Piton timsahı diri diri yuttu../..Video
Amerika Birleşik Devletleri'nde Florida Eyaleti'nde timsah bile yutabilen dev piton yılanları dehşet saçmaya devam ediyor. Yetkililer, Güney Doğu Asya kökenli bu egzotik türün daha fazla yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor. Güney doğu Asyaya özgü bu tür Florida'da bulunan Everglades mili parkını çok sevdi. Öyle ki park nerdeyse bu yılanların işgali altında. Parkta ilk kez 1979 yılında görülen yılanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyeye çıktı. Bunda sıcak geçen yılların da etkisinin büyük olduğu ifade ediliyor. Yayılmacı ve saldırgan bir tür olan yılanlar yerel türleri de olumsuz etkiliyor. Bu yıl bölgedeki memeli populasyonunda önemli düşüşlerin olduğu ifade ediliyor. Dahası dev yılanlar insanları da endişelendiriyor. Son olarak bulunan örnek, bu endişenin sebebini çok iyi açıklıyor. 5 buçuk metre uzunlukta ve 75 kilo ağırlığında olan yılan şimdiye kadar parkta görülen en büyük piton olma özelliğini taşıyor. Florida Üniversitesinde incelemeye alınan yılanın içinden 87 adet de yumurta çıkartıldı. Bu sayının da Florida pitonları için rekor olduğu ifade ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Florida Eyaleti'nde timsah bile yutabilen dev piton yılanları dehşet saçmaya devam ediyor. Yetkililer, Güney Doğu Asya kökenli bu egzotik türün daha fazla yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor.

Güney doğu Asyaya özgü bu tür Florida'da bulunan Everglades mili parkını çok sevdi. Öyle ki park nerdeyse bu yılanların işgali altında.

Parkta ilk kez 1979 yılında görülen yılanların sayısı şimdiye kadar olan en yüksek seviyeye çıktı. Bunda sıcak geçen yılların da etkisinin büyük olduğu ifade ediliyor.

Yayılmacı ve saldırgan bir tür olan yılanlar yerel türleri de olumsuz etkiliyor. Bu yıl bölgedeki memeli populasyonunda önemli düşüşlerin olduğu ifade ediliyor. Dahası dev yılanlar insanları da endişelendiriyor.

Son olarak bulunan örnek, bu endişenin sebebini çok iyi açıklıyor. 5 buçuk metre uzunlukta ve 75 kilo ağırlığında olan yılan şimdiye kadar parkta görülen en büyük piton olma özelliğini taşıyor.

Florida Üniversitesinde incelemeye alınan yılanın içinden 87 adet de yumurta çıkartıldı. Bu sayının da Florida pitonları için rekor olduğu ifade ediliyor.
 

  • Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • zahit   15-08-2012 01:34

    Ben de harbiden büyük timsah yedi sandım. Ceylan yiyen yılan gördükten sonra bu bir şey değil. Bula bula bunu mu habere değer buldun sayın yönetici :D

  • nöri   14-08-2012 23:38

    bu adamıda yirmiyki