Ana Sayfa  /  Spor  /  Kızılcahamamspor: 2 Eyüpsor : 2
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamamspor: 2 Eyüpsor : 2
 • 01-01-1970
 • 12 yorum
 • 5825 okunma
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta Kızılcahamamspor ile Eyüpspor’un 2-2 berabere kaldığı maçın ardından olaylar çıktı. Konuk ekip Eyüpspor, soyunma odasında saldırıya uğrarken, bazı futbolcu ve yöneticiler yaralandı.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta Kızılcahamamspor ile Eyüpspor’un 2-2 berabere kaldığı maçın ardından olaylar çıktı. Konuk ekip Eyüpspor, soyunma odasına giderken Kulup Başkanının seyircilere tükürmesi ile başlayan olaylar sonucunda, bazı futbolcu ve yöneticiler yaralandı.

KIZILCAHAMAMSPOR: Volkan (7)- Gökhan (7) (Dk.67 Mehmet Yılmaz 5), Sebahattin (8), Erdi (7), Erhan (8), Mülayim (8) (Dk.80 Hüseyin Korkmaz), Hasan (7), Hüseyin Bak (7), Mehmet Çetinkaya (8), Samet (8) (Dk.75 İbrahim 6), Serkan (8)

EYÜPSPOR: Gökhan (8)- Uğur (7), Ali (6) (Dk.46 Cem 6), Mustafa (7), Eser (5) (Dk.23 Okan 6), Soner (7) (Dk.50 Başaran (6), Mehmet (7), Selahattin (7), Savaş (8), Levent (7), Güngör (8)

GOLLER: Dk.20 Samet, Dk.90+4 Serkan (Kızılcahamamspor), Dk.60 (penaltı) Savaş, Dk.65 Güngör (Eyüpspor)

SARI KARTLAR: Mustafa, Selahattin, Başaran (Eyüpspor)

SPOR Toto 2'inci Lig Beyaz Grup'ta mücadele veren Kızılcahamamspor, evinde Eyüpspor'la 2-2 berabere kaldı.

Kızılcahamamspor, 20'inci dakikada Gökhan'la öne geçti: 1-0.

60'ncı dakikada Eyüpspor Savaş'ın penaltı golüyle beraberliği sağladı: 1-1.

65. dakikada Güngör topqu ağlarla buluşturdu: 1-2.

90+4'üncü dakikada Serkan ceza alanında sert vurdu: 2-2:

Karşılaşma 2-2 sona erdi.

MAÇTAN SONRA SAHA KARIŞTI

Hakemin oyunu bitirmesiden sonra Eyüpsporlu futbolcular, hakemin çevresinde toplanıp, maçı normal süresinden fazla uzattığı gerekçesiyle uzun süre itiraz ettiler. Maçı türübünde izleyen kulup başkanı Şevket Severin maç sonunda sahaya inip soyunma odasına giderken seyirciye tükürmesi ile başladığı iddia edilen olayda İki takımın futbolcuları, yöneticileri birbirine girdi soyunma odalarının koridorları karıştı, tekme ve tokatlar havada uçuştu. Futbolcular, yöneticiler ve taraftarlar soyunma odası koridorunu arenaya çevirdiler.

Spor Dsotluk ve Kardeşlik Değil

Eyüpspor bunu hep yapıyor,Geçtiğimiz hafta Eyüpspor - Altay maçı sonrası yine olaylar çıktı, bu hafta Kızılcahamam'da olaylar çıktı ilk yarı İstanbuldaki maç sonunda Eüyüpspor yöneticileri Kızılcahamamspor yöneticilerine hakaretler ve küfür etmeleri sonunda orada da olaylar çıktığı belirtildi.Neticede  Eyüpspor bu konuda sabıkalı, Sporun Dostluk ve kardeşlik olması gerektiğine inanıyoruz ama, günümüzde spor dostluk ve kardeşlik değil, Spor rakip taraftarlar arasında kin ve nefretin ön plana çıktığı ve bunlarında zamanı geldiğinde paylaşıldığı arenalar haline geldi.

Bugünkü maça bakıldığında yukarıda basettiğimiz geçmişten gelen kin ve öfkenin yanında uzatmalarda galibiyetten olan, Eyüpsporlu futbolcuların Kızılcahamamsporlu yöneticilerin ve taraftarların olduğu bölgeden küfür  ederek soyunma odalarına gitmeleri sonucu çıkan tartışmanın, üzerine olayları yatıştırması gereken Eyüpspor kulup başkanının da seyirciye türkümesi ile kontrolden çıkıp küfür, tekme, tokatın havada uçuştuğu tatsız, tuzsuz, spora, sporcu ve yöneticilere yakışmayacak hiç kimsenin tasvip etmediği bu görüntüler ortaya çıktı.

Özel Güvenlik maçta ne iş yapar

Bugünkü maçta bir gerçeği daha gördük, maçlarda özel güvenlik ne işe yarar, her maçta 40-50 kişiden oluşan özel güvenlik ekipleri maç sonu çıkan olaylarda tamamen yetersiz kalarak çıkan olayları izlemekle yetindi. Önemli olan olaysız maçlarda önlem almak değil, butür olay çıkabilecek maçlarda önceden gerekli tedbirleri almaları gerekmezmi? ama bu maçta böyle birşey olmadı tabi, buradan bu arkadaşların görev ve sorumluluk alanları nedir, görev ve sorumluluk alanına butür olaylar giriyormu onuda sorgulamak lazım

Soyunma Odasında Olaylar Çıktı

Soyunma odalarının kapıları ve camları tekme ve yumruk darbeleriyle kırıldı, Eyüpspor kalecisi Gökhan'ın kolu cam parçalarıyla kesildi. Kaleci Gökhan, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Otobüsün Camları Kırıldı

Bu olaylar staryumda devam ederken maç bitiminde bir grup seyircide rakip Eyüpsporlu taraftarları taşıyan otobüsün önünü keserek, otobüsü taşladılar, Burada da olayların çıkmasına yine Eyüpspor Kulüp Başkanının sebep olduğu dile getirildi. Maç bitiminde gseyircilerin içierisinde ayrılıp saha görevlisine kapıyı açtırıp sahaya girerek hakeme itiraz eden başkanı gören Eyüpspor taraftarları otobüslerinden indiler ve çevredeki birkaç aracı tekmeleyerek zarar vermeye başladı. Çevik kuvvet polisi bu taraftarları otobüslerine bindirdi. Kızılcahamam çıkışına ışıklara gelindiğinde burada bekleyen Kızılocahamamsporlu bir grup taratar otobüsün camları, Kızılcahamamspor'un öfkeli taraftarları tarafından kırıldı. Olay güçlükle yatıştırıldı. Futbolcular soyunma odasından güvenlik güçleri tarafıdan kordon altına alınarak, yaklaşık 1 saat sonra otobüse bindirilerek İstanbul'a hareket etti.

Kızılcahamamspor şapkayı önüne koyup kendisini sorgulamalı

Bugün çıkan tatsız olaylar sonucuda buradan bahsetme gereği duyduğumuz diğer bir olay ise yöneticiler.Yönetici demek seyirciden önce sahaya atlayan demek olmamalı, yönetici seyirciden önce futbolcuya, hakeme küfreden hakaret eden demek  olmamalı, yönetici demek yangına körükle giden hiç olmamalı, bu konuda Kızılcahamamspor şapkayı önüne koyup kendisini sorgulamalı ve önlemini de almalı, buradan efendi yöneticilere sözümüz yok ama, deplasmanda kendilerinin butür olaylara maruz kaldığını dile getiren ve bugünkü olaylar sonrasında böyle tepkinin verilmesi gerektiğini savunan yöneticiler olursa Kızılcahamamspor butür tatsız olayları çok yaşar, çok ta zararını çeker.

Takıma maddi katkı sağlamak amacı ile Cuma günü birlik ve beraberlik gecesi düzenyen Kızılcahamamsporun Pazar günü oynanan maçı sonrasında üzücü olaylar çıktı. Burada bu olayların çıkmasına Eyüpsporun katkısı çok oldu bunu yukarıda bahsettik ama Kızılcahamamsporun'da hataları oldu. Durup duruken hiçkimse kimseye saldırmadı. Eyüpspor olayları çıkarttı diyerek suçu onların üzerine atmak kendimizi kandırmaktan öte gitmez zira onlar otobüslerine binip İstanbul istikametinde aldıkları bir puanla ilerlerken, biz ne kadar para veya, saha kapatma cezası alacağız kara kara onuda düşünmek durumunda kalıyoruz.Bu gidişle takıma toplanan paralar takımın kasasına girmeden ceza olarak gideceğe benziyor.

Oysa Kızılcahamamspor en güzel maçlarından birini oynamıştı

Şimdiye kadar izlediğimiz  maçlarında en iyi oyunlarından birini oynanayan kızılcahamampsor ilkyarıda rakibe bir pozisyon haricinde pozisyon vermedi.

15. Dakika : Soldan yapılan ortaya ceza sahası içinde Mülayim sert vuruşunda kaleci son anda topu çıkarttı.

17.dakika: Orta sahadan Eyüpspor topu kapan Gökhan kaleci ile karşı karşıya kaldı mutlak gol pozisyonunda Gökhanın vuruşunu kaleci kurtardı.

20.dakika: Yine soldan atak yapan Kızılcahamamsporun yaptığı atakta topla buluşan Gökhan sert vuruşunda meşin yuvarlak üst direğe çarpıp, samedin önüne düştü topla buluşan samet topu ağlara gönderdi.1-0

35.dakika : Gökhan yine soldan ceza sahasına girerek kaleci ile karşı karşıya kaldı vuruşunda kaleci çıkarttı.

40.dakika : bu kez soldan sebahattin topla buluşup ceza sahasına girerek kaleci ile karşı karşıya kaldı, vurşunda kaleciyi geçen topu son anda defas çıkarttı.

46.dakika : soldan gökhan kale çizgisine kadar girdi boş pozisyonda yaptığı ottay asebahattin vuramadı.

60.dakika Eyüpspor nadir geliştirdiği bir atakta ceza alanı sağ çaprazında eyüpsporlu futbolcunun düşmesi sonucu hakem penaltı noktasını gösterdi.Savaş penaltıdan takımın beraberlik golünü attı: 1-1

65.dakika: Kızılcahamamspor golün şokundan kurtulamadan gelişen bir atakta Eyüpspor güngörün ayağından galibiyet galibiyet golünü buldu 1-2

75.80.82 dakikalarda Kızlcahamamspor net gol pozisyonlarını değerlendiremedi.

90+4 uzatmalarda gelişen atakta korner vuruşu kazanan kızılcahamamspor Serkan'ın kafa golü ile beraberli yakaladı.2-2

bu pozisyonlar kaçtı

Etiketler : Kızılcahamamspor: - 2 - Eyüpsor - : - 2 -
YORUMLAR
 • Hacı Tonbul   28-02-2013 17:38

  Yapılan yorumların işinize geleni yayınlayıp,işinize gelmiyeni yayınlamıyorsunuz.Onunu için bu sayfayı bu günden itibaren izlemem.Yaptığınız yayıncılığı bir daha gözden geçirmenizi bir dost olarak tavsiye ederim.Ne Şam'ın şekeri,ne arabın yüzü.Benim için önemli olan Kızılcahamam'dır.Siyaset ve siyasetciler daha sonra gelir.Kızılcahamamspor'da ceza alırsa çok katkınız olacak.Şimdiden teşekkürler.

 • Hacı Tonbul   27-02-2013 11:59

  Sen Eyüpspor'un facebook sayfasına gir.Küfürleri gör.Ben onu kastettim.Ama senin anlaman biraz az olduğu için.Ne yapalım bu kadarla yetinmek zorundayız.

 • Hacı Tonbul   27-02-2013 11:54

  Sevgili Mehmet Şeker sen insanlara cevap yazmadan önce hanği habere yorum yaptığına bir bak iyice oku.O haberin böyle bir zamanda o şekilde verilmesi ve birbirimizi eleştirmemiz doğrumu.Ayrıca kendi kendini yaralayan kalecinin görüntülerini koymak kendi kendimize attığımız kazık.Senin bilgisayarında değil,anlama yeteneğinde bir sıkıntı var.

 • ADNAN DURSUN    27-02-2013 08:17

  sayın okurumuz, büyük harfle yapmış olduğunuz yorumlarınız kriterlerimize uymadığından yayınlanmamaktadır

 • Mehmet ŞEKER   26-02-2013 16:18

  gardaş burada 6 yorum var seninkiyle dahil hangi yorumda Kızılcahamam Kızılcahamamlı veya Başkan kötülenmiş.Allah allah benim bilgisayarda aleyhte yorunlar gösterilmiyor.bir tamir ettiriyim.Virüs girmiş herhalde. ne yapalım burdan eyüpe giydirelimmi?bırakın bu boş illeri.spor kardeşlik olması lazım demekki tüm Ülkemdeki garip futbol anlayışı burayada sirayet etmiş.

 • Taraftar Fatih   26-02-2013 11:07

  Onu bunu bilmemde ne kadar olayları Eyüpspor tarafı başlattıysada suç onlardada olsa sahaya seyirciden önce atlayan olaylara karışan sözde bazı gereksiz yöneticileri bunları herkes biliyor takımdan uzaklaştırmazsanız bu tür olaylardan dolayı çok başımız ağrır.Önüne gelen yönetici olmamalı.Boştanyere para cezasının yanında saha kapatma cezasıda alabiliriz.Yazık çok yazık...Olan gerçek Kızılcahamamsporlulara oluyor.Birde Eyüpsporluların zaten genelde pürüz bir camia olduğunu bilmeyen yok.

 • Hacı Tonbul   25-02-2013 19:03

  Bu yorumu yazmak istemezdim ama,Haber sitesinin başında Kızılcahamam yazıpta böyle bir günde Kızılcahamamsporuna sahip çıkmayan,yöneticisine sahip çıkmayan,taraftarına sahip çıkmayan.Sırf siyaseten karalamak veya zarar verebilirmiyim hesabını yaparak haber yapan ve yorum yazan arkadaşlara Eyüpspor'un FACE'den sayfasına girsinler.Ve Kızılcahamam'a,Kızılcahamam'lıya,Belediye başkanına,Yöneticilere yapılan küfürleri,hakaretleri okusunlar.İçlerine siniyorsa böyle haber yapmaya,böyle yorum yazmaya devam etsinler.

 • Cözüm   25-02-2013 13:04

  Spor ve yönetim; hem zeki hem çevik ve aynı zamanda ahlaklı kişilerin eseridir. Nitekim futbol mentalinden uzak bir görünümle, ateşe barut ile yaklaşmakla ve sırf gövde gösterisi olunsun diye statüde gereğinde bulunulmaz. Örnek davranış her zaman etik olur ve etkisi tüm çevreden hissedilir.

 • mustafa bey   25-02-2013 03:57

  bunları yazmak üzüntü veriyor ama belki bir faydası olur. maçtaki olaylar türkiyeye büyük çoğunlukla "kızılcahamamda eyüpspor"a saldırı şeklinde verilmiş. bazı sitelerde olayların belediye başkanımızın " yenseydiniz itiraz eder miydiniz" dediği iddia edilen sözlerinin üzerine çıktığı yazılmış. bize düşmez ama hakeme itiraz eden etsin bize ne. bir de you-tube da maç sonrası görüntülerde"... belediye başkanı gelip bana yumruk atıyor..." diye konuşuyor. haberiniz olsun.

 • eyupsultanli   25-02-2013 01:34

  soruyorum kizilcihamamsporun baskanina gaziosmanpasa macina nasil gelcek delikanliysa ordaki gibi delikanliligini gostersin maca gelipte bence bu tip kisiler yalan yanlis haber verir ama bunu tum turkiye gorcek nasil altaylilar ceza aldiysa elimizdeki tum raporlar goruntuler uzerinden fedarasuonun gelmis gecmis en buyuj bir ceza vermesi lazim kan akti sonucta bende diyorum bu kan yerde kalmaz en kisa zamanda bekleriz istanbula

 • fatih demirel   24-02-2013 21:43

  öncelikle sporun dostluk kardeslik ve centilmenlik oldugu vurgusunu unutmamamıız gerektigini bir kez daha söylemek istiyorum. bir kulup baskanı seyirciye dönüp kol hareketi yaparsa o kulüp taraftarı da o başkanı o stada gömmeye kalkar bu gün oldugu gibi. o kulüp baskanı olaylardan belediye başkanımız sayın çoşkun ünal tarafından olayların büyütüldügünü baska bir haber sitesinde dile getirmiş. bende o baskana şunu söylemek istiyorum dua et ki çıkış kapısında çoşkun başkan öfkeli taraftarımıza allah rızası için yapmayın diyerek kollarını açıp kalabalıgın kapiyı zorlayıp içeri girmesini engelleyenlerin başında olmuştur.engel olmamış olsa idi taraftarlar gösterdigi o kol hareketinin faturasını bütün eyüp spora kesecekti. kısacası olayların baş mimari eyüp spor kulüp başkanıdır ikinci sorumlusu ise hakemlerin verdigi yanlış kararlardır. saygılar.

 • y.g   24-02-2013 21:33

  özel güvenlik 15gün önceden zaten sabıkalı.maç için gelmesi gereken sayının yarısı kadar güvenlik geliyor kızılcahamama..hatta 15 gün önceki maçtada bu eksik güvenlik sayısı hakkında emniyet tarafından rapor tutulmuştur.belki bu konu hakkındada bilir kişiler bir açıklama yaparlar.saygılar

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın