Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kurbanlar görücüye çıktı, her keseye kurban
  • Facebook da Paylaş
Kurbanlar görücüye çıktı, her keseye kurban
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 5554 okunma
Kurban Bayramı yaklaşırken herkes de bayram telaşı başladı. Kurbanını ilk günden alanlar mezar ziyaretleri için köyüne veya ilçe mezarlığına giderken kurbanı son güne bırakanlar ise ilk güne oranla daha ucuz kurban bulabilmek amacı ile kurban pazarına yöneldi.

2013 YILI İLÇEMİZDEN KURBAN MANZARALARI

Kızılcahamam Haber: Kurban Bayramı yaklaşırken herkes de bayram telaşı başladı. Kurbanını ilk günden alanlar mezar ziyaretleri için köyüne veya ilçe mezarlığına giderken kurbanı son güne bırakanlar ise ilk güne oranla daha ucuz kurban bulabilmek amacı ile kurban pazarına yöneldi.

Kızılcahamam haber olarak kurban pazarını sizler için dolaştık kurban satan ve almak için pazara gelen insanlarımızla görüştük. Köylerinden büyük umutlarla gelen üreticiler bu kurbanda umduklarını bulamadıklarından şikâyetçi ilk günlerde çok yüksek olan fiyatların aşağı inmesine rağmen alıcının gelmediğinden ve kurban olarak pazara getirdiği hayvanın elinde kalmasından korkuyor.

Elinde kalan hayvanın kasapa gideceğini ve buradaki fiyatın çok daha altına satılacağını ifade eden üreticiler fiyatların her gün değiştiğini dile getirdi. Kızılcahamam Kurban pazarında küçükbaş hayvanlar 300-750 arası değişirken büyükbaş hayvan 2500 – 5,500 lira arasında değişiyor.

Kurban kesmek isteyen vatandaş ise pazarda bütün hayvanlara bakıyor kesesine uygun olan hayvanı almak için çetin pazarlık yapıyor.

 

Etiketler : Kurbanlar - görücüye - çıktı - - her - keseye - kurban - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın