Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Onlar Milletvekili Olabilmek İçin Aday Adayı Oldular
 • Facebook da Paylaş
Onlar Milletvekili Olabilmek İçin Aday Adayı Oldular
 • 12-02-2015
 • 21 yorum
 • 5939 okunma
Onlar Kızılcahamamlı hemşehrilerimiz milletvekili olmak için aday adayı oldular.

7 Haziran'daki genel seçimlerde aday olmak için kamu çalışanlarından istifa haberleri dün tavan yaptı. Özellikle bürokrasi kesiminde görülen istifalar için son gün olan dün istifaların ardı arkası kesilmedi. İstifalar bu kadar yoğun yaşanırken insan doğal olarak merak ediyor, bu istifalar içerisinde kaç tane hemşehrimiz 25.dönem milletvekili olabilmek için istifa etti.

Kızılcahamam haber olarak bu konuda 25.dönem milletvekili olabilmek için istifa edip, aday adayı olan veya aday adayı olacağı konuşulan hemşehrilerimiz şöyle. Ak Parti Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İŞLER,  Milliyetçi Hareket Partisinden Bölge Milletvekilimiz Prof. DR. Mustafa Erdem, Kızılcahamam Eski Belediye Başkanı MHP MYK üyesi Yaşar Yıldırım ve eski Milletvekillerinden Mehmet Aslan'ın isimleri konuşuluyor. MHP'de milletvekillerinin Mart ayı içerisinde kesinleşeceği dile getiriliyor. 

Adem Ceylan Ak Partiden Aday Adayı 

7 Haziran'daki genel seçimlerde aday olmak için kamu çalışanlarından istifa haberleri dün tavan yaptı. Özellikle bürokrasi kesiminde görülen istifalar için son gün olan dün istifaların ardı arkası kesilmedi. İstifalar bu kadar yoğun yaşanırken insan doğal olarak merak ediyor, bu istifalar içerisinde kaç tane hemşehrimiz 25.dönem milletvekili olabilmek için istifa etti.

Kızılcahamam haber olarak bu konuda 25.dönem milletvekili olabilmek için istifa edip, aday adayı olan veya aday adayı olacağı konuşulan hemşehrilerimiz şöyle. Ak Parti Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İŞLER,  Milliyetçi Hareket Partisinden Bölge Milletvekilimiz Prof. DR. Mustafa Erdem, Kızılcahamam Eski Belediye Başkanı MHP MYK üyesiYaşar Yıldırım ve eski MilletvekillerindenMehmet Aslan'ın isimleri konuşuluyor. MHP'de milletvekillerinin Mart ayı içerisinde kesinleşeceği dile getiriliyor. Geçen dönem İl genel sekreteri olarak görev yapan ve Ankara'nın bütün ilçelerine yaptığı hizmet ile herkesin takdirini kazanan Çamlıdere'li hemşehrimiz Adem Ceylan son olarak çalıştığı Belediyeler birliği genel sekreterliği görevinden istifa ederek Ak Partiden Aday Adayı oldu

 

 

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Ak Parti Aday Adayı 

Prof Dr. Hasan Ayrancı : “Ak Parti Ankara Milletvekili Adaylığı için Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki görevimden, Koruma Yüksek Kurulundan ve Ankara Koruma Kurulu Başkanlığından istifa ettim”  ifadelerini kullandı.

Akademik görevlerinin yanı sıra Ankara Üniversitesi’nin değişik kademelerinde yöneticilik de yapan Ayrancı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurullarında üyelik ve başkanlık, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tahkim Kurulu Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Kömür İşletmeleri, BOTAŞ International Limited ve TETAŞ’da önemli görevler de yürütmüştür.

 

Seyit Ahmet Kayhan Samsun'dan Milletvekili Aday Adayı 

Kızılcahamam Çağatay İlköğretim Okulunda Öğretmenlik yaparak ilçemizde görev yapan, daha sonra Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Seyit Ahmet Kayhan görevinden istifa ederek memleketi Samsun'dan Ak Parti Milletvekili Aday Adayı oldu

 

Rasim AKKAYA  - CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı 

Yine Kızılcahamam'lı bir hemşehrimiz, daha önce Kızılcahamam Belediye Başkan Aday Adayı da olmuş, RASİM AKKAYA (Maarif Müfettişi)

25.dönem Milletvekili olmak için (Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Çekmeköy, Sultanbeyli, Ataşehir, Adalar, Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Şile ve Sancak Tepe) bölgelerini kapsayan İstanbul 1.Bölgeden milletvekili aday adayı olmak için Antalya’da Maarif Müfettişliği görevinden istifa etti. 

Ümit Kaya 2014 yerel seçimlerinde YenimahalleBelediye Başkan Aday Adayı olarak siyaset sahnesinde yerini almış, gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Kamuoyunda tanınan ve sevilen bir sima haline gelen genç siyasetçi Ümit Kaya, 1973 Ankara doğumlu bir işadamı. Evli ve iki çocuk babası olan Ümit Kaya, AK Parti Yenimahalle İlçe Teşkilatında Yönetim Kurulu Üyeliği, AK PartiAnkara İl Başkanlığı Sosya İşler Başkanlığı Siyaset Kurulunda görev yaptı.Yerel seçimlerde başarıyla partisini sahada temsil ederek kendisini kamuoyuna tanıttı.

 

İZMİRDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA EDEN REKTÖRE ÖĞRENCİLERİ KRLİP ÇEKMİŞ 

İzmir'deki Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal'ın, milletvekiliği için istifa etmesi öğrencilerini üzdü.

Öğrencileri, Beyaz- Candan Erçetin atışmasından esinlenerek hocalarına siyasete girmeme çağrısı yaptı. Ak Parti'den aday olacak olan Uysal ise, ilk vaadini onlara verdi ve kampüsün bulunduğu alana metro getirmek için çabalayacağını söyledi. Bürokratların milletvekilliği adaylığı için istifalarında dün son gündü. İstifa eden bürokratlardan birisi de, Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal oldu.http://img3.mynet.com/1x1/grey.gifAncak diğer bürokratların aksine Uysal'ın milletvekilliği isteği, en güvendiği seçmenlerinden öğrencilerinin itirazıyla karşılaştı. Diş hekimliği bölümü öğrencileri, Prof. Dr. Tancan Uysal'ın, adaylıktan çekilmesi için espirili bir şarkıya klip çekip mesaj gönderdi. Öğrenciler bunu yaparken Türkiye'de günlerce konuşulan Beyaz - Candan Erçetin atışmasındaki şarkılardan esinlendi. Öğrenciler de, Candan Erçetin'in şarkısının sözlerini değiştirip, okullarında klip çekti. Ardından da bu klibi, sosyal paylaşım sitelerinde paylaştı.

İLK VAADİ ÖĞRENCİLERİNE OLDU

Kendi sosyal paylaşım sitesinde görünce klipten haberdar olan Prof. Dr. Tancan Uysal, izleyince büyük heyecan duyduğunu söyledi. Siyasete atılma fikrini, yaklaşık 10 gün önce ilk olarak öğrencileriyle paylaştığını anlatan Uysal, "O zaman dersten zaman zaman izin alıp kaçıyorlardı. Demek ki o zamanlarda bu şarkıyı planlamışlar. Ben iki ya da üç gün önce çekip hazırladıklarını düşünüyorum. İzleyince heyecan duydum. İşlerini bırakıp yoğun bir çabayla, güzel bir klip ortaya çıkarmışlar" dedi. Bu arada öğrencilerin itirazına rağmen artık istifa ettiğini ve bu yolda yürüyeceğini ifade eden Prof. Dr. Tancan Uysal, ilk vaadini de onlara verdi, kampüsün bulunduğu alana metro getirmek için çabalayacağını söyledi.

Etiketler : Onlar - Milletvekili - Olabilmek - İçin - Aday - Adayı - Oldular - -
YORUMLAR
 • Mazlumlar   22-02-2015 16:31

  Kızılcahamam halkı ne yapsın topu top sahasını, Halka en çok lazım olan yer Hastane. Açık söylüyorum hastaneyi top sahasına yapan hangi parti ise bu seçimde oylar o partiye. Kim ahalara yaparsa bu seçimde onlara oy yok.

  0

  0

  • Mehmet Emine (e harfini özelikle ayırmadım)   24-02-2015 21:12

   Mazlumlar haklı.

   0

   0

  • mehmet emin   23-02-2015 01:25

   Mazlum sen Kızılcahamam düşmanımısın ? şehrin ortasında bir boş alan var oraya ne hastanesinden bahsediyorsun, söylediğin yer ile yapılacak yer arasında 500 metre mesafe var, Ankara'da hastane insanların evinin bahçesinde mi orada 3 dolmuş yapan insan burada da iki adım yürüsün veya taksiye binsin,oy filan verme

   0

   0

 • ahmet akasya   20-02-2015 08:48

  Rasim AKKAYA istanbul'dan aday adayı olmuş.Çok dürüst biri olduğunu düşünüyorum ona ve diğer tüm hemşerilerimize başarılar diliyorum.Allahın izniyle hepside milletvekli olur İNŞALLAH.

 • Veysel BAYRAM    15-02-2015 00:10

  sözlerimiz en büyük referanslarımızdır. "Bin yad'an (yabancıdan) bir bildik iyidir" de, gün VATAN meselesi ise, BDP vb geçtikte CHP - MHP ve açık gizli ittifakları AK PARTİ güçlenmesinde vatan paramparça olsun zihniyeti ile siyaset yapıp seçime giriyorlar ise, sokak eylemleri olunca nerde devlet politikası ile iktidarı yıpratmak istiyorlar, ayaklarına basan olunca nerde polis diye iktidarı ve polisi yıpratmak istiyorlar ama devlet KAMU GÜVENLİĞİ ile ilgili yasa tasarısını getirince cürmü kadar bile gücü kalmamış CHP adına genel başkanı bu yasayı geçirmemek için gençleri tahrik ederek sokağa davet ediyorsa ve hatta dahada tahrik için en önde yürüyeceğini söylüyorsa,"CHP (vb yandaşları) varsa bu yasayı geçiremezsiniz" naraları ile suyu bulandırmanın gayretinde ise, DEMOKRASİYE İNANAN VATANINI SEVEN kardeşlerim durmak yılmak yok koşarak 399 milletvekili için OY-LAR AK PARTİYE

 • serzeniş   14-02-2015 22:34

  eğer emrullah işler beyin eline gecen imkan bir doğulu milletvekilinin eline gecmiş olsaydı doğdugu ilçeyi paris yapardı.haklı olarakta hemşehrilerinden gögsünü gere gere oy isteyebilirdi.şimdi durup düşünme zamanı bizlerde.başbakan yardımcısı olup yapabileceklerini büyük ümitlerle beklentiler içine girerken bir daha secilirse sadece yapabileceklerini hayal ederiz.ve bir ayrıntı.suyumuza bile sahip cıkamadık!!!

 • nihat   14-02-2015 18:28

  Ümit Kaya kızılcahamamlıya değer veriyor o nedenle Ümit KAYA diyoruz.

 • Çamlıdere Kızılcahamam Gençlik   14-02-2015 14:15

  Bu dönem bizim desteğimiz Ümit Kaya abimiz için.Yenimahalle'de o kadar çaba gösterdi kızılcahamam ve çamlıderemize önem verdi ama Adem abiye şans verdiler o da kullanamadı o yüzden bu sefer ümit kayaya bu şans verilmeli

 • zaloğlu   13-02-2015 16:51

  bence Seyit Sertçelik adam gibi adam Emrullah işlerden daha çok kızılcahamı seviyor.İçimizden birisi gibi.Allah yar ve yardımcısı olsun

 • Milletin Adamı   13-02-2015 15:44

  Hemşerilerimize başarılar dilerim. bir kısmını tanıyoruz. Siyasi arenada bir yerlere gelmiş olanlar var. Yakın akraba ve eş dostları dışında kimseye pek hayırlarının dokunduğu söylenemez. Bir kısmını ise daha önce siyasi arenada görüp test etmedik. Ancak adı geçen adaylardan bir tek Yaşar YILDIRIM'ın tüm halkımıza faydalı olmaya çalıştığı noktasında "hayır" diyecek hemşerimiz fazla çıkmaz. Herkesin elinden tutmaya çalışmış bir siyasetçidir. Partilisi değilim ama, aday olmayı başarıp meclise girmesini temenni ederim.

 • www.tebliğciniz.com (bundan sonra daha çok görüşelim mi?)   13-02-2015 11:57

  ilahiyatcı profesör. Milletvekili ve aday olduğun parti Müslüman Merve Kavakcı'yı ve şahsında bütün Müslümanları kamusal alandan kovan ve kovanları iş başına getiren parti. Bir şirki bir hayrı yapan ve destek olanları anlatan ayetlerini ve hadisleri sen benden iyi bilirsin. Üç kuruşluk milletvekilliği maaşı için Değermi. Ama davam diyorsan cehennem benim gibi cahille uzakta ama şeyet yolum düşerse ben senin omuzunda en azından başım ateşin dışında olacağım. Ya sen.

 • Ankar_ALI   13-02-2015 10:02

  Sayın HALVER hitaben; "Emrullah İŞLER in 4 yılda K.hamam-Kazan veya Çamlıdereli hemşerilerinden 4 kişinin işini yaptığını, 4 kişinin çocuğunu işe yerleştirdiğini, tayinini yapıverdiğini vs gören duyan varsa buraya yazsın" demişsiniz ama Sayın işler İŞ TAKİPÇİSİ mi, amma deseydiniz ki bu saydığınız insanlar için TOPLU OLARAK ne yaptınız deseydiniz. O da sizin Nank.... olurdu derim.

 • k.hamamlı   12-02-2015 21:13

  bence bu dönem adem ceylan a fırsat verilmeli çünkü k.hamam ve çamlıdere köylerine gidenler bilir yapılan hizmetlerin çoğun da adem beyin emeğinin olduğunu göreceklerdir gerçekten memleket sevdalısı bir insan şimdiden başarılar dilerim

 • Ankar_ALI   12-02-2015 15:15

  Sayın Editör, az önceki mesajıma ilavedir. İnşallah MHP Mustafa Hoca'mı yine 3. sıraya koymaz. Yaşar YILDIRIM (?) derim. Bu CHP'de Rasim Hoca'mı sıralamaya sokmaz, sokarsa da sonlarda diye tahmin ediyorum.

 • Ankar_ALI   12-02-2015 15:06

  Bence 2. Bölgede; AKP'ye Hayırlı olsun 1- Banko aday 2- Diğer Banko aday 3- Öbür banko aday (Nallıhanlı/Beypazarlı) 4- Çorumlu bir AKP'li aday 5- Emrullah İŞLER 6- Kırşehirli bir AKP'li aday 7- Karadenizli bir AKP'li aday 8- Erzurumlu bir AKP'li aday 9- Seyit SERTÇELİK 10- Adem CEYLAN 11- Zor ihtimal

  0

  0

  • ayhan   13-02-2015 11:10

   rüyalar gerçek olsa .....

   0

   0

 • memleket   12-02-2015 15:00

  iki gün sonra danışmanlarından dolayı vekile ulaşamayacaksak derdimizi dinletemeyeceksek destek yok

 • kaan   12-02-2015 12:21

  Emrullah bey sağolsun çok iş yaptı kızılcahamamda onun hakkı. adam durup dinlenmeden çalıştı :::))))) öyle değilmi yoksa yanlışmı biliyorum.

 • Ahmet HALVER   12-02-2015 12:16

  Emrullah İŞLER in 4 yılda K.hamam-Kazan veya Çamlıdereli hemşerilerinden 4 kişinin işini yaptığını, 4 kişinin çocuğunu işe yerleştirdiğini, tayinini yapıverdiğini vs gören duyan varsa buraya yazsın. Ben özür dileyecem. Ey Khamamın asil insanları işinizi yapacak, meclise gittiğinizde elinizden tutacak, sizi ağırlayıp uğurlayacak adamları vekil seçin.Gölgesine bile faydası olmayan biçareleri vekil seçmeyin..

 • nazire   12-02-2015 10:03

  Emrullah işler 4 yıldır milletvekili.Bakanlıkta yaptı .memleketimize 4 yılda 4 tane iş yaptı mı bilen varsa yazsında öğrenelim allah aşkına.inşallah Kızılcahamam için çalışacak aktif birisi bu sefer aday olur

  0

  0

  • Fatih Akı    12-02-2015 14:04

   Kızılcahamamlı olupda hemşerilerine hizmet eden,hiçbir şahsiyet görmedim.Herkes ego'ist olmuş.Kendini ve yakınlarını düşünenlerden hayır gelmez.Kızılcahamam ve hemşerilerimiz için çalışan insanlara ihtiyaçlarımız var.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın