aydınlatıcı bilgiler sunan kızıcahamamhaber editörümüze vb. şükranlarımı sunarım Hâkim Evi önündeki yeşil alanın Adalet Teşkilatı Güçlendirme Vakfına devri ile ilgili kararın neden ve hangi gerekçe ile alındığını Belediye başkanına veya 11 meclis üyesine sorsanız kendilerine göre 1001 tane doğruları (benim ayranım ak) hazırdır. Ama Bu arsa Kızılcahamam halkına park olsamı, hâkim evine tesis olsamı daha iyidir? Bu arsa Hâkim Evinin ihtiyacımıdır? Yoksa imkan varken arsamızı büyütelim politikasımıdır!? Hâkim Evi önündeki Kızılcahamam Belediyesinin mülkü olan yeşil alan, Sayın Âdem ÖZBEKLER tarafından kamu yararı yerine hâkim evi kullanımına (kaderine) terk edilmesi ve bu alan oluşurken tahliye edilen 5 esnaftan SESİ GÜR 2 esnafa anında yer tahsisi yapıp 3 esnafı (HALENDE) mağdur etmesi Sayın Âdem ÖZBEKLER’İN menfi çalışmalarından ve belediye başkanlığını hak etmediği olgusunu oluşturan nedenlerden biridir. Ama bütün bu olumsuzluğa rağmen bu arsa Bugün için Hâkim Evinin kullanımında da olsa halen yeşil alandı. Haberden anlaşıldığı kadarı ile satıştan sonra yeşil alan yapılaşmaya açılarak daha vahim bir icraata imza atılacak gibi. Hâkim evi vb.de (Eşitlik ilkesi ihlal edilerek milletin parası ile saltanat sürülen yerlerden biriside olsa) elbette bizim kurumlarımız Kızılcahamam Hâkim evinin bina ihtiyacı var ise bu ihtiyaç Halkın malı halkın elinden alınmadan mevcut binasına birkaç kat ilavesi ile giderilmesi ve İlçemizin bu bölgesine Ş.Fetih Duru parkı gibi bir park yapılması ve bu alanda mağdur edilen 3 esnafın mağduriyetinin giderilmesi çok daha iyi bir hizmet olacağı dilek ve temennisi ile, (ama amaçlarla araçlar çakışması varsa kim ne derse desin fayda etmeyecektir Tek fayda 80 gün sonra kamumalına sahip çıkacak yönetimlerle çalışma imkanını yakalamaktır) Bunlar benim badiklerim ve temennilerim ama bu alanın son gelişmelerini çok iyi bildiğini bildiğim Yenice Mahallesi Muhtarı Sayın Mustafa TAŞKIN’IN kamuoyunu aydınlatacağı beklentisi ile saygılar sunarım NOT: “özbeklerli rumuzla yazan bey kızsa da !; Aday adaylığı stratejisi ile görevde ilerleme, yeni bir makam/iş kapmak için aday adayı olanlara itibar edilmemesi ve bu bağlamda Sayın Âdem ÖZBKLERİN kişisel oy’unun 100’ü geçmeyeceği gerekçesi ile aday adaylığı ve aday tespiti sonrası yapabileceği blöflerinin dikkate alınmaması dilek ve temennisi ile

 • Federal   08-01-2014 22:43

  kızılcahamam 90larda güzeldi yakında adıda değişir ...

 • çakıcı   08-01-2014 18:35

  imar işleri çok güzel çalışıyor...sonra bu yapıldı şu yapıldı durun daha neler çıkar neler kızılcahamam milliyetciliği bunlarla savunulmaz eğer SEVDA buysa VAYYY HALİMİZE

  0

  0

  • ali şahin   09-01-2014 01:39

   haklısın sevda diyerek süsleyerek bu memleket 20 senedir yerinde sayıyor vay ki ne vay

   0

   0

 • vatandaş   08-01-2014 15:42

  gerçekten yazık.tmm coşkun ünal yaptı bişeyler ama ne istihdam sağladı ne de reklam yapabildi.kızılcahamam'a nerelerine yerli ve yabancı turist geliyor.bu konuda beypazarını örnek almamız lazım ama bir kaç sene önce böyle söylemişti birisi başkanda yok ben beypazarının örneğine bakmam biz yaparız vs.gibi şeyler söyledi.gerçekten bu konularda adım atılması lazım.istihdam ve reklam!yeşil alan konusunda ise yazık ama o alanıda kullanan yoktu halka açılsa bazı kişiler tarafından ya isimler yazılacak ya bira şişeleri vs.şeyler olacak.yani oraya ne yapılabilir orasıda meçhul ama keşke kesmeselerdi ağaçları!!!

 • Taner Debelek   08-01-2014 12:22

  Başkanın bir çok icraatine yürekten inandım ve destekledim ama bu gerçekten yanlış bir karar burası halkın olmalı halka açılmalı

 • has   08-01-2014 11:40

  arabanın parasımı çıkacak

 • mustafa bey   08-01-2014 10:39

  demek ki önceden bu imarı yapan kişiler hiç bir şey bilmiyorlarmış. sanki onlar ot muş. sayın belediye başkanımız engin imar bilgisi ile yeniden imar yapıp son noktayı koymuş. kazanan Kızılcahamam olacak herhalde..! gözümüz aydın.

 • ses   08-01-2014 09:59

  milli park çatır çatır beton olup büyükşehir her yere el koyarken sesiniz çıkmaz.Sonra sırf muhalefet olsun diye haber yaparsınız.

 • ALİ   08-01-2014 09:48

  Öldürücü bir sevdamı yoksa..

 • ayten   08-01-2014 09:38

  burası için yapılacak en hayırlı şey halka açılmasıdır.Çünkü insanların soluklanacağı,ağaçların altında oturacağı şehir merkezinde bir park yok.

  0

  0

  • TGB   13-01-2014 23:01

   cengiz efendi gün gelir sanada huzur evini layık görürler

   0

   0

  • ğls   12-01-2014 21:47

   katılıyorum motor deresinde ahlar şimdi kadirbey kalesi hazırlanıyor çok sahip çıkılıyorya iki gün sonra çocuklarımız ailelerimiz oradan geçemez hale gelecekler çok güzel bir konuya değinmişin ama açmamışşın

   0

   0

  • yakomaz   08-01-2014 15:29

   sayın cengiz belli sarıtepe kimin oturduğu görüyoz facede vidiolarınızı

   0

   0

  • cezqiz   08-01-2014 14:45

   say

   0

   0

  • cengiz   08-01-2014 10:29

   yeni yapılan kent ormanı şehir içi sarı tepe şehir içi sayayımmı daha

   0

   0

 • Hüseyin SARI   08-01-2014 09:35

  Sayın Başkanım Şehir İçerisinde Yaşlılarımızın Oturup sohbet edebilecekleri güzel bir park olsa daha iyi olmazmı...

  0

  0

  • cengiz    08-01-2014 10:31

   yaşlılar için cami avluluları oturur hale getirildi kışın ise emekliler ve yaşlılar için lokal açtı başkan daha ne yapsın boşa sallama lütfen

   0

   0

 • Emre Arslanoğlu   08-01-2014 09:29

  bunu haber dıye paylaşmıyorsun resmen seçim zamanı coşkun ünal ve mhp teskılatına karalama ak partıye destek verdıgını gosterıyorsun...bununla ılgılı cok seyler yazar senı yerden yere vururdum da nede olsa yayınlamıyacaksın... bıtarafını yırtsanda inadına coşkun ünal dıyecek bu khamam admın efendi..

  0

  0

  • hakkı   09-01-2014 20:19

   sanırım anlayışınızda biraz(hatta biraz değil çok çok) problem var.akp bütün metropollerde yeşil alan çalışması yaptı. Çoşkun başkan ise hazır yapılı yeşil alanı yıkmak,satmak istiyor. Bunun seçimle ne alakası var..bence siz -bi tarafını yırtmak- lafını yanlış kişiye söylemişsiniz.aynaya bakmanız gerekiyor...

   0

   0

 • Ömer Şahin Sakızcıoğlu   08-01-2014 09:11

  Adalet Teşkilatı Güçlendirme Vakfı bu memleketin bir kuruluşu değil mi? Ki satış mı yoksa devir mi olacağı bile belli değil. Yani haber sunulurken bir peşkeş çekme var gibi lanse ediliyor fakat alakası yok. Devletin kurum ve kuruluşları arasındaki olağan işler. Melih GÖKÇEK ormanlarımızdaki sularımızı çekerken hiç tepki verdiniz mi? Ayrıca Kızılcahamamımızın komplesi zaten yeşil; son yeşil diye bir şey yok :)

  0

  0

  • cengiz   08-01-2014 10:32

   aklın yolu birdir bırak yapsın muhalefetini

   0

   0

 • vatandaş   08-01-2014 09:03

  Bizleri beton içerisine yığacaklar artık son şehir içi yeşil alanı da satıp bizleri nefes alamayacak hale getirecekler, biz gelecek nesle beton mu miras bırakacağız. Bu kadarlık duyarsızlığa aşk olsun. Zaten şehir içindeki son yeşil alanda yok oluyor.

  0

  0

  • cengiz   08-01-2014 10:33

   lütfen at gözlüklerini çıkaralım soğuksu milli parkını şehir içine taşısa onada bir kılıf bulursunuz

   0

   0

 • Oğuzhan Gürsoy   08-01-2014 08:22

  İlk olarak -da ayrı yazılır: "Burası da" diye yazılır... İkinci olarak ya seçimi kaybedersek mantığıyla giderayak yapılan bir şey gibi geldi bu... Kızılcahamam gibi küçük ve turistik yerlerde daha çevreci olunmalı. İnsanları sadece Soğuksu Milli Parkına yönlendirmemeli... Şehirle iç içe olan yeşil algısı çok önemlidir.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın