Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Otuz belediye başkanı Kızılcahamam da toplandı
 • Facebook da Paylaş
Otuz belediye başkanı Kızılcahamam da toplandı
 • 31-10-2009
 • 4 yorum
 • 5654 okunma
Jeotermal kaynaklı belediyeler birliği toplantısı Kızılcahamam’da başladı. 30, 31 Ekim 2009 tarihlerinde Kızılcahamam Patalya Termal otelde bir araya gelen 30 belediye başkanı, 2 meclis üyesi ve jeotermal alanda aktif 12 akademisyen katildi.

Jeotermal kaynaklı belediyeler birliği toplantısı Kızılcahamam’da başladı.
30, 31 Ekim 2009 tarihlerinde Kızılcahamam Patalya Termal otelde bir araya gelen 30 belediye başkanı, 2 meclis üyesi ve jeotermal alanda aktif 12 akademisyen katildi. 
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin organize ettiği programda, yurt çapında konuyla ilgili yetkili kişiler seminerlerle belediye başkanlarını bilgilendirdi.
Jeotermal kaynaklara sahip belediyeler, ellerindeki imkânları daha verimli kullanmak için eğitimden geçti.
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yasar Bahçeci “ ülkemizin jeotermal kaynak cenneti olduğunu belirterek, ''Böyle büyük bir imkânı daha verimli ve dünya çapında kullanıma hazır hale getirmek için belediye başkanlarıyla bir araya geliyoruz.'' dedi

YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   04-11-2009 22:34

  değerli veysel abimize 01-11-2009, 21:23:51 değerli veysel abi. bir dönem belediye encümenliği yaptın.değişik konularda değişik sunumlar yapıyorsun.artık nezaman iş ürettüğini göreceğiz???? 5 Yıl boyunca iş ürettim. Ürettiğim iş yalnız bırakılmam ile engellendi. Kızılcahamam sahip çıkacak bir sivil toplum kuruluşu üretebilirsek birlikte iş üretebilme imkanına kavuşmuş oluruz dileği ile saygılar sunarım.

 • gazi   04-11-2009 16:35

  Veysel beye katılmamak elde değil.Ama malesef biz bunu hal ettik.Açık yönetim temiz yönetim varken, kapalı hesaplara yol verdik.3-5 kişi ilçeyi ellerinde o yana bu yana savuruyor.Ama bu 5 yılda geçer.Ama neler gider kim bilir.Veysel bey bizi bu tür olumsuzluklardan haberdar etmeniz temennisiyle.

 • değerli veysel abimize   01-11-2009 21:23

  değerli veysel abi. bir dönem belediye encümenliği yaptın.değişik konularda değişik sunumlar yapıyorsun.artık nezaman iş ürettüğini göreceğiz????

 • Veysel BAYRAM   31-10-2009 22:03

  Kızılcahamam Jeotermal AŞ’nin kuruluşundan bugüne kadar, şirketin % 99,99450 hissesinin tüm tasarruf hakkı 12 kişiden oluşan Kızılcahamam Belediye Meclisi Üyelerinin sorumluluk ve vebali altındadır. Ama, şirketin (kuruluşundan bugüne kadar) Yönetim Kurulu Başkanlığını Belediye Başkanları. Şirketin (kuruluşundan bugüne kadar) Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeliklerini de, Belediye birimleri ile işletmelerinde görevli kumu memur ve işçileri tarafından temsil edilmektedir. Yani yönetim ve denetim tamamıyla Belediye Başkanın iki dudağı arasındadır. Bu oluşum nedeni ile kuruluşundan bugüne kadar, şirketin çalıştırılmasını, kontrolünü kar ve zararını gösterir hiçbir bilgi ve belge, Belediye Meclisi veya Belediye idari birimleri kayıtlarına girmemiştir. 2004 – 2009 döneminde Kızılcahamam Jeotermal AŞ. deki % 99,99450 hissenin sorumlusu ve vebal sahibi olarak, kuruluşundan günümüze kadar ve gelecek yönetimlere emsal ve örnek olması düşünce ve dileği ile, şirket çalışmalarının ve hesaplarının belediye meclisi kontrolüne ve kayıtlarına alınması ile ilgili girişimlerime, “şirket Türk Ticaret Kanununa tabi bu gerekçe ile, Meclis Üyelerinin şirket çalışmalarını yönlendirme ve kontrol etme yetkisi yoktur” gerekçesi ile kamu denetiminden kaçırmışlardır. Bu gelişme üzerine taktik değiştirip, “o zaman şirket yönetim kurulu başkanı yine Belediye Başkanı olsun. Ama bütün çalışmalar belediye meclisi kontrolünde yapılsın ve bütün akçalı hesaplar belediye kayıtlarına alınsın önerinin de ret edilmesi ile, o zaman şirket yönetim kurulunda 4 – denetleme kurulunda 2 Belediye Meclis üyesi bulunsun teklifimde, belediye başkanınca ret edilmesi ve meclis üyelerinin de zamanın belediye başkanı ile birlikte hareket ekmeleri ile engellenmiştir. . Bu hisse tüm Kızılcahamam halkınındır. Yetişkin çocuk. Zengin fakir, jeotermal ile ısınan ısınmayan her Kızılcahamamlının bu hissede % 1 hisse payı vardır. Bu gerekçe ile bu hissenin, hissenin sorumluluk ve vebalini taşıyan Belediye Meclisinin kontrolünde olması, her zaman Kızılcahamam halkının menfaatine bir çalışma olacağı inancı ile, Şirket bugünkü temsil şekli ile ve bugün jeotermal ısıtılma sistemimizin tıkanma noktasında olduğu gerekçesi ile, kamu oyumuzun ve onları temsilen. Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu ilçe başkan ve teşkilat üyelerimizin % 99,99450 hissemize sahip çıkacakları dilek ve temennisi ile kamuoyunun bilgi ve takdirlerine saygı ile sunarım

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın