Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Konsey de yılın son toplantısı yapıldı.
 • Facebook da Paylaş
Konsey de yılın son toplantısı yapıldı.
 • 29-10-2008
 • 8 yorum
 • 5442 okunma
Uzun aradan sonra toplanan kent konseyinde Belediye ve Kayamakamlık yaptıkları hizmetleri anlatırken.Muhalefet iktidara artık sorular sormaya başladı.

Uzun bir aradan sonra kent konseyi toplandı.

Son olarak 07.05.2008 tarihinde Ankara konakta toplanan kent konseyi aradan geçen altı ay sonra bu kez minik yörem sofrasında Tahir Taşkın’ın ev sahipliğinde toplandı.

Toplantıya İlçe kaymakamımız Bilal Çelik, Belediye Başkanı Adem Özbekler, Belediye Meclis üyeleri Yusuf Bayrakçı, Feridun Ünsal, Ak parti İlçe başkanı Sefa Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Demirtaş, Şube Müdürü İsmail Küçük.MHP İlçe Başkanı Tahir Taşkın, Kiyadder derneğinden Muzaffer Eker, Esnaf Odası Başkanı Mustafa Keleş, Şoförler odası başkanı Hüseyin Kalaycı, Ayşe Bezci AOTML müdürü Sedat Arslan, Halk Eğitim Müdür yardımcısı Erol Ünlü, CHP ilçe Başkanı Mehmet Demir, Demokrat Parti ilçe Başkanı, Yaşar Acar, Tarım Koop.meclis Başkanı İlyas Yılmaz, DSP ilçe Başkanı İsa Öztürk Zabıta Amiri Enad Başkanı Yusuf Ziya Ertürk katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe kaymakamı Bilal Çelik şunları söyledi. “ Kent konseyi toplantısı iki yıldan buyana devam ediyor, amacımız ilçemizi daha müreffeh, daha yaşanabilir, daha modern bir ilçe haline getirebilmek için burada çıkan görüşlerden yararlanmak, bunları uygulamak, kendi idareciliğim adına bundan çok yararlandım toplantıların siyasetten asude olmasını arz ediyoruz bu konudaki hassasiyetinize teşekkür ediyorum. Toplantılara önümüzdeki dönem ara verelim seçim sonrasında kime kısmet ise onunla devam edelim bu bağlamda herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha Sonra söz alan Belediye Başkanı Adem Özbekler şunları söyledi. “ Kaymakamımız neler yapılabilir konusunda her zaman yanımızda oldu diyerek Belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yakın zamanda kardeş şehir Weilburg ile ilçemiz yapılan koşu amacına ulaşmış bu gerçekten büyük bir organizasyon amacına ulaşmış gelen misafirlerimiz ilçeden memnun ayrıldılar.

-         Güreşte birinci lige çıktık. Gençlerimizi tebrik ediyorum büyük bir iş başardılar.

-         İçme suyu % 99 tamamlandı 10–15 abone bağlantısı ile depolarda çok az bir iş kaldı en son teknoloji ile ilçemiz halkı su içecek

-         Kanalizasyonda yarıya geldik, Asya polis lojmanları ve Toki tamamlandı. Kış mevsimi dolayısı ile şehir içerisine koymadık

-         Arıtma tesisinde istimlâk bitti, fiyatlar belli oldu önümüzdeki yıl ilçemiz arıtma tesisine kavuşacak

-         Doğalgazda Botaş’ın yükümlülüğünde olan kısım tamamlandı ve doğalgaz ilçemize geldi. Şehir içerisinde bizim dışımızda bir sıkıntı meydana geldi önümüzdeki kış ilçemiz doğalgaz kullanacak.

-         298 konutluk Toki ocak ayında teslim edilecek.

-         Yolların çok yama ve kasisli olması vatandaşımıza zarar veriyor doğrudur ben şunu yapabilirdim bir cadde 500 bin liraya maloluyor asfaltı atıp sonra tekrar kazdırabilirdim ama buda haram Allaha verilmeyecek bir hesap.

-         Terminalin % 70 lik bölümü tamamlandı seçimlere kadar belki yetişir.Tedaş elektrik parası konusunda çok sıkıştırıyor bu yüzden hesaplı gitmek durumundayız.Kimseye kırgınlığım yok tamamen hizmete yöneldik herkesin fikrine saygı gösterdik.dedi.

 

Başkanın konuşması sırasında söz alan MHP ilçe başkanı Tahir Taşkın Küçük kaplıca ile ilgili Belediye Başkanı Adem Özbeklere yönelttiği şu soruları yöneltti.

-         Kaplıca eksik mi yapıldı?

-         Müteahhit firmadan eksik mi devralındı.?

-         Buraya yapılan masraf nedir?

-         Eksik devralındıysa ceza kesildi mi?

-         Kese ihalesinde yeterlilik belgesi arandı mı?

-         Reklâm Pano ihalesine kaç firma girdi gibi sorular yöneltti.

Sorulara Belediye Başkanı Adem Özbekler verdiği yanıtta şunları söyledi. Müteahhit firma taahhütlerini verdiğimiz süre zarfında bitirdiğini beyan ederek Aralık ayında bize kaplıcayı teslim etti. kış mevsimi olduğu için biz deneme yapamadık ve havalar ısındığında havuzları ve diğer yerleri denemeler yaptık havuzlar su kaçırdı. Bunu ilgili firmaya söyleyerek yaptırdık bunun dışında bizim buraya ekstra yaptığımız özel kabinlere harcama yaptık bunun maliyeti de 15 bin lira civarında bunu da firmadan talep ettik vermediği takdirde bizde tapusunu vermeyeceğimizi söyledik.

Biz burada küçük kaplıca karşılığında müteahhide 600 m2 arsayı 1 trilyona sattık. Burada hem kaplıca yaptırdık hem de ilçemize 200 yataklı bir tesise kavuşturmuş olduk diyen belediye başkanı Adem Özbekler burada kamu zararı yok dedi.

Diğer yandan küçük kaplıca projesinin Belediye Meclisinden oy birliği ile çıktığını da ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü. Kese kantin gibi ihalelerde şöyle bir anlayışımız var diyen Özbekler Ankara Konağı yaptığımızda herkes yandaşlarına verecek diye bakıyordu ama biri gelip aldı.

Kese bizim geldiğimizde aylık 1.200 YTL iken bugün 10.500 YTL ve aylık kiralarını ödüyorlar burada ihale yaparken belli kıstas koyduğunda bu kez de adrese teslim ihale oluyor diye söylentiler oluyor dedi. Billboard larada değinen Belediye Başkanı Adem Özbekler Şartnamesini Beypazarı’ndan getirdiklerini gerekli duyuruları yaptıklarını ifade ederek burada güzel işler yapılıp iş ortaya çıktığında insanlar soruyor önce belediyenin kötü iki adet reklam panosu vardı şimdi şehir olarak güzelliğimiz ortaya çıkınca bu tür şikayetler oluyor diyen Özbekler Küllü yol reklam talip oldu ve yıllık 3.5 bin lira kira ile 15 yıllığına kiraladı dedi.

 

BİM mal sevkıyatını ana cadde üzerinden yapmasın.

 

Kent konseyinde gündeme gelen diğer konular ise BİM önünde kilitlenen trafiğe bir çözüm bulunması noktasında markete mal sevki yatı gündüz ve cadde üzerinde olunca trafiği tıkadığı ve sorunlar yaşandığı dile getirilerek Belediye Başkanı Adem Özbekler’ den konuyla ilgilenmesi noktasında şikayetler geldi.

 

Seyyar satıcılar hafta içerisinde Pazaryerinde gösterilecek uygun bir yerde satış yapsın

 

 Toplantıda gündeme gelen diğer bir konu ise cadde üzerinde, Cami önlerinde ve sokak aralarında gezen seyyar satıcılar ve hurdacılar ile ilgili şikayetler gündeme geldi.Bu konu ile ilgili seyyar satıcılara Belediye Pazar yerinden hafta içinde yer göstersin diye teklif geldi.

 

Bu konularda belediye başkanı Adem Özbekler BİM önünde meydana gelen trafik yoğunluğu ve mal sevkiyatı ile ilgileneceğini belirtti seyyar satıcı noktasında ise sadece yerel ürünlere müsaade ettiklerini dile getirerek bunun haricinde seyyar satıcıya müsaade etmediklerini gerekli işlemlerin yapıldığını dile getirdi.

 

Yerel seçimler yaklaşırken siyasetin ilçede siyaset ısınmaya başladı.

  

YORUMLAR
 • emrullah   02-11-2008 18:39

  Sayın süleyman seyfettin bey yazının tamamını okuyup anlama zahmetinde bulunmadığınızdan ben biraz açıklama ihtiyacı hissettim.tekrar dönüp bakmanızı rica ediyorum.benim yazdığım yazıda başkanın icraatlarını eleştiren veya öven bir şey varmı.ben siyasetin genelini kınıyorum ve yanlış yapılan siyasetlerin insanları ne noktaya getirdiğine dikkat çekmek istiyorum. önceki bel.başkanı hoca hafız ve çok mülayim bir insan iken ister istemez siyasete girerek hiçde hoş olmayan durumlarlla karşılaştı ve vebal altına girdi birçok konuda. mevcut bel.başkanı adem beyde çok mülayim bir insan iken siyaset dünyasına adım atar atmaz bir değerlerinden taviz vermek zorunda kaldığına inanıyorum.etrafındaki bir çok insanın kendisini sevmemesine rağmen vede oda bunları pekela bilmesine rağmen birçok yağcıya yalancıya tahammül etmek zorunda kaldığını ve siyaset uğruna insanlara bazı doğruları söyleyememek durumunda kaldığını vede bunun vicdanında rahatsızlık yaratabileceğini söylüyorum. icraat olarak doğru yapıp yapmadığının hesabıda ayrıca verilecek hem kul nezninde hem ALLAH katında bir hesap.Her iki dünyadada hesap vermek zor ve siyaset sahnesine girenler ateşten gömleğide giymeye talip oluyorlar aslında....

 • Bedensel Engelliler derneğinden   31-10-2008 14:55

  kent konseyi toplantıları gerçekten yararlı oluyor ve yapılanlar ve yapılacaklar masaya yatırılarak ortak kararlar alınabiliyor.emeği geçenleri ve ev sahipliği yapanları kutluyoruz çünkü bedensel engelliler derneği olarak her zaman bunları dernek başkanımız sayın Yusuf ŞENGÜL:den öğreniyoruz.hizmet yaapanları takdir edyoruz .herkese engelsiz sağlıklı ve mutlu gelecekler.

 • Süleyman Seyfettin Gönenç   30-10-2008 22:23

  Adem Bey'e niye acıyorsunuzki.Kendinin acınacak bir İcraatı bence olmadı.Bende Adem Bey'i tebrik ediyorum.neden derseniz.Belediyeyi Partinin kalesi yapmadı,Belediye İmkanlarını eşe,dosta,hısma,Akranaya.Partilite yandaşa peşkeş çekmedi.Evt Adem Beyi partisinden hatta İlçe Yönetiminden istemeyenlerde olur.Ama Sayın Başkan ne olursa olsun ben aday oluyunm diye Millete iki büklüm olmuyor.Olmayacak isteklerini yerine getirmiyor.getirse o İlçe Yönetimindeki kişiler pekela Ona iyi der.Tebrik ediyorum Adem Başkan doğru bildiğin yoldan şaşmıyorsun.Melih Başkan geldiğinde Otobüste söylediğin şu Cümlleri hatırlıyorum.insanoğlu hayatta iken bırakmalı eser;BIRAKMAZSA YERİNDE YELLER ESER.Evt Eserse yaptınız.Milletin Her Başkanın yapması gerekir Başkanda onu yapıyor dediği İçme Suyu,Kanalizasyon.Arıtma gibi esas görevlerineidaha önceki iktidarda olan Belediye Başkanlarına madem herkesin yapması gerekir dediği bu hizmetleri neden yapmadınız diye sitem etmesi gerekmezmi.bunu söyleyenler Eski başkanları bir anlamda bu hayati görevleri yapmadığını itiraf etmiş olmuyorlarmı.Adam diyor ki kendimi düşünsem Asfaltı atar. şeçilir şeçilmez sökerimAma ALLAHTAN KORKARIM diyor..Emrullah Efendi sen kendine acı.Salihe de aacı.Adem Bey Kimseyi kendine oyverenleri utandırmadı.BAŞIMZI BULUTLARA DEĞECEK KADAR DİK.saolasın Adem Bey İlçemize şunu öğrettin.bAŞKAN pARTİNİ LOBİLERİN EMRİNDE DEĞİL HALKIN KOBİLERİN emrindedir.Partinin değil herkesin emrindedir.SAYGILAR.

 • eğitmeN   30-10-2008 18:32

  Yukarıda başkanın bahsettiği hizmetleri hala takdir etmeyenler ilçemizin menfaatini değil kendi ceplerini düşünenlerdir.Adam daha ne yapsın kardeşim.Doğalgaz daha Ankaranın ücra yerlerine yeni yeni gelirken ilçemize geldi.Daha ne İstersiniz.Sök yap ,AT kaldır.bu milleitn paraları böyle heba oldu işte....

 • emrullah   30-10-2008 17:06

  Bir insanın siyasetle imtihan edilmesi gerçekten zor ve kişi açısından verilmesi zor bir hesap olsa gerek,bu dünya açısından olduğu gibi ahiret hayatı açısından daha zor ve geri dönüşü olmayan bir gerçek. Bu manada Adem özbekler e acıyorum,daha önceki dönemde salih öztürk e acıdığım gibi.Çünkü kendisiyle görevi bitiminde konuştuğumuzda görev başında iken yağtığımız uyarıları dikkate almadığından dolayı yaşadığı pişmanlıkları anlatmıştı.Gerçek dostlarını o zaman anlamıştı.Bu iş gerçekten çok büyük bir imtihan. Bugünkü noktaya geldiğimizde ise Mevcut başkan siyaset uğruna kızılcahamamlılara gerçekleri söylemiyor.kendiside pek ala biliyor neyin ne olduğunu ama bu siyaset insanı ne hale getiriyor. Bunları söylerken hiç bir siyasi taraf olarak söylemiyorum tamamen tarafsız ve içim sızlayarak dile getiriyorum.Ve sonuç olarak az bir zamanı kalan sayın başkan bu tahttan indikten sonra yaptığı yanlışları anlamaya başlayacak ve bir daha düzeltme imkanı olmayacak.süreç bundan sonra gelecek başkan için işlemeye başlayacak.

 • Veysel BAYRAM   30-10-2008 10:45

  Kent konseyi toplantılarının Belediye Başkanlık Makamınca düzenlenmesi yasa gereği iken bu riskli işi, Kızılcahamamma hizmet için üstlenen sayın Kaymakamımıza kamu adına teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanınımızın elbette noksanları , eleştirilerdede gerçek payı vardır ama, Sayın Belediye başkanımız yıllardır çar-çur edilen Kızılcahamam belediye bütcesini toparlayarak, eleştirilen yatırımları Kızılcahamam Belediyesinin öz kaynakları ile gerçekleştirdiği bilinmelidir.. Sayın başkanım, kar-zarar hesabı ağırlıklı rutin belediyecilikten kurtulup, hizmet belediyeciliğini esas alan sosyal belediyeciliği benimseye bilse idi, yeni düğüonsalonunu kiraya vermez, kültür + gençlik merkezimizi iş merkezine dönüştürülme çalışmalarını sürdürmez, sosyal ve kültürel çalışmalarla insan yetiştirir, Kızılcahamamada Belediye bütcesi ile verdiği hizmetler kadar hizmetide üçlü olmanın gücü ile getirebilirdi (yinede Kızılcahamam hiçbir dönemde bu kadar toplu hizmeti bir arada almamıştır) Keşke bu yanlışlıkların hesabı, Kızılcahamam Belediye Meclisi ortamında sorularak, Kızılcahamam siyasetinin şefaflaşmasına ve kamunun haklarının korunmasına yerinde ve zamanında katkı verilebilseydi ? Sonuç olarak AK Partimizi temsilen verilen hizmetlerin doğrusu geçmişi aratmayacak kadar çoktur, yanlışlarıda geçmişle kıyaslanmayacak kadar azdır Sayın STK Başkanları ve mensupları ile bu manada Kızılcahamam halkına önder ve rehber olması gereken özel ve tüzel kişiler, Kızılcahamamın siyasi sorunları özel sohbetlerle, yorumlarla vb. faaliyetlerle çözümlenecek bir iş değiyldir., Kızılcahamama tarafsız hizmet için yola çıkanların yalnız bırakıldıklarının bilinmesine rağmen " Geçmişten Ders alınsa idi, Tarih tekrar tekerrür edermiydi" atasözümüzden hareketle, geçmişten ders alarak, her dönem Kızılcahamam bir 5 yıldaha kayıp etti dedirtmemek için, sahipsiz Kızılcahamam siyasetine bir sahip bulmak için, geçmişi tekrar yaşamamak için, gelin öderliğinizde ve üyeliğinizde, siyaseti Kızılcahamama hizmet için araç gören bir federasyon vb. kuruluş oluşturarak, Kızılcahamam siyasetinin şefaflaşmasına ve kamu yararına yönlendirilmesine Kızılcahamam sevdalıları ile birlikte omuz veriniz. Kızılcahamamlılar olarak biliyoruzki, Kızılcahamam Halk Bankası Şubesinin kızılcahamam da kalmasının başarısı Kızılcahamam birlekteliğinin eseridir. Bu birlikteliğin yeniden ve sürekli oluşturulması dilek ve temennisi ile saygılar sunarım. 0555 335 85 12

 • muharrem akçıl   30-10-2008 10:19

  TAHİR TAŞKIN KADİRBEY'DE OTURAN BURANIN YOLUNUN NASIL BOZUK OLDUĞUNU,YOL YERİNE TOZ YUTTUĞUMUZ YERDE ONDAN HAMAM YERİNE ONDAN BU YOLUN DURUMUNU SORMASINI İSTERDİM

 • Ferdi Mahmut Tekelioğlu   29-10-2008 22:24

  Adem By'e Oy veren bir İlçe sakini olarak kendisine teşekkür ediyorum.Sevapları ve hataları ile birlikte yaptığı İcraatlar herkesi tatmin etmeyebilir.Adenm Bey,in artıları eksilerinden fazladır.Bardağın dolu tarafoına bakarsanız.Dolduranlara teşekkir edersiniz.Aynı Bardağı başka açıdan değerlendirirsek Bu bardak niye tamamen dolmadı da diyebilirsiniz.Her şeye rağmen BAŞIMIZ BULUTLARA DEĞECEK KADAR DİKbİZİ ITANDIRACAK NAŞIMIZI ÖNE EĞDİRECEK iCRAATI OLMADI..Adem Bey bir daha Aday olsun tereddütsüz oyumuz kendisine SAYGILAR:

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın