Ana Sayfa  /  Okullarımız  /  Meslek lisesi geleneksel doğa yürüyüşü
 • Facebook da Paylaş
Meslek lisesi geleneksel doğa yürüyüşü
 • 26-05-2010
 • 5 yorum
 • 9847 okunma
Endüstri Meslek Lisesinin Geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 7.si yapılacak olan doğa yürüyüşü Cumartesi saat 09.30 da okul bahçesinden başlayacak.

Endüstri Meslek Lisesi’nin  2003 yılından bu yana  geleneksel olarak düzenlendiği ve bu yıl 7.sini yürüyeceği DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 09.30/10.00 arası Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul bahçesinde toplanma ile başlayacaktır.

Kızılcahamam Endüstri meslek lisesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği bu doğa yürüyüşüne Okul ile ilgisi olsun olmasın herkese açık bir faaliyet ve herkes davetli. Yürüyüş Kızılcaören Köyü girişinden başlayacak, Soguksu Milli Park girişinde bitecek. Toplam 15 Km. olan yürüyüşün 10. Km'de okul tarafından yürüyüşe katılanlara ücretsiz yemek iktramı olacak ve etkinlik molası verilecek daha sonra da doğa yürüyüşü Soguksu Milli Park girişinde son bulacaktır.

Okul müdürü Bayram Arslanoğlu liderliğinde gerçekleşecek bu yürüyüşe doğayı seven herkes davetli. Bir hafta sonu biraz daha erken uyanıp GÖKDERE vadisinin o muhteşem güzelliği, mis gibi kokusu, buz gibi akan sularının şırıltıları,kuşların insan hayran bırakn güzel sesleri arasında kendinize gelmek, uykuda geçecek saatleri doğanın içerisinde sağlıklı bir şekilde geçirmek kadar güzel başka ne olabilir.

Haydi kızılcahamam uyan artık, bizim güzelliklerimizin bizden başka herkes farkında hafta sonları bizim dağlarımız saatlerce yoldan gelen doğa sevenler ile dolup taşıyor.İnsanlar bizim umursamadığımız veya ilgilenmediğimiz bu dağ ve yeşile aşık kendi doğamızı  tanımak ve sağlıklı aktiviteler içerisinde bulunmak için bu bir fırsat olabilir. 

Bu hafta sonu biraz az uyuyalım kehveye gitmeyelim ne dersiniz ?  Geniş bilgi de  www.katem.k12.tr'de bulunabilir

 

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

Etiketler : Meslek - lisesi - geleneksel - doğa - yürüyüşü -
YORUMLAR
 • BAKİ   01-06-2010 16:35

  EDİTÖR: Hakaret, küfür, aşağılama vb. ifadeler içeren, BÜYÜK HARFLE yazılan ,isimsiz ve bir habere birden fazla değişik isimlerle yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...

 • emL öqrencisi   31-05-2010 21:15

  arkadaşım bizim mükemmel bir öğretmen kadromuz we idare kadromuz war. krawat takım elbiseyle de yürüyüş olur bizde çarşafla da çuwalla da herşeyle olur bizim gönüllerimiz bir ;))) hatta biz aravayla bile yürüyüş yaparz =))))

 • STuran   27-05-2010 01:43

  Doğa yürüyüşü sporu hele hele kravat ve takım elbise ile daha hoş oluyor değilmi? :)

 • meslek liseli   27-05-2010 00:06

  arkadaşımmm sen nasıl k.hamamlısınki sehirinde olan bıı etkinliği bu kadar kötüleyebiliosunn yapan yapıo kötülemek sanamıı düşmüşş sen yapp iyisinii geleneksel olsun ozamn senin gibi yarın akıllı ınsanlar yüzünden herkes birbirine giriyorr 7 yılda kaç kuşak değişmişmişş etkinlikk yaa buu kuşaklaa ne alakası varr 200 yılda gecse 2 yılda gecse kuşakta değişse okul yönetimi değişik faaliyet yapmak için uğrasıyorlarr geleneksell halee getirmeye calısıyolarr vee getirdilerde her sene ilçemizde bir çok kişi bu yuruyuse katılır senın gıbıler çamur atmaya çalışırlarr şunu kafanın bıyerıne sok rıfkıı birisi bişey yazdığındaa kötülemek yerınee fikir vermeye calısırsan daha güzell işler başarırsınn abicimm anladınmı

 • Rıfkı   26-05-2010 14:26

  Birşryi beşon kere yapınca,hatta 2 kez yapınca bile geleneksel diye ekliyoruz başına.Ne gerek var büyük görmeyi.Yap bakalım düzenli elli yıl üst, üste de ondan sonra geleneksel de.100 yıllık liseler var onlar bile yaptığı etkinliklere geleneksel diyemiyor. geleneksel:Geleneğe dayanan, gelenekle ilgili olan, ananevi, tradisyonel. gelenek:Bir toplumda kuşaktan kuşağa iletilen toplum üyeleri arasında manevi bağları güçlendiren her türlü kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar. Soru:7 yılda kaç kuşak değişmiş?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın