Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Köy yolları ağır tonaja kurban ediliyor
 • Facebook da Paylaş
Köy yolları ağır tonaja kurban ediliyor
 • 01-01-1970
 • 6 yorum
 • 5545 okunma
Kızılcahamam 104 köyü ve bunlara bağlı birçok mahallesi ile Ankara'nın en çok köy ve en uzun yol ağına sahip ilçelerinden bir tanesi durum böyle olunca yollar uzun yürümek çileli oluyor.

Kızılcahamam 104 köyü ve bunlara bağlı birçok mahallesi ile Ankara'nın en çok köy ve en uzun yol ağına sahip ilçelerinden bir tanesi durum böyle olunca yollar uzun yürümek çileli oluyor.

Bu dönemde Kızılcahamam ve köylerine İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme birliği tarafından hizmet götürülüyor. Suyu olmayan köye km lerce uzaklardan su, altyapısı olmayan köylere altyapı, yolu olmayan köylere ise yol yapılıyor. Kızılcahamam’da hizmet almamış köy neredeyse yok, birçok köye birden fazla hizmetin gittiği ilçemizde yapılan bu hizmetleri köylüler yeterince koruyor mu? Yolları delik deşik eden kamyonlara veya şirketlerine bir yaptırım yapılıyor mu? Bizce bu konularda yeterince önlem ve yaptırım yapılmıyor.

Bahsettiğimiz konu Kızılcahamam’ın önemli sorunlarından bir tanesi, milyonlara yapılan yollar aradan iki yıl geçmeden paramparça oluyor. Yüksek tonajlı kamyonlar yolun kaldıramadığı yüklerle, köyde yapılan birkaç eve beton götürecek diye yollar heba ediliyor. Bahçesine su geçirmek isteyen vatandaş Mehmet kendi bahçesini kazarmış gibi yolu baştan aşağı kazabiliyor, siteri 20 TL kesilen meşeler devlete 100 TL masraf açıyor kimse dur demiyor sonra olan da bu yolları sürekli kullanan zavallı köylüye oluyor.

Kızılcahamamhaber olarak ilçemize ve köylerine yapılan bu hizmetlerin daha uzun vadeli olması,  yatırımların uzun yıllara yayılması için  bu konularda önlem alınması gerektiğine inanıyoruz. 

Etiketler : Köy - yolları - ağır - tonaja - kurban - ediliyor -
YORUMLAR
 • ahmet   13-12-2011 09:14

  vatandaşımızda yapması gereken vatandaşlık görevini yerine getirmiyor benden olmasın diye bu yollar bizim kolayla olmuyor bu milli servettir. koruyalım ki fazla milli servetimiz boşa gitmesin başka ihtiyacımız olan alanlara harcasın lütfen duyarlı olalım... vatandaşlık görevi

 • kızılcahamamlı   24-11-2011 10:45

  ahalar köyü mah oldu ama yolu köy yollarından daha kötü durumda.kısacası daha mahalle yollarını düzeltemedik kaldı ki köy yollarını düzeltelim.

 • ali   24-11-2011 00:36

  hükümet o yolları E-5 gibi yaosın üç beş kamyocu yıksın yazık devlet ne para döküyo o yollara..

 • Birisi   23-11-2011 22:14

  Sayın editör gerçekten çok can alıcı bir konuya değinmişsiniz ve teşkkür ederim. Asfalt kalitesindenmidir nedendir yollar hemen bozuluyor yapılan o kadar masrafa yazık gerçekten........

 • Karacaörenli   23-11-2011 15:49

  bu yollardan en berbatlardan birisi karacaören köyünün yolu ne olacak burasının hali

 • ali   23-11-2011 13:33

  cezasını çeksinlerr

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın