Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Köyde İhaleye Çıktı, Fiyatıyla Kızılcahamam'ı Solladı
 • Facebook da Paylaş
Köyde İhaleye Çıktı, Fiyatıyla Kızılcahamam'ı Solladı
 • 13-02-2018
 • 7 yorum
 • 6186 okunma
Mülkiyeti Kızılcahamam Belediyesine ait arsayı m2 si 25 TL den ihaleye çıkartan Belediye sattığı fiyata kendi de inanmadı

Mülkiyeti Kızılcahamam Belediyesine ait Semer Köyünde bulunan 546 parsel sayılı 1740 m2 miktardaki taşınmaz 08.02.2018 tarihinde  metrekare fiyatı 25.00 TL den 43 bin 500 muamman bedel ile ihaleye çıkartıldı.

Belediye Encümen kararı ile ihaleye çıkartılan arsaya aynı köyden dört kişi talip oldu. M2 fiyatı 25.00 TL den Toplam 43 bin 500 TL muamman bedel ile çıkan ihalede tarafların kapışması sonucu arsanın fiyatı on kat artarak  m2 fiyatı 240.00 TL ye toplamda 417 bin TL ye satılarak köyde ve Kızılcahamam'da rekor kırdı.

Köylü şimdi kara,kara düşünmeye başladı, bu fiyat diğer satılacak arsalara emsal teşkil ederse.

YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   15-02-2018 13:09

  Mah./Köye emsal olmaması için, en uygun olanı ihaleyi alanın arsayı almaktan vaz geçerek geçici teminatı yakması ve sonrası köyden ve dışarıdan ikinci ihaleye kimsenin talip olmayarak işi pazarlığa bırakarak fiyatı/emsali aşağıya çekilmesidir. Ali bey tapuyu armadada bu kadar hassas olabilse idiniz bugün o arsa sizin olabilirdi. Bu arsayı bu kadar artıran 4 beyler, bitişik hisseli arsaları izale i şuyu ile alsanız daha ucuza arsa alır köy-dede yeni bir mahalle oluşturur, emsali yükseli de yükseltmez idiniz.

  0

  0

  • Veysel BAYRAM   18-02-2018 23:26

   Ali Bey, İmar - Devlet İhale vb yasalarda o kadar yasal boşluklar var ki (!) Haklı olsanızda zamanımızda hak değil resmi belge geçerli oluyor. Hakkınızı aramaya başlasanız karşınıza "alacağınız arsa/tarla fiyatını 2-3 katlayan mahkeme/avukat masrafı ile, 5 -10 yıllık bir mahkeme süreci belinizi kırıyor. Hakkınızı aramanız tüm köylerede/bizlerede yarar sağlar. İnşallah muvaffak olursunuz.

   0

   0

  • Ali ERGEN   16-02-2018 11:39

   Veysel bey orası yüzyıllardır harman olarak ailemiz tarafindan kullanilan bir alandır. Bizlerin veya muhtarlığın dahi haberi olmadan belediye gasp etmiştir orayı, tabulaştırarak ihale ihale aşamasına getirmiştir. Bizlerin haberi muhtara ilan etmesi için resmi yazıyı göndermesiyle olmuştur. Bu ihale yöremize ve köyümüze zarar verdiğini bilmekteyiz. Dediginiz öneriyi de düşünüyoruz lakin üç günlük dünyada üç metre yer peşinde olan paralı hemşerilerimiz olduğu sürece bu da çare olmayacak gibi gözükmektedir. Kanuni haklarımızı da sonuna kadar kullanagiz bu arada ... Paranın gücü dostluk, akrabalık,ve hemşerliğin önüne geçmeyecek günler ümidiyle selamlar

   0

   0

 • robet   15-02-2018 00:20

  Mantığı olmayan bir satış ama para babaları bunu bizden daha iyi düşündüğü için ya o satılan arsa da bir numara var ya da bir ağalık yarışı ama zarar verilen kişiler ise bu fiyatlardan etkilenen halkımız

 • Ali ERGEN   14-02-2018 18:45

  Buradaki haber 417 tl ye satılan yer olmamalıdır. Yöremizin okunan haber organısınız ücra bir köyde nasıl 25 tl den yer ihale edilebilir. Bu yer ailemiz tarafından yüzyıllardır kullanılmakta olup,bir çok belgede dedemizin ismi geçmektedir. Belediye mevcut iktidarın icraatlarıyla yerimizi gasp etmiştir. Birileri tarafından muhtara ve ailemize haber verilmeden tabulaştırılmış ihale ye çıkarılmıştır. Görselinizdeki parsel yanlıştır orası tabulu ve bize aittir. Lütfen yorumumu yayınlayınız yanlış parselide düzeltiniz.

 • ömer   14-02-2018 10:35

  hiç bir yere emsal felan teşkil etmez. 25 tl metrekare fiyatı belirlenmiş zaten. bu fiyatın üzeri iddialaşma sonucu olmuştur muhtemelen. Fiyatları yukarı çekip insanların köylerinde yer yapmalarını engellemenin anlamı yok.

 • Ali ERGEN   14-02-2018 08:58

  Orası 547 parsel değil 546 paraleldir önce bu yanlışı düzeltelim . Kızılcahamam belediyesi K.kazanda yol kenarı imar ve ifrazli arsayı 16 tl den satarken bizim belediye kendi yöresinin insanını KÖY lümüzü yolunacak kaz görmüştür. Tek suçlu burada belediyedir. Birde paranın vermiş olduğu şımarıklıkla param var alırım diyenlere ders olmuştur. Orası bilinen aile tarafından yüz yıllardır kullanılmakta olup,köy defterlerinde ve bazı belgelerde SATILMIŞ ERGEN adına kayıtlıdır.Karşısında itirazlı yazmaktadır. Mevcut iktidarın attığı kazıkla Köylerin mahalle olması nedeniyle, birilerinin el altından orayı satışa hazırlaması bu sıkıntıyı oluşturmuştur. Parası olanın, olmayanın akraba, dost veya hemşerisinin yerine çökme girişimi engellenmiştir şimdilik.K.hamam belediyesi ve encümen azamız bizleri yolunacak kaz sandığı sürece bu sıkıntı devam edecektir. Bu miktar köyümüze ve yöremize ihanettir bunun bilincinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.Bu ihaneti hazırlayanlar belediye ve dışardan bu ihale oluşumuna imkan sağlayanlardır.Kanuni haklarımızı yasal yollardan da takipçisi olacağız. ERGEN ailesi adına köylümüzden ve yöremizden sebep olduğumuz sıkıntıdan ötürü özür diliyoruz. A.ERGEN

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın