Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Onlar Kızılcahamam'ın Milletvekili Aday Adayları
 • Facebook da Paylaş
Onlar Kızılcahamam'ın Milletvekili Aday Adayları
 • 11-03-2015
 • 8 yorum
 • 6143 okunma
Ak Parti ikinci bölge milletvekili aday adayları çalışmalarına başladı.

 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesinde AK Parti'de milletvekili adayı belirleme süreci bitti. Ankara'da da temayül yoklamasında aday adayları büyük heyecan yaşadı.

Temayül yoklamalarından sonra genel merkezde kurulan komisyonlar tarafından vekiller mülakata girdi.

Genel seçim öncesi Kızılcahamam’dan hemşerilerimizde aday adayı olarak yarışa katıldılar Kızılcahamam haber olarak milletvekili olmak için aday adayı olarak yarışa katılan hemşerilerimizden bir üç tanesini sizlere tanıtmak istiyoruz.

Avukat İsmail Yurtoğlu kimdir ?

Aksu Sok. No: 9/8 Sıhhiye/ANKARA     0 532 599 90 31

1961 doğumlu olup, Ankara Kızılcahamam Berçinçatak köyündendir.

İlköğretimi Nazife Hatun İlköretim Okulunda, Ortaokulu Uluğbey Ortaokulunda, Liseyi Gülveren Lisesi ve Esenevler Lisesinde okumuştur.

1982 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir.

Öğrencilik yıllarında, 1984 yılında kurulan Hukukçular Birliği Vakfı’nın kuruluş aşamasında ve bütün faaliyetlerinde bizzat yer almıştır.

Öğrencilik hayatı boyunca, öğrenci faaliyetlerinden uzak durmamış, gerek Hukukçular Birliği Vakfı ve diğer sivil toplum kuruluşları ve gerekse öğrenci evleri vasıtasıyla, öğrencilerin ihtiyaçlarının temininde yararlı faaliyetlerde bulunmuştur.

Öğrencilik hayatı sıkıntılarla geçen hemşehrimiz, okuyabilmek için Siteler’in çok tozunu yutmuştur.

1990 yılında Ankara Siteler’de serbest avukatlık hayatına başlamıştır.

1991 yılında yapılan 19. Dönem Milletvekili seçimlerinde Ankara 2. Bölgeden Refah Partisinden aday olmuş ve seçimlere katılmıştır.

Refah Partisi Altındağ İlçe Teşkilatında Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, resmi çalışmaların dışında da her zaman, çalışmaların içerisinde olmuştur.

Ankara Kültürünü yaşama ve yaşatma açısından Ankara Kulübü, Ankara Kültürünü Yaşatma Derneği ve Ankara Oğuz Seymenleri Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş, Ankara Kültürü ile ilgili olarak elindeki imkanlar ölçüsünde bir arşiv hazırlamıştır. Halen Ankara Oğuz Seymenleri Derneği’nde kültürel faaliyetlerini yürütmektedir. 

Her hemşehrimiz gibi, kendisi de memleketini seven bir kişiliğe sahiptir. Meslek hayatına başladığı tarihten itibaren, hemşehrileri arasında birlik ve beraberlik tesisi için çaba sarfetmiştir. Bu konuda, 1988 yılında Berçinçatak Albümü hazırlayarak dernek yönetimine sunmuştur. 2004 ve 2005 yıllarında, hayalini kurduğu Hemşehri ve Pilav günü adı altında festivallerin gerçekleştirilmesinde katkı sağlamış, organizasyonunda önemli görev üstlenmiştir.

Doğa tutkunu olan, video ve fotoğraf çekimleri hobisi olan hemşehrimiz, Berçinçatak Köyü ile ilgili olarak, gerek doğa çekimleri ve gerekse cenaze törenleri ile büyüklerimizin çekimlerini yaparak, belgesel yapılabilecek şekilde geniş bir arşiv oluşturmuştur.

Meslek hayatı boyunca hukuk alanında faaliyet gösteren pek çok sivil toplum örgütünde yer alan hemşehrimiz, 2014 yılından beri Hukuk ve Demokrasi Kurumu başkanlığını yürütmektedir. Bu çalışmalarında da, memleketini tanıtmanın gayreti içerisinde olmuş, tasarımını kendisinin yaptığı Hukuk ve Demokrasi Dergisinin her sayısında memleketi ile ilgili bir konu ya da resim düzenlemesi yapmış, hukukçularla beraber doğa yürüyüşlerini hep Kızılcahamam ve Berçinçatak’ta yapmıştır.

2006-2011 yılları arasında KOSGEB idaresinde avukat olarak hizmet veren hemşehrimiz, halen serbest avukat olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Ömrü Altındağ ve Pursaklar’da geçen hemşehrimiz, evli ve iki çocuk babasıdır.

07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde, Ankara 2. Bölgeden Aday Adayı olan ve gönlü memleket sevdasıyla yanan hem şehrimize başarılar diliyor, hizmet edeceğine gönülden inanıyoruz.

 

Nuh ERGÜN Ankara 2.Bölge Milletvekili A.Adayı 

Ak Parti Ankara il teşkilatının değerli üyeleri kıymetli başkanlarım. Kurucuları arasında yer aldığım Ak Parti Ankara il teşkilatında aralıksız sizlerle birlikte oldum. YENİ TÜRKİYE yolunda Ankara 2.nci Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak yola devam etme sürecimde sevgili hemşehrilerimiz dostlarımızın dua ve desteklerini bekliyorum

 

Filiz Altunay Akaycan

Yine hemşerilerimizden Filiz Altunay Akaycan da Ak Partiden Milletvekili aday adayı olarak bu yarışta bende varım diyenlerden, çalışmalarına teşkilat ziyaretleri ile devam eden Akaycan süreçten umutlu, hemşerilerinden destek bekliyor. 

IMG_0285.JPG görüntüleniyor

YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   15-03-2015 20:20

  Söz Konusu Vatan ise Partiler teferruattır. Yazdıklarım somut verilere dayalı iddialar olduğu için ve sıtkı acim beler gibiler tarafından çok iyi bilindiği içi yalan diyemiyorlar. ALLAH(c.c)'ım Ülkemi Maksatlı, Zayıf, Koalisyon, Üçlü Koalisyon iktidarlarına muhtaç edecek siyasetten, siyasetçiden ve seçimlerde koru. Merhum A.Ö gelince kim kimden helallik alacak işaallah mahşerde sıtkı acim ve o niyette olanların şehadetinde görüşeceğiz,Maksatlı Zayıf koalisyon üçlü koalisyon iktidarlarında ağlayacak anamızda kalmamıştı. Allah (c.c) razı olsun RTE ve dava arkadaşları

 • sıtkı acim   14-03-2015 13:35

  veysel bayram bey her taşın altından sen çıkıyon sıktın artık yeter avur zuvur yorum yazıp durma ne dediğini bana kalırsa sen kendinde bilmiyorsun rahmetli başkan adem özbekler bey sana hakkını helal etmişmidir git de ona bak önce rahmetli bakanın mezarına gitte fatiha oku baklım seni affedecekmi yok şöyle yok böyle daha hala akp akp milletin anası ağladı dolara bir bak ekonomiye bak millet aç aç .....selam ve dua ile......

 • HASAN   12-03-2015 09:17

  yukarı mahalledendir birisi diğerini bilmiyorum.

  0

  0

  • Ankar_ALI   13-03-2015 08:44

   Çok yardımcı oldunuz. Yine de teşkkr.

   0

   0

 • Veysel BAYRAM   11-03-2015 23:37

  "Bin Yattan(Yabancıdan) bir Bildik ilkesinden hareketle" Bütün hemşerilerimize ve özellikle Kardeşim Nuh ERGÜN bey efendiye hayırlı olsun. *** 1999 – 2002 Yıları arsında dünyaya gelen dünün çocuklar bugünün delikanlısı, Muhterem Gençler, İnsan yaşamında ve özellikle siyasi yaşamda çok büyük hatasını bilenler bile, bile hala benim ayranım beyaz diyebiliyorlar. İSLAMI (Hâşa) - DEVLETİ - DEMOKRASİYİ zayıf ve içte dışta itibarsızlaştıran, DEVLETİ - VATANI - MİLLETİ - 5 kuruşa muhtaç eden, Maksatlı – Zayıf – Koalisyon – Özellikle Üçlü Koalisyon partileri ve liderleri ve hatta Ara rejim ve darbe liderleri her şey ortada iken hala benim ayranım beyaz diyebiliyorlar. Aynı siyasi partiler ve liderleri hala üç oy uğruna parti ilkesinden ve tüzüğünden sapıp seçimlerde, TBMM Genel kurulunda ve Komisyon çalışmalarında olmayacak ittifaklar ŞOVLAR yapabiliyorlar hatta dahada ötesine gidip iktidarı demokrasi dışı yollarla elde etmek için YANDAŞLARI illegal kurum ve kuruluşlara ve SOKAK EYLEMCİLERİNE ve hatta “Molotof’a – çelik bilye atan sapanlara – Maskelere vb. dolayısı ile TERÖRE” göz kırpabiliyorlar, cesaret, destek ve moral verebiliyorlar. *** Muhterem Gençler, 2002 öncesi Maksatlı – Zayıf – Koalisyon – Özellikle Üçlü Koalisyon iktidarlarında kayıp edilen bütün MANEVİ, MADDİ ve iç dış itibarın, 2002 yılından sonra % 40 -52 Aralığında MİLLİ İRADE GÜCÜ ile iktidarlar olan AK PARTİ dönemlerinde tekrar geri geldiğini sizlerde bizlerde yaşayarak gördük ve görüyoruz. Bu gerekçeler ile Söz konusu VATAN ise siyasi parti teferruattır diyor 7 HAZİRAN Genel Seçimlerinde MİLLİ İRADE gücünün % 57 -60 Aralığında İKTİDAR GÜCÜNE yansıması ile İSLAMA MÜSLÜMANLARA ve İNSANLIĞA çok daha fazla ve güzel hizmet verecek GÜÇLÜ İKTİDARA ve yani bir anayasaya kavuşmak dilek ve temennisi ile. Allaha (c.c) emanet olunuz.

 • Ankar_ALI   11-03-2015 12:38

  Sayın editörüm; Sayın Nuh bey ile Sayın Filiz Hanım K.Hamamımızın hangi köyündendir.

 • Ankar_ALI   11-03-2015 08:54

  Sayın Kızılcahamamlılar; her zamanki gibi CHP Kızılcahamamlı bir adayı seçilemeyecek sıraya koyacak, aday olursa MHP'de Yaşar Beyi ÜÇÜNCÜ sıraya (Sizce seçilir mi?) Bence AK parti'de ise Emrullah Bey garanti. Şunu UNUTMAYALIM. Ankara 2. Bölgede sadece Biz KIZILCAHAMAMLILAR yok. Bence AK PARTİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE BİR ADAY SEÇİMİNDE DAĞILIM yaparsa Daha başarılı olur. 1- Banko aday (İç Anadolu Bölgeli bir aday) 2- Diğer Banko aday (İç Anadolu Bölgeli bir aday) 3- Öbür banko aday (Nallıhanlı/Beypazarlı) 4- Çorumlu/Yozgatlı bir AKP'li aday 5- Emrullah İŞLER (Sırası fark etmez) 6- Kırşehirli/Kayserili bir AKP'li aday 7- Karadenizli/Gümüşhaneli bir AKP'li aday 8- Seyit SERTÇELİK (Gerede ve Dörtdivan’ın oyu alınır) 9- Adem CEYLAN (Özellikle bu sırada olursa Şentepe Bölgesinde ikamet eden MHP’lilerin oyu alınabilir) 10- Erzurumlu (Horasanlı, Şenkayalı veya Karayazı’lı bir aday ile bu bölgede oturan yaklaşık 100.000 adayın oyu alınabilir) bir AKP'li aday 11- Zor ihtimal (Ostim’li sanayici bir iş adamı) Saygılarımla.

  0

  0

  • sıtkı acim   14-03-2015 13:38

   sayın ankaralı ali kardeşim kafana göre sıralamaları yapmışsın ama tek bişey söyleyim sana emrullah işler dediğin hemşemirimiz banko listede yok bunu bil çünki abdullah gül yok artık listelerden sonra cevabını beklerim ne demişler yar saçların lüle lüle emrullah bey güle güle ......selam ve dua ile

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın