Ana Sayfa  /  Okullarımız  /  Okullarda Domuz gribi aşısı bugün başlıyor
 • Facebook da Paylaş
Okullarda Domuz gribi aşısı bugün başlıyor
 • 18-11-2009
 • 6 yorum
 • 10395 okunma
Kızılcahamam’da şimdiye kadar altı kişide domuz gribi vakası görüldü. Bunların 4 tanesi öğrenci bir öğretmen ve bir esnaf olduğu belirtilirken bu vakaların hepsinin iyileştiği ifade edildi. Domuz gribinde artık teşhis yapılmıyor bütün gripler domuz gribi olarak kabul ediliyor.

Kızılcahamam’da bulunan Okullarda domuz gribine karşı aşılama bugünden itibaren başlıyor. Türkiye genelinde birçok ilçede bulunan okullarda aşılama başlarken, Kızılcahamam da bulunan okullarda bugünden itibaren aşılama yapılmaya başlayacak Okul yöneticileri velilere gönderdiği formlar ile çocuklarının aşı olup olmayacağı konusunda görüşünü aldı bu doğrultuda istemeyen öğrencilere aşı yapılmayacağı belirtildi.

Bu kapsamda Kızılcahamam’da domuz gribine karşı aşılama bugün başlıyor. Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre aşılar Kızılcahamam’a önceki gün geldi. Sağlık grup başkanlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün belirlediği okullarda bugünden itibaren aşılama işlemine başlanacağı belirtildi.

Kızılcahamam’da şimdiye kadar altı kişide domuz gribi vakası görüldü. Bunların 4 tanesi öğrenci bir öğretmen ve bir esnaf olduğu belirtilirken bu vakaların hepsinin iyileştiği ifade edildi. Domuz gribinde artık teşhis yapılmıyor bütün gripler domuz gribi olarak kabul ediliyor.

Şu anda Kızılcahamam’da bulunan okullarımızda salgın durumu yok. Öğretmenler ve veliler bu konuda bilinçli. Veliler zaten gripli öğrenciyi göndermiyor. Okula gelen öğrenciler de öğretmenler tarafından evlerine gönderiliyor. Alınan önlemler kapsamında neredeyse tüm öğrencilerin çantasında dezenfekteyi sağlayan malzemeler var. Öğrenci, veli öğretmenin bu konuda üçlü çalışması ile inşallah bu kışı okullarda hiçbir salgın olmadan, hiçbir can kaybı olmadan atlatmak herkesin isteği.

Dİğer yandan sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada Domuz gribinin Aralık ve Ocak ayında zirve yapacağını belirterek bu aylarda daha dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

 

Etiketler : Okullarda - Domuz - gribi - aşısı - bugün - başlıyor -
YORUMLAR
 • ali ün   11-12-2009 00:55

  bir çocuğun bünyesi ile 50 yaşındaki bi adamın bünyesi bir değil velicim yetişkinler kendini koruyabilir ama çocuklar koruyamaz ...veli

 • veli   21-11-2009 09:15

  türkiyenin başbakanı ve milliegitim bakanı ben olmayacam diyorsa biz nasıl çocuklarımıza bu aşıyı yaptıracagız

 • vatandaş   20-11-2009 15:25

  rıfkıyı takdir ediyorum aynı düşünceyim devletin her kısmı bile farklı görüşte vatandaş ne yapsın bir de para verip h1n1 mikrobu aldık ölmüş olarak aşı ile insanları hayvan yerine koyanlara söylüyorum asıl hayvan kendileridir...

 • Rıfkı   20-11-2009 03:26

  Aşı mı?Biz bugün aşıyı olduk ve ileride birşey oldu.Bunun hesabını kim verecek?Hükümete soracağız sayın r.t.e.ben olmayın dedim diyecek. Olmayacağız bu seferde domuz gribi olacağız sayın sağlık bakanı ben olun dedim diyecek.Yani onlar işlerine her bakımdan sağlama aldılar da biz ne yapacağız arkadaşlar. Daha Bir aşının arkasında duramayan insanlar-varsa bilelim, araştır birşey yap, bu sesnin görevin, yapamıyorsan çekil git- devletin, milletin, vatanın, bayrağın, şehit askerlerin arkasında nasıl duracaklar????? Ben söyleyeyiyim yarın adalet bakanı apoyu serbest bıraktık diyecek, başbakan yanlış diyecek, meclis başkanı artaştırıyoruz diyecek, sağlık bakanı hapishane hasta ediyor ondan diyecek biz de yine seyrdip kararsiz kararsız olanı biteni seyredeceğiz...

 • bir   18-11-2009 18:02

  hangi okul olduğunu neden yasmıyorsunuz (editöre)ona göre bizde evlatlarımızı okula yollmayız tedbir alırız lütfen

 • sır   18-11-2009 14:42

  bn zatn duymuştum ama burda olabileceğine imkan wermiordm hangi okulda çıkmış onu bi öğrenrsek ii olur bn şimdi grbm domuz gribi mi oluom ama o belrtler bnde yok nese ilçecek ii korunam bari

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın