Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Koronavirüs, akciğer dışındaki organlara da saldırıyor
  • Facebook da Paylaş
Koronavirüs, akciğer dışındaki organlara da saldırıyor
  • 17-04-2020
  • 2 yorum
  • 4876 okunma
Akciğerlerde tahribata yol açtığı bilinen koronavirüsün kalp, böbrek, karaciğer, bağırsaklar, beyin ve sinir sistemine de zarar verdiği tespit edildi.

Dünyada 2 milyondan fazla insanın maruz klaldığı koronavirüsün, sanılanın aksine sadece akciğerlerde değil, birçok hayati organda da hasar bıraktığı ortaya çıktı.

BİRÇOK ORGANA HASAR VERİYOR

 

Farklı ülkelerden doktorlar, koronavirüsün kalpte enflamasyona, akut böbrek hastalığına, nörolojik bozukluğa, kanda pıhtılaşmaya, bağırsak hasarına ve karaciğer sorunlarına da yol açtığını gösteren bulgulara rastladı.

AĞIR VAKALARIN TEDAVİSİ ZORLAŞIYOR

ABD basınında yer alan haberlere göre doktorlar; bu nedenle ağır koronavirüs vakalarının tedavisinin zorlaştığını belirtiyor. Bu nedenle iyileşme süreci daha belirsiz hale geliyor.

KALBE DE SALDIRIYOR

Çin ve New York'taki doktorlar, Covid-19 hastalarında, kalp kası iltihabına ve ani kalp durmasına yol açabilecek ritim bozukluğuna rastladıklarını da bildirdi.

AKIL SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN"

Uzmanlar, salgın geçtikten sonra dünyanın kötü bir akıl sağlığı kriziyle karşı karşıya kalacağı konusunda da uyardı.

 

YORUMLAR
  • remzi   21-04-2020 00:35

    ilçemizde daha çok dezenfektan çalışması istiyoruz

  • vatandaş   18-04-2020 00:55

    bütün bunları okuduktan sonra hala keyfi dışarı çıkanları gördükçe gerçekten akıl sağlığımız bozuluyor.Nasıl bir sorumsuzluk nasıl bir sevgisizlik nasıl bir düşüncesizliktir bu..Bu kadar insan hastahanelerde can çekişiyor.Bu kadar insan bizler için çırpınıyor, bu Devlet bütün olanaklarını bizim için seferber ediyor. İnsan gezmeye giderken utanır ya..İçinde bir parça vicdanı olan bir parça vatan millet sevgisi olan keyfi dışarı çıkmaz arkadaş

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın