Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Köy dernek başkanları bir araya geldi
 • Facebook da Paylaş
Köy dernek başkanları bir araya geldi
 • 08-01-2010
 • 12 yorum
 • 5718 okunma
Kızılcahamam belediyesi öncülüğünde dernek başkanlarının katıldığı bir toplantı yapıldı
Kızılcahamam belediyesi öncülüğünde dernek başkanlarının katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıya Belediye başkanı Coşkun Ünal, Belediye Bşk. Yrd. Cevat Yüce, Meclis üyeleri Feridun Ünsal, Nevzat Uyar, Hasan Akkaya, H.Hüseyin Ersoy, İlyas Yılmaz, M.Salih Uslucan ile 30’a yakın köyün dernek başkanı katıldı.
 
Dernekçilik akıllı insanların değil gönüllü insanların işi.
Toplantıda bir konuşma yapan Kızılcahamamlılar Yabanabad dernek başkanı Selim Şenol şunları söyledi. “ Dernekçilik bir gönül meselesi, çok akıllı insanların değil ama gönüllü insanların yapacağı bir iş, Kızılcahamam’da 64 adet kurulu dernek burada ise 40 a yakın dernek bulunuyor diyen Şenol sözlerine şöyle devam etti. Mevla bizi şanslı ve kolladığı kullarından eylemiş, Anne ve babası Türk ve Müslüman olması bize bahşedilmiş bir lütuf.
Bizde biraz genetik problem var, birlikte bir şey yapmayı beceremiyoruz. Ferdi olarak yapıyoruz ortaklaşa bir şey yapamıyoruz. Başkasına gösterdiğimiz hoşgörüyü kendi hemşerimize gösteremiyoruz” dedi.
 
400 bin Kızılcahamam’lı var ama bir başkan yok
Daha sonra konuşma yapan Belediye başkanı Coşkun Ünal konuşmasında şunları söyledi. “16 aylık belediye başkanıyız, bizim partimiz Kızılcahamam kim hangi partiden olursa olsun bizi ilgilendirmiyor, biz Kızılcahamam için çalışıyoruz. Geçtiğimiz aylarda Kızılcahamamlı işadamları ile yaptığımız toplantıda iki tane üniversite sözü aldık. Kızılcahamamlı birçok işadamı olmasına rağmen ilçemizde Hastane, Akyüzler Kuran kursu ve Ayşe Bezci turizm meslek lisesi dışından başka bir işadamımız tarafından yapılan yer yok dedi.
Başkan konuşmasına şöyle devam etti. Bu toplantıları yaparken köyler ve Kızılcahamam’ı nasıl birleştirebiliriz, Ankara’da 29 milletvekili olmasına rağmen bunların sadece 2 tanesi Ankaralı Kızılcahamam olarak Ankara’daki nüfusumuz 400 bine yaklaşmış ama bir tane Kızılcahamamlı başkan yok neden olmuyor, bürokraside çok abimiz var genel müdür, daire başkanı ama kimse kimseyi tanımıyor. Belediye olarak yaptığımız fihrist ile bunları tanıtacağız dedi.
 
19 Köy Büyükşehir mücavir alanından çıkmak istiyor

Toplantıda söz alan Çeştepe köyü dernek başkanı yaptığı konuşmada köylerine bir çivi çakamadıklarını ve büyükşehir mücavir alanı içerisine girmesi dolayısı ile çok sıkıntı çektiklerini dile getirerek büyük şehir mücavir alanı içerisinden çıkmak istiyoruz bununla ilgili diğer köyler ile birlikte bir çalışma yapı ilgili yerlere müracaat yapalım dedi.Konuyla ilgili toplantıda alınan karar gereği çalışma yapılarak Ankara büyükşehir mücavir alanı içerisinden çıkılması için yapılacak çalışmalar başlaıldı

 

Etiketler : Köy - dernek - başkanları - bir - araya - geldi -
YORUMLAR
 • serdar    09-08-2010 12:59

  hizmette sınır tanımayan başkanın Allah yar ve yardımcısı olsun hala eleştiren varsada Allah bildiği gibi yapsın

 • önder   07-08-2010 00:28

  kardeş resim çektirmeyi hiç sevmem,ama çekmişler oda senin gözüne batmış.idare et

 • Hüsnü   04-08-2010 14:44

  bu toplantıyı düşünüpte yapanlardan Allah razı olsun işte bizim buna ihtiyacımız var

 • Veysel BAYRAM   02-08-2010 23:33

  Belediye Başkanımızın Çalışmasının ilk aşamasına bende katıldım. Bu giriş geç kalmış doğru ve bütün olumsuz görüş ve eleştirilere rağmen istikrarlı bir şekilde sürdürülmesi gereken bir çalışma. Yıllarını sosyal faaliyetlere adamış Sayın Selim Şenol Bey toplantıda, “Dernekçilik bir gönül meselesi, çok akıllı insanların değil ama gönüllü insanların yapacağı bir iş, /…/ birlikte bir şey yapmayı beceremiyoruz. Ferdi olarak yapıyoruz ortaklaşa bir şey yapamıyoruz. Başkasına gösterdiğimiz hoşgörüyü kendi hemşerimize gösteremiyoruz” sözleri ile ortak derdimizi dile getirmiş. Sayın ANKAR ALİ Bey’de yorumunda yerinde bir teşhis ve örnekle neden bir araya gelemediğimizin klasik ve net cevabını vermiş. (Yeni Mahalle Belediye Başkanlığında MHP nin siyaseti; “AK Partili RP veya SP partili belediye başkan adayı kazanacağına CHP’li aday kazansın” işte ortak derdimiz bu. Bu örneği başka, başka partilerde. Başka, başka STK. lardada görmek mümkün) Kızılcahamam merkezde veya Başka il ve ilçelerde, Kızılcahamam ve Kızılcahamamlılar adanı faaliyet gösteren siyasi parti temsilcilikleri, Sivil Toplum Kuruluşları, genele hitap eden dernekler; Kızılcahamamlıların elinden hukuksuzca, teamüllere ve genel ahlak kurallarına aykırı olarak, “imar yapımı karşılığı 15 20 trilyonumuz hortumlandı” – “Otobüs Küçük Kaplıca, Kaplıca oteli ile bir o kadar maddi bir kadarda manevi değerimiz hortumlandı” – “Kızılcahamam Jeotermal AŞ’nin % 99,99450 hissesi bizim ama hala kapalı kutu gibi ne geliyor ne gidiyor bilmiyoruz.” TOKİ için biz 2+1 daireye 300.000.00 TL 400.000.00 TL arası (belki daha fazla olanda var) ödeme yaparken, Eskişehir 3+1 daireye 400.000.00 TL Balışeyh 240.000.00 TL ödüyor.” – “ DOĞALGAZ burnumuzun dibinde faydalanamıyoruz.” Vs. vs. “Öğrencilere burs diyorlar kim veriyor kim alıyor yoksa bir propogandadanmı ibaret bilmiyoruz takip edemiyoruz.”- “Tek gelip elektriğimizi kesiyor (kesinlikle borçtan dolayı değil). Otobüsçüye, kasaba, fırıncıya, manava, bakkala vb. karşı ferdi olarak hakkımızı arayamıyoruz. Kızılcahamam merkezde veya Başka il ve ilçelerde Kızılcahamam-Kızılcahamamlılar adanı faaliyet gösteren siyasi parti temsilcilikleri, Tarlada iziniz harmanda yüzünüz olsun atasözümüzden Hareketle; Sivil Toplum Kuruluşları, genele hitap eden dernekler sizlerin önderliğinde, bu manada hizmeti benimsemiş muvazzaf veya emekli öğretmen hukukçu, maliyeci, sağlıkçı, mimar, mühendis, vb. ilim adamlarımızın katkıları ile, (KÖTEK. FBŞK.) “Kızılcahamamlıların Önündeki Tüketici Engellerini Ortadan Kaldırma Federasyonu Başkanlığı” veya daha uygun bir isim altında yeni bir oluşum ile. Kızılcahamam’ımızda (Bölgemizde) şeffaflaşma sağlandığında. Yaşam şartları iyileşip, yaşam standardı artırıldığında, bir araya gelmeler birlikte hareket etmeler kendiliğinden oluşacaktır dilek ve temennisi ile Sosyal Kültürel çalışmalara az, çok katkı veren her özel ve tüzel kişiliklere başarı dileklerim ile saygılar sunarım.

 • murat mert   02-08-2010 21:30

  ilcemiz ve civar yerler köyler ankara da bir hayli nüfuz var anlatilanlar tabiki dogru 2 milletvekili sadece. nicin yillarca YENIMAHALLEDE

 • berrin baloglu   02-08-2010 21:28

  resimlerdeki tek oturan zati gözünden taniyorum WEILBURG a gelmisti ahhhh sen varya haci ünal yaktiiin

 • hamza   02-08-2010 16:33

  Bu olayı özetleyerek söylemem gerekirse, ne deyim sadece ALKIŞLAMAMIZ gerekir diyorum.Allah selamet versin, yolunuz açık olsun.Hangi partili pırtılı olursanız olun be hemşerim vallaha billaha dogru bir hareket bu

 • kızılcahamamlı   02-08-2010 14:33

  önder yine çıkmışsın nerde foto sen orda sın

 • Ankar_ALI   02-08-2010 09:57

  Sayın Yetkililer; bir Kızılcahamamlı olarak T.B.M.M.'ne bu dönem bir veya daha fazla milletvekili gönderebilirdik. Sanırım burada en büyük hata bizlerin körü körüne siyaset yapmaları yani Ankara'da yaşayan 400.000'nin üzerinde olan Kızılcahamamlı sayısı yaklaşık olarak da 200.000 seçmeniyle BİR milletvekilimiz yok. Seçim zamanı olunca BİRLİK olunsa körü körüne de siyaset yapmasak SEÇİM GÜNÜNÜN ŞARTLARINA göre de en kuvvetli partiden birden fazla adayımız olsa hatta BAĞIMSIZ adayda dahil onu seçsek olmaz mı sayın KIZILCAHAMAMLILAR. En ilginci sizlerin de bildiği gibi Yenimahalle Belediye Başkanlığı seçimleri UNUTULMAMALIDIR oyların bölünerek başka bir partinin adayının yarışı göğüslediğini.

 • Celal   02-08-2010 09:09

  Bu toplantılarda köylerimiz ve ilçemiz düzeyinde sorunlarımız ve sorunlarıın çözümü noktasında sonuca gidilmesi, yol alınması veya bilgi alış verişinde bulunulması adına yapılan bu toplantıyı fevkalade önemsiyor, birlik ve beraberliklerin de sağlanması istikametinde yararlı olacağı kanısını taşımaktayım.Hayırlara vesile olması ve hizmet alımı noktasında çok isabetli olacağınıda düşünmekteyim.Aynı zamanda bu toplantıların devamının sağlanmasını talep ediyorum.Selamlar

 • ali   01-08-2010 23:59

  neydi o e.alören köy dernek başkanı nerde ooo ya başkanın yanına otursaydı dernek başkanı ülkücümü anlayamadık onu..

 • bed.Eng.derneğinden.   01-08-2010 11:04

  Beyler yaptığınız bu toplantı inşallah Vatana,millete ve köylerimize hayırlar getirir.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın