Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ramazan Bayramında Ankara Kızılcahamama Akın Etti
  • Facebook da Paylaş
Ramazan Bayramında Ankara Kızılcahamama Akın Etti
  • 10-06-2019
  • 1 yorum
  • 2960 okunma
Ramazan Bayramında Ankara Kızılcahamam'a akın etti.Soğuksu Milli Parkı Doldu, misafirler hamam akın etti

Şifalı Suları ve zengin doğal alanları ile bilinen Ankara’nın  Kızılcahamam ilçesi 9 günlük bayram tatilinde yoğun ilgi gördü.

Uzun Ramazan Bayramı tatili sebebi ile vatandaşlar farklı güzellikleri yaşamak amacıyla öncelikli olarak Kızılcahamam’ı tercih etti.

Bayram tatilinde Kızılcahamam’a gelen misafirler, şifalı kaplıcalardan faydalanarak,  Soğuksu Milli Parkı’nda doğa ile iç içe piknik yapmanın farkını yaşadı.

Türkiye’nin önemli Termal, jeolojik, biyolojik ve arkeolojik ve doğal alanlarına sahip  Kızılcahamam; milli parkı ile de ün kazanmış bir ilçe olarak bilinmektedir.Kızılcahamam’da bulunan Soğuksu Milli Parkı ve şifa yatağı kaplıcaları 9 günlük tatil süresince misafirlerini ağırladı.

Yapılan gözlemlere göre Ankara’nın yoğunluğundan ve bayram tatilini fırsat bilerek  Kızılcahamam’a gelen misafirler önce Soğuksu Milli Parkı’nda stres atıp bol oksijen aldıktan sonra kaplıcalara girerek sağlıklı bir şekilde evlerine döndüler.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar; ilçemize yoğun ilgi olduğunu, özelliklerinden dolayı Kızılcahamam’ın tercih edildiğini ifade ederek 9 günlük bayram tatilinde 17 bin Kişiye yakın misafirlerimiz ve vatandaşlarımız kaplıcalarımızdan yararlandı. İlçe otobüs seferlerimiz 9 günlük tatil boyunca 588 sefer yaparak 14 bin kişiye yakın vatandaşımızı taşıdığını belirtti.

Başkan Acar, ilçenin yaz sezonunda hizmet vermek  ve misafirlerini ağırlamak için tam anlamı ile hazır olduğunu belirtip, hem hafta içi hem hafta sonu  herkesi  Kızılcahamam’a davet ederek bu farkı yaşamalarını tavsiye etti.

YORUMLAR
  • ugur   11-06-2019 11:39

    büyük kaplıca parkı bakımsız cevredek agaçlar budanmamış-,trafik düzeni hiç yok,bol bol başıboş köpek var...yakışmıyor belediye ve emniyete duyurulur

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın