Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Mehmet Akif Ersoy Ölümünün 78.Yılında Anıldı
  • Facebook da Paylaş
Mehmet Akif Ersoy Ölümünün 78.Yılında Anıldı
  • 27-12-2014
  • 2 yorum
  • 5713 okunma
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefat yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefat yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaşadığı dönemde aziz vatanın içinde bulunduğu durumu, çekilen ıstırapları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy'un, şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek, millete moral, cesaret ve ümit aşıladığını, istiklal ruhunun iliklere kadar işlemesini sağladığını bildirdi.


"ERSOY İSTİKLAL RUHUNUN İLİKLERİMİZE KADAR İŞLEMESİNİ SAĞLADI"

"İstiklal Marşımızın ve Safahat'ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy, değerlerine ve davasına sımsıkı bağlılığıyla aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fikir, sanat ve kültür hayatımızın sembol şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif'in, dün olduğu gibi günümüzde de büyük bir ilgiye, engin bir sevgiye mazhar olmaya devam ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaşadığı dönemde bu aziz vatanın içinde bulunduğu durumu, çekilen ıstırapları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek, milletimize moral, cesaret ve ümit aşılamış, istiklal ruhunun iliklerimize kadar işlemesini sağlamıştır" dedi.

"ERSOY İSTİKLAL MARŞI'NI MİLLETE ARMAĞAN ETTİ"

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'yla da, milletin karakterini, duygu ve ruh dünyasını, hürriyet ve özgürlük tutkusunu, milli ve manevi değerlerini en güzel şekilde ifade ederek, vicdanların sesi olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

"Milli mücadeleyi destanlaştıran, aziz milletimizin değerlerini en veciz biçimde özetleyen İstiklal Marşı, ay-yıldızlı bayrağımızla birlikte milletimizin en önemli müştereklerinden biridir. Mehmet Akif İstiklal Marşı'nı Safahat'a almayarak, millete armağan etmiş; 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' derken de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.

Mehmet Akif Ersoy, bizlere bıraktığı eserleriyle, fikirleriyle, bugünlerimizi aydınlatmaya, hepimize ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bugün bizler, Mehmet Akif'in ışığından ve düşüncelerinden feyz alarak, onun ideallerini, davasını ve İstiklal Marşı ruhunu gençlerimize aşılamanın, milli ve manevi değerlerimizle sahip çıkmanın önemli bir görev olduğunu düşünüyoruz.


"ERSOY'U HÜRMET, RAHMET VE ŞÜKRANLA YAD EDİYORUM"

Mehmet Akif'in, mütevazı hayatı, mücadelesi, şahsiyeti, asil duruşu, ortaya koyduğu gençlik modeliyle, yeni nesiller için bu konuda emsalsiz bir örnek teşkil ettiğine inanıyorum.

Ebediyete irtihalinin yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u hürmet, rahmet ve şükranla yad ediyor, tüm vatandaşlarımıza en kalbi selam ve sevgilerimi sunuyorum." 

YORUMLAR
  • ankaralı   29-12-2014 17:55

    erdogan cok iyi yaptı

  • Asım   29-12-2014 09:39

    Asımın nesli diyordu ya... K.Hamamda hiç kimsenin aklına gelmedi galiba bi anma yapmak

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın