Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Melih Gökçek'in yerine kim gelecek?
  • Facebook da Paylaş
Melih Gökçek'in yerine kim gelecek?
  • 04-10-2017
  • 0 yorum
  • 8723 okunma
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istendiği konuşulurken, Gökçek'in yerine gelecek isimle ilgili de dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifası istenen 5 belediye başkanından biri olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İstifa iddiaları sonrası Ankara’da müthiş bir görüşme ve telefon trafiği yaşanırken daha şimdiden Melih Gökçek'in yerine hangi ismin geleceği tartışılmaya başlandı.

Melih Gökçek'in görevi bırakması halinde yeni Ankara Büyükşehir Başkanı'nın kim olacağıyla ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Kulislerde öne çıkan isim ise Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki olduğu öğrenildi.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesinde doğan Tiryaki ilk, orta ve lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede’de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Tiryaki, kısa bir süre Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı’nda mülki idare amiri olarak Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde kaymakam, Artvin ve Osmaniye’de de vali yardımcısı olarak çalıştı.Yerel yönetimler ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere 1992 yılında 6 ay İngiltere’de kalan Tiryaki, 1998-1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde “Kamu Yönetimi Yüksek Lisans” programını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde de master yaptı. Şu anda ise Ankara Üniversitesi’nde doktora yapıyor.İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görevini sürdürürken 2004 yılında Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa eden Tiryaki, 2004 seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi.2009 yılındaki seçimi de kazanarak ikinci kez Altındağ Belediye Başkanı oldu.30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde tekrar Ak Parti’den aday oldu ve 3.kez Ankara Altındağ Belediye Başkanı seçildi.Tiryaki, evli ve 3 çocuk babasıdır.kaynak : mynet

Etiketler : Melih - Gökçek'in - yerine - kim - gelecek? -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın