Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Peygambere olan sevgi salona sığmadı../..Video
  • Facebook da Paylaş
Peygambere olan sevgi salona sığmadı../..Video
  • 21-04-2010
  • 2 yorum
  • 5618 okunma
Kutlu doğum haftası dolayısı ile önceki gün yapılan programın ardından dün de Kızılcahamam Belediyesi Tarafından Yabanabat kültür merkezinde bir program düzenlendi. Ünlü hafız ve mevlithanların katıldığı programa Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, İlçe müftüsü Tahsin Aydın ve Peygambere sevdalı yüzlerce Kızılcahamamlı katıldı.

Kutlu doğum haftası dolayısı ile önceki gün yapılan programın ardından dün de Kızılcahamam Belediyesi Tarafından Yabanabat kültür merkezinde bir program düzenlendi. Ünlü hafız ve mevlithanların katıldığı programa Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, İlçe müftüsü Tahsin Aydın ve Peygambere sevdalı yüzlerce Kızılcahamamlı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ilçe müftüsü Tahsin Aydın şunları söyledi.“ kutlu doğum haftası etkinlikleri ülkemiz ve Müslümanların olduğu bütün coğrafyada asırlardır kutlanmaya devam ediyor. Ben şimdi bakıyorum 15 Nisanda bu salonda bir program vardı ve bu salon tıklım tıklım doluydu. Önceki gün akşam yine burada ilköğretim ve orta öğretim çocukları arasında bilgi, şiir ve sunu yarışması vardı. Bu salon yine tıklım tıklım doluydu. Bu akşam yine dolu yarın akşam olsa yine dolar bu salonların dolması bizlerin değil sizlerin peygambere olan sevginiz ve muhabbetiniz sayesinde doluyor dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Belediye başkanı Coşkun Ünal ise bu salonların peygamber aşkıyla dolduğunu belirterek sisler böyle devam ettiğiniz sürece sizlere bu hizmetleri sunmamız tabi görevimiz bu akşam çok değerli hatiplerimiz var sözü onlara bırakmam istiyorum dedi.

Belediye başkanından sonra son olarak kürsüye gelen Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik ise konuşmasında asıl söz Allah’tan gelen söz, Allah adına söylenen söz, asıl söz peygamber sevgisi ile söylenen sözler, bu akşam burada hem Allah’tan gelen yüce kitabımız Kuran’ı kerimin tilavet edilişini, hem de peygamber efendimizin yüreklerden gelen sevgi cümleciklerini hep beraber dinliyoruz, bu coşkuya alkışlarla katılıyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Fazlı Çoban’ın sunduğu programa Ankara’nın ünlü camilerinin imam hatipleri, dünya birincisi olmuş hafızlar ve türk tasavvuf musikisi çalan müzisyenler katıldı.

Kızılcahamamlılar tarafından hınca hınç doldurulan kutlu doğum haftası programının bitiminde Kızılcahamam Belediyesi tarafından katılanlara Karanfil, müftülük tarafından ise 40 Hadis Kartelası dağıtıldı.ismail coşar muhteşem bir ses mutlaka dinleyin
Yükleyen kizilcahamamhaber.

 


KUTLU DOĞUM HAFTASI
Yükleyen kizilcahamamhaber. - Son dakika haberler

 

YORUMLAR
  • ...   07-07-2010 19:22

    amin ne güsel dua o öle...fırsatım olsaydı bende gderdim...

  • bed.Eng.derneğinden.   22-04-2010 09:28

    Öncelikle emeği geçenlerden Allah razı olsun,çok muhteşem bir Kutlu doğum haftası kutlama proğramı oldu.herkese sağlıklı,engelsiz kötülüklerden uzak ,mutlu yarınlar.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın