Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  MHP 9.olağan kongresini yarın yapıyor
 • Facebook da Paylaş
MHP 9.olağan kongresini yarın yapıyor
 • 07-11-2009
 • 8 yorum
 • 5622 okunma
MHP 9’ncu Olağan Büyük Kongresini yarın Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirecek. Yapacağı kongreyle yeni yönetimini belirleyecek olan MHP tüzük te programında da değişikliğe gidecek

MHP 9’ncu Olağan Büyük Kongresini yarın Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirecek. Yapacağı kongreyle yeni yönetimini belirleyecek olan MHP tüzük te programında da değişikliğe gidecek.-Genel başkanlığa Devlet Bahçeli ve Ahmet Reyiz Yılmaz’ın aday olduğu kongrede bin 225 delege genel başkanın yanı sıra Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu Üyelerini belirleyecek.

 

MHP 9’ncu Olağan Büyük Kongresini yarın Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirecek. Yapacağı kongreyle yeni yönetimini belirleyecek olan MHP tüzük ve programında da değişikliğe gidecek. Genel başkanlığa Devlet Bahçeli ile Ahmet Reyiz Yılmaz’ın aday olduğu kongrede bin 225 delege genel başkanın yanı sıra Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerini belirleyecek.


MHP’nin 9’ncu Olağan Büyük Kongresi saat 10.00’da başlayacak. Divan başkanlığı seçiminin ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli kürsüye çıkarak konuşmasını yapacak. Bahçeli’nin konuşmasına ise 10 Kasım Salı günü Meclis Genel Kurulu’nda ön görüşmeleri yapılacak olan demokratik açılım ve yaşanan son gelişmeler damgasını vuracak. Bahçeli’nin konuşmasının ardından ise kongrede tüzük ve parti programında yapılacak değişikliklerle ilgili komisyonlar kurulacak. Parti tüzüğü ve programı ise "Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü olan 2023 yılı hedefi ve 40 yıllık geçmişi olan MHP’nin bundan sonraki 40 yılına yönelik" hazırlandı.


Kongrede genel başkanlığa Bahçeli’nin yanı sıra Ahmet Reyiz Yılmaz da adaylığını yaptığı basın toplantısı ile açıklamıştı. MHP tüzüğüne göre "Genel Başkan, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliği seçimlerine adaylık için genel kurul delegesi olmak" gerekiyor. Tüzükte, delege olmayan kişilerin adaylığı için "parti üyesi olması ve en az 40 genel kurul delegesinin imzası ile adaylığa teklif edilmesi şarttır" hükmü yer alıyor.


 “KONGRE SLOGANI "SONSUZA KADAR VAR OL TÜRKİYE"   Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak kongrede bin 225 delege genel başkan, Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu üyelerini belirleyecek. MHP, kongre sloganı olarak ise demokratik açılımla ilgili tartışmaları da dikkate alarak "Sonsuza kadar var ol Türkiye" yi belirledi. Yoğun güvenlik önlemleri altında yapılacak kongreyi izlemek üzere yaklaşık 500 basın mensubunun akredite olduğu kaydedildi.

 

Kızılcahamam’dan sabah kongreye gitmek üzere otobüs kaldırılacak

Etiketler : MHP - 9.olağan - kongresini - yarın - yapıyor -
YORUMLAR
 • ahmet   10-11-2009 20:09

  yaşar yıdırım patalya otelinin abıhayat otelinin hesabını versin öyle hemşehrimiz yok bizim

 • erhan gümüş    10-11-2009 15:40

  türkeşin kıldırdığı namaz kabul olmuyo öyle miii.Töbe haşa Allah mısın Peygambermisin kardeş sen ne biliyon Allahın bilecegi iş o.Allah adına hüküm kesmenin sonu azaptır. erkan sende git biraz mhp ve ülkücüleri araştır 20 yıldır mhpdeyim bir tane faşist bir tane Allaha küfreden görmedim.sen iftiralarını başka yere sakla...

 • Erkan   09-11-2009 18:22

  Allah bunlari Türkiye'den korusun. Bahceli her zamanki gibi korkusundan bir aciklama yapti ve yalan konustugu ortaya cikti. Böyle fasist hatta türkcülügü dinden öte görmekle devlet yönetilmez.

 • HAKAN    09-11-2009 14:57

  Sevgili abim YAŞAR YILDIRIM 9 Olağan Kongresinde Partinin M.Y.K Üyesi olmuştur. Yolun açık olsun abicim..Kızılcahamam Yaşar Yıldırıım'ı anlamalı..

 • serkan   09-11-2009 11:09

  Ferhat bey hangi üniversitede okudunuz Türkçeniz çok bozuk.Ölmüş birinin arkasında da böyle konuşmanız günah.Sadece namaz kılmakla müslüman olunmaz.

 • Ferhat   08-11-2009 10:26

  70'li yillarda Ankara'da üniversitede okurken Türkes ikindi namazi kildirdiydin. O zaman icim rahat etmedi ve eve gidip ikindi namazimi tekrar kildim. O zamandan bu güne kadar görüyürumki iyiyki namazimi tekrarlamisim. Kendi becerikligini görmüyorda AKP'ye laf atiyor. Allah bunlarin bizim basimiza gelmesinden korusun. Bunlar gelse zaten CHP ile iktidar kurar.

 • ahmet   08-11-2009 01:07

  ALLAH baykala bahçeliye uzun ömür versin

 • /?/   07-11-2009 20:34

  Başbakanlığı Gönüllü Olarak Eceviti Veren Bahçeli, Genel Başkanlıkta direnmesi Pek Hayre Alemat Değil Galiba? Bahçelinin Başbakanlığı Ecevite Gönüllü Devir Etmesini Bizde İstemiyoruz Ama Elimizdende Başka Bir Şey Gelmiyor Diyen, Milliyetci ve Ülkücü Olduklarını Söyleyen MHP,li Kardeşlerimizin Gerçek Tavıarlarını Yarın Göreceğiz. Aslında Görmemizede gerek Yok. Yine Yeni Adaylar Yumruklanacak, Salondan Atılacak Başbakanlığı Beceremeyen Bahçemi Genel Başkan Yapılacak.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın