Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sağlıkta 100 bin yatak var yeterli personel yok
  • Facebook da Paylaş
Sağlıkta 100 bin yatak var yeterli personel yok
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 5799 okunma
Türk Kooperatifçilik Kurumu ve Kızılcahamam Belediyesi Turizm ve Kooperatifçilik konulu bir panel düzenledi.

Türk Kooperatifçilik Kurumu ve Kızılcahamam Belediyesi Turizm ve Kooperatifçilik konulu bir panel Soğuksu termal Otelde  düzenledi.

Panele Gazi Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Haydar Möhür, Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Cemalettin Aktepe, Türk Kooperatifçilik Kurumu Başkanı Prof.Dr.Nevzat Aypek,Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit ve Belediye başkanı Coşkun Ünal katıldı.

Panelde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Coşkun Ünal “ Termal, doğa ve sağlık turizminde iddialı olan Kızılcahamamı 2023 te lider yapmak, için 4 bin olan yatak kapasitesini 25 bine çıkartmak için çalışıyoruz dedi. Belediye başkanı konuşmasına şöyle devam etti. “Sağlık ve Termalde lider olmak için uzman insanlarla çalışmamız gerekiyor, bu alanda kendisini ıspatlamış Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinden yardım alıyoruz, yazları günde 3 bin 500 kişi kaplıcaya giriyor, hafta sonları 15 bin araç piknik için milli parka geliyor, buda aşırı trafik sorunu yaratıyor bunları çözmek için belediye olarak çalışacağız” dedi.

Prof.Dr.Haydar Möhür ise yaptığı konuşmada Türkiye’de sağlık sektöründe 100 bin yatak kapasitesi var fakat bu alanda çalışacak yeteri kadar sağlık personeli yok dedi. 

Panel daha sonra verilen plaketlerin ardından sona erdi.

Etiketler : Sağlıkta - 100 - bin - yatak - var - yeterli - personel - yok -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın