Ana Sayfa  /    /  Mangalda Gerçekten Kül Kalmamış
  • Facebook da Paylaş
Mangalda Gerçekten Kül Kalmamış
  • 12-01-2007
  • 0 yorum
  • 5713 okunma
MHP lideri Bahçeli, Yeni Şafak'ın yabancıya toprak satışıyla ilgili “Mangalda kül bırakmayanlar en fazla sattı” haberini yalanlayamazken, bilgilerin eksik olduğunu söylemekle yetindi
MUSTAFA KEMAL ŞEN / ANKARA
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeni Şafak'ın dünkü manşetinde yeralan yabancılara toprak satışıyla ilgili “Mangalda kül bırakmayanlar en fazla sattı” haberini yalanlayamazken bilgilerin eksik olduğunu savundu.

Dün partisinin genel merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Devlet Bahçeli, gazetecilerin Yeni Şafak'ın “Mangalda kül bırakmayanlar en fazla sattı” haberiyle ilgili sorularına da cevap verdi. Haberdeki bilgilerin eksik olduğunu savunan Bahçeli, “Daha sağlıklı bir bilgiye ulaşılması gerektiği inancındayım, bilgileri eksiktir. Bütün yönleriyle incelenip Yeni Şafak'ta yayınlanmasında yarar görmekteyim. 57. hükümeti suçluyorlarsa Sayın Başbakan Ecevit Hakk'ın rahmetine kuvuşmuştur, 2. ortak Yüce Divan'dan sorgulanıp çıkmıştır, kala kala ben kaldım. Büyük bir çoğunlukları var. 353 milletvekilleri var, dokunulmazlık hakkım ortadan kalkmıştır. Vatana ihanet suçundan ve toprak satışından dolayı beni Yüce Divan'a gönderebilirler bu imkan var göndermezlerse ben kendilerini kesin gönderirim” dedi.

AFİŞ TAKİPCİSİ DEĞİLİZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Kurban Bayramı afişlerine ilişkin soruya yanıtlarken, şunları kaydetti:

“Biz, AKP'nin afişini takip gibi bir arzu içerisinde değiliz. Türkiye'nin neresine neyi yazıyorsa yazsın biz seçimde hesap soracağız. Böyle bir görevimiz yok. Hangi il'e hangi afişi astığına dair bir merakımız da yok, afişleri ben yolda gelirken gördüm, hiç de inandırıcı bulmadığım için ikinci kez de bakmadım.”

KADIN CUMHURBAŞKANI

Devlet Bahçeli, “Kadın cumhurbaşkanına nasıl bakıyorsunuz ve vatana ihanet ile ilgili açıklamalarınızdan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olacağına kesin gibi bakıyorsunuz anlamı çıkıyor” şeklindeki sorusu üzerine, “Cumhurbaşkanlığında cinsiyet aramak ilkelliktir, böyle bir şey olmaz. Türk toplumu kadın ve erkeklerden oluşmaktadır. Cenab-ı Allah kime nasip ederse o cumhurbaşkanı olur” diye konuştu.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olacağı konusunda kesin bir inancımız yok.

Olmaması gerektiğini şimdilik vurguluyoruz ve olursa bizim irademiz dışında, bugünkü Meclis aracılığıyla cumhurbaşkanı olur ise, 2007 yılında yapılacak seçimde büyük bir çoğunlukla geldiğimiz vakit, onu oradan indirebileceğimizi ifade etmeye çalışıyorum. Bunu da TBMM'nin kararı ile yapacağımız inancını ortaya koyuyor, demokratik bir ilke ile gerçekleştireceğimizi vurguluyoruz.”

MİT Müsteşarı Taner'e destek

Bahçeli MİT Müsteşarı Emre Taner'in açıklamalarının geç kalınmış bir açıklama olduğunu belirterek, 'MİT Müsteşarı Emre Taner'in açıklaması bilinmeyen bir gerçek değildir, geç kalınmış bir açıklamadır. Küreselleşme süreci ile ilgili yapılmış olan yayınlar, küreselleşmede tek dünya düzeni üzerinde ısrarlı olanların ortaya koyduğu belgeler, üniter yapıyı ve ulus devleti yıkmaya yöneliktir. Bunu anlamamak için kafamızın kuma sokulması gerekir. Türk milletinin de kafası kumda değildir” dedi.

Etiketler : Mangalda - Gerçekten - Kül - Kalmamış -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın