Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Mehmet Akif ölümünün 73.yılında törenle anıldı
 • Facebook da Paylaş
Mehmet Akif ölümünün 73.yılında törenle anıldı
 • 27-12-2009
 • 10 yorum
 • 5506 okunma
Kızılcahamam Belediyesi İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy için vefatının 73. yılında Yabanabad kültür merkezi sultan süleyman salonunda bir anma töreni düzenledi.

Kızılcahamam Belediyesi  İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy için vefatının 73. yılında Yabanabad kültür merkezi sultan süleyman salonunda bir anma töreni düzenledi.

Törene Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti ilçe Başkanı Sefa Yıldırım, İlçe Müftüsü Tahsin Aydın, İlçemizde eğitim veren okullarımızın müdürleri ve öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Akif Ersoy'u anma Törenine öğretmen yazar ve aynı zamanda sitemiz köşe yazarı Sırrı ER, Dr.Necmettin Turinay, Yrd.Doç Zeki Güzel istiklal marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u anlattı.

Öğrencilerin şiirler okuduğu törende mehmet akifi anlatan slayt gösterisi de yapıldı.

 

 

YORUMLAR
 • güneş   31-12-2009 09:50

  güneş balçıkla sıvanrmı tabiiki sıvanmaz adam çalışıyor sosyal faaliyetleri hat safhaya çıkardı birileri hala kıl çadır diye bir mevzu tutturmuş gidiyor neyse kimsenin bildiği yok proğrama ister katılın ister katılmayın katılanlar gayet memnun tv lerden kızılcahamam hiç eksik olmuyor adam çıkıyor konuşuyor herkes dinliyor ve taktir ediyor siz daha dönüp dönüp geriye bakıyorsunuz uyanın da önümüzdeki seçime çalışın şunun şurasında ne kaldı başkanın deyimi ile 4 sene göz açıp kapayana kadar geçer tabiiki bazılarına bir ömür gibi gelir siz ona çalışın ha gayret bu arada yeni yılınız kutlu olsun

 • yaşar   31-12-2009 08:17

  yanlışlar her yerde olabilir k.hamamın sağduyusu bunları aşar. biz bir aileyiz. her şeyi siyasete çekmemek lazım. Coşkun da k.hamamın Adem de. böyle şirin bir ilçe için ilçenin kültür hayatı için yapılacak çok şey var. öneli olan katkı yapmak, düşünmek düşündüğünü paylaşmak. Tüm hemşihirlerimize selam olsun hayırlı yıllar k.hamam

 • kaya    30-12-2009 20:19

  sn belediye başkanı bu secimi kazanmıştır geri dönüş yoktur herkes in kabul etmesi lazım ağzını açan değil gözünü açan kazandı herkese kolay gelsin

 • Metin ÇETİN   30-12-2009 15:10

  Kızılcahamam Belediyesinin tertiplediği kültürel etkinliklere pek çok insanımızın "siyaset yapılıyor" ya da "siyasete aracılık olsun diye yapılıyor " düşüncesiyle katılmadıklarını biliyoruz. Bu vatandaşlarımız düşüncelerinde pekte haksız sayılmazlar. Gerçekten daha önceki etkinliklerde sunucuların sık sık "Başkanınıza sahip çıkın, Başkanınızın değerini bilin." gibi sözler dillendirmeleri nahoş bir durumdu. Ancak son programlarda bu yanlışların tekrar ettirilmediğini görmekten memnuniyet duyduğumu belirtmeliyim. Bu nedenle etkinliklere katılmaya rezerv koyan vatandaşlarımızın bundan sonraki programlara katılmalarını öneriyorum.

 • Hasan Durmaz   30-12-2009 14:51

  Sayın Veysel Bayram Her hangi siyasetle ilgisi olmayan veya olan konularda muhakkak beraber çalıştığın eski yönetime va Başkana kötü şeyler söylemek,yeni Başkana da hemen teşekkür edip arz endam etmen bende şu kanaati uyandırdı. Zatı halinizin Belediyede bir işi var.Bir yakınızı işe falan mı girecek ne ikide bir Ccşkuun Bey'e arz endam ediyorsun.ayıp yaw.Bu işler yapılması gereken rutin işler.Senin zamanında çok böyle Sosyal ve Kültüre faaliyet oldu.senin ahberin yok herhalde.Çoçuklara Yönelik o zamanki Belediyenin Ankara Büyük şehir Belediyesinin faaliyetlerini buraya getirmek.ASKİYe götürmek.Aşevibelediye imkanları ile yapılıp ,SHÇEK devredilen Huzurevi,Kaloriferi arızalı imiş onuda o kurum yaptıracak .Şimdi Hizmete girinde Coşkun Beymi açmış olacak?Çoçuğu askerde olanlara ayni ve nakdi yardımlar.Sağlık Hizmetleri desen zaten Her türlü taramalar Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılıyordu.ve hala yapılır.Sen ne kadar konuşursan konuş Senin Başkanın ancak Makyaj yapıyor.Bir yandan yaparken bir yandan da yollar bozuluyor.Size YOllar yıkmıştı ya.Şimdi Bu Beyeefndiyi de bu yollar yıkar.Aha Tüm Mahalleler çamurdan ,Tozdan geçilmiyor.Yağmur Suları Yolları yarmış Koca bir çukur var çoğı Mahalle aralarında Belediye Başkan SES TV de çıkıyor.Ahkam kesiyor. Ne öyle İlçemizin hali Perişan..Eskiden Yollar yapılmadan çamurdu ;Şimdi ise Yollar güya yapılmış.öyle Toz toprak çanur.Takur tukur.Ben ASAFALT istiyorum.varmı diyeceğiniz.Milletin gözünü boyamayın.Veysel Bayram gibilerde alır eline davulu çalar Coşkun diye diye.Calsın bakalım.Davulu.Doğru ya zamanında Veysel Beyin dostları anlatıyordu.2004 de Meşhur KIL ÇADIR olayında Bu Beyefendiye açılmış telefon Şahsına ;Ailesine ,Küfürler ve Tehditler yağdırmışlar.Adamda Bunu demekki NİSAN YAĞMUR'u zannetmiş.ikide bir çıkıp arzı endam ediyor ya.Hiç alınmıyorda şöyle bir yorumları okuyorum eski yorumları buda söylenmiş kendiise adam hala devam ediyor bu işe.

 • ENİŞTEeeee   29-12-2009 21:28

  canım safişş yaaa ne güzelde şiir okuyorrr....tebrik ediyorum seni başarılarının devamını diliyorummm.....

 • Veysel BAYRAM    28-12-2009 22:36

  2004 – 2009 döneminde; Sosyal Hizmet Uzmanı belediye başkanı icraatında mevcut idari siyasi ve özel müteşebbislerin sağladığı imkanlar ile rutin belediyeciliği atağa geçirerek insanlarımızın çamursuz yollardan yürümelerinin sağlanmasını veya Sosyal Belediyecilik ruhu ile sosyal ve kültürel faaliyetler icra ederek, İslam ve Türk kültürüne uygun nesiller yetiştirerek çamurlu yollardan ve kaldırımlardan çamura basmadan geçebilen nesiller yetiştirmeyi arzuladım ve önerdim Ama, maalesef sosyal belediyecilik ile sosyal ve kültürel faaliyetlerden uzak bir yönetime bunun değerini anlatamadım KIZILCAHAMAM Belediyesi kizihcahamamhaber ve Soğuksuhaber sitelerimizin Manşetler bölümlerinde gördüğüm, “ 1- 27.12.2009 Pazar günü Aksam saat: 19.00’da icra edilen Kızılcahamam Belediyesi M.Akif Ersoy'u anma programı 2- 27.12.2009 Pazar günü icra edilen Kızılcahamam Belediyesi Aşure günü. 3- 29.12.2009 Salı günü icra edilecek Kızılcahamam Belediyesi "Diş Canavarı Tiyatro” Sunumu 4- Kizilcahamam Belediyesi tarafindan 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü münasebetiyle bu gün Mehmet Akif Ersoy’un Evine gezi düzenledi. 19 Aralık 2009, Cumartesi günü icra edilen Is-kur kapsamında kurulan, Kızılcahamam Belediyesi Meslek edinme kursu kursiyerleri bu gün Beypazarı’ni gezdi. 5- 25 Aralık 2009, Cuma günü Taşlıca Köyü Projesine Destek, Haberleri ile KIZILCAHAMAM Belediyemizin beşibiryerde sosyal ve kültürel faaliyetlerini bir arada görünce, ve en önemlisi butür sosyal ve kültürel çalışmaların gelecek belediye yönetimlerinede örnek ve emsal olacağı dilek ve inancı ile ilçem Adina memnun oldum. Bu iki uygulama ilede, Üniversitede 4 yıl sosyal eğitim alınmakla sosyal olunmadığını anladım. Mehum Cennet Mekan Mehmet Akif ERSOY’u anlatmaya sayfalar yetmeyeceği ve her TÜRK’ün bilmesi gereken bir konu olduğu için, sosyal belediyeciliğin önemini kamuoyu ile paylaşmak istedim Sayın Belediye Başkanımız Çoşkun ÜNAL’a siyasi ve idari ekibine 9 Aylık rutin ve Sosyal Belediylecilik Adina sergiledikleri çalışmaları için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım

 • Asım   28-12-2009 12:29

  Emeği geçenlere teşekkürler.Guzel olmuş.Büyük dava insanı Akif gençlerimize anlatılmış. Ama Edebiyat Öğretmenleri nerde?

 • Bed.Eng.Derneğinden   28-12-2009 12:01

  Mehmet Akif Ersoy'u anma proğramı çok güzel oldu.fakat bu tür yapılan etkinliklere vatandaşlarımızın katılımı nedense çok az oluyor, hemşerilerimiz katılsalar da rahmetle anılan bu kişilerin memleketimiz için neler yaptıklarını nelere katlandıklarını, bu vatan için mücadelelerini ,yaşam biçimleri hakkında bilgi edinseler daha güzel olmaz mı diye düşünüyoruz ve herkese sağlıklı,engelsiz,başarı ve mutlu yarınlar temenni ediyoruz.

 • ekrem   28-12-2009 10:10

  çok coşkulu olmuş gerçekten . kutluyorum belediyeyi. aslında yukarı salonda yapsaymışlar . biraz sıkışık olmuş.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın