Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Rasim Akkaya DSP ile yollarını ayırdı
 • Facebook da Paylaş
Rasim Akkaya DSP ile yollarını ayırdı
 • 26-09-2009
 • 5 yorum
 • 5918 okunma
29 Mart 2009 yerel seçimlerinde DSP’den Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı olan hemşehrimiz Rasim AKKAYA DSP ile yollarını ayırdığını açıkladı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde DSP’den Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı olan hemşehrimiz Rasim AKKAYA, KIZILCAHAMAMHABER’e gönderdiği iletisinde “24 yıldan bu yana sempatizanı, seçmeni, milletvekili aday adayı ve belediye başkan adayı olduğum DSP’nin son olağanüstü genel kurulunda alınan sonuç, DSP ile gönül bağımı sona erdirmiştir” dedi.

              “Seçimlerde beklenilen sonucun alınamadığını beyan ederek parti genel başkanlığından istifa eden Sayın Zeki SEZER’le aynı sorumluluğu taşıyan parti meclisi üyelerinin istifa etmeyerek, faydacı bir yaklaşımla yeni yönetimde de yer almaları beni partiden soğutmuştur. Ardından kurucu genel başkan Sayın Rahşan ECEVİT’in de kurduğu partiden ECEVİT adı ile ilgisi kalmadı diyerek istifa etmesi üzerine benim için de DSP olgusu siyaseten sona ermiştir” diyen Rasim AKKAYA, Ağustos ayında Kızılcahamam’a gelerek DSP ilçe yöneticileri ve seçime birlikte katıldığı arkadaşları ile görüşmüştür.

                 Bu görüşmelerde; DSP ile bu koşullarda siyasi yolculuğa devam edemeyeceğini, gönül bağının sona erdiğini, artık DSP’den ayrılarak yeni bir parti kurma girişiminde bulunan Sayın Mustafa SARIGÜL’le birlikte hareket edeceğini, kendilerinin bu aşamada siyasi tavırlarını ne yönde belirleyecekleri konusunda özgür olduklarını”, söylediğini belirmiştir.

              Rasim AKKAYA, 29 Mart seçimlerinde kendisine güvenerek oy veren ve  Ankara ilçeleri arasında DSP’nin aldığı en yüksek ikinci oy oranına ulaştıran hemşehrilerine de teşekkürlerini bildirmiştir.

              MUSTAFA SARIGÜL’LE BERABERİM

              Öte yandan, DSP Ankara il başkanlığı görevinden istifa ederek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL’ün önderlik ettiği Türkiye Değişim Hareketi’ne katılan ve Ankara İl Başkanlığı sorumluluğunu üstlenen Durak KARABULUT’la görüşerek, birlikte hareket etme kararı alan Rasim AKKAYA; “Böylelikle yeni kurulacak parti içinde Sayın Mustafa SARIGÜL ve Sayın Durak KARABULUT’la birlikte hareket edeceğim”, dedi.

               Hemşehrimiz Rasim AKKAYA’ya KIZILCAHAMAMHABER olarak başarılar dileriz.

 

Etiketler : Rasim - Akkaya - DSP - ile - yollarını - ayırdı -
YORUMLAR
 • zemler   04-10-2009 12:24

  sen bana kalırsa kökten degişim yap

 • yusuf demircan   02-10-2009 12:51

  Değerli Rasim bey görüşlerimiz farklı olsada ben sizin şahsiyetli duruşunuza hep hayran olmuşumdur.Ne görüşe sahip olursanız olun sizde bir Kızılcahamamlısınız medeni insanlar gibi görüşe ve şahsiyete saygı duymak lazım .Bu vesile ile Sayın Sarıgülün işim gereği biraz yanında bulundum.Gerçekten kişilik sahibi bir insan kendileri.Eğer başarılı olursa sizin sayenizde Kızılcahamama çok büyük faydalarının olacağını ümit ediyorum.Çünkü sayın Sarıgülün kişiliği çok farklı.Siz neden bir ABDURRAHMAN OĞULTÜRK olmayasınız.Anlatabildimi AĞABEY.Bu merhum kişi bir zamanlar sayın YAŞAR YILDIRIMLA görüş gözetmeksizin .KIZILCAHAMAM için çalışmışlardı.Sizinde böyle SAĞDUYUYLA çalışacağınızdan eminim. EN DERİN SAYGILARIMLA.

 • Erdal TÜT   29-09-2009 22:32

  Değerli arkadaşım Rasim Akkaya, yeni kararın üzerine birkaç şey söylemek istiyorum: Türkiye'de siyaset yapmak zordur..Hele solda siyaset yapmak daha zordur. 2007 genel seçimlerinde büyük ümitle başladığın yolculuk, ayak oyunlarına kurban edildi. Senin gibi yetişmiş bir değerin, siyasetin ağlarının darbesiyle engellenmiştir. Bu halka önem vermemektir. Değerli arkadaşım Akkaya, bu toz duman ortamda inandığın DSP ile yollarını ayırdığını, gönül bağını bitirdiğini, sayın Sarıgül'ün kurmakta olduğu Türkiye Değişim Hareketi (TDH)'ne katıldığını duyuruyorsun. Hayırlı olsun. Ülkemiz ve yöremiz dilerim bundan yararlanır. "Muhtar bile olamayacakların" başbakan yapıldığı, demokrasi görüntüsü altında neredeyse yarı demokrasi olan ülkemiz, yabancıların talimatlarıyla yönetiliyorsa pes demek gerek. Kürt devletinin omurgasının oluşması, çıkabilecek tartışmayı önlemek için Atatürkçüleri kodese tıkmak ne demek! Aynı Osmanlı'nın son döneminde Malta sürgünleri gibi. Ergenekon adı altında gerçek Atatürkçü ve yurtseverlerin yargılandığı böyle bir ortam tam bir emperyalizm oyunudur. Türkiye'ye yazık ediliyor. Bağımsız bir ülkede neler oluyorsa, benim ülkemde de o olsun istiyorum en azından.. Yeni kararın Kızılcahamam'a, yöremize ve ülkemize mutluluklar ve aydınlık yarınlar getirmesini diliyor, gözlerinden öpüyorum.. Erdal TÜT (29 yıl önce Kızılcahamam ve Çamlıdere'de yayınlanan Yöremiz Gazetesi'nin sahibi.)

 • vah vah    27-09-2009 11:27

  rasim akkaya kim ne yapmış siyaset yapmışta dsp ile çalışmışta kızılcahamama çivimi çakmış seçimlerde 1 kere kızılcahamama gelmiş başka bir numara yok rasim akkayanın haber olmasına üzülüyorum bence kızılcahamamda yaşayan sıradan vatandaşlar bile bu beyefendiden daha çok haber yapılma hakkına sahipler sayın akkaya oturduğun mahallede siyasetini yapmaya çalışırsan belki muhtar olursun muhtar bile olamasan aza kızılcahamam gündemini işgal ederim diye falan uğraşma kendi kendinede böyle haberler gönderip durma seni bizim buralarda kimseler tanımaz

 • Kadirbey   27-09-2009 10:24

  Rasim hocam,ın bu kararının kendisi için hayırlı olması temensiyle

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın