Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamamlı şehit Necati Video
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamamlı şehit Necati Video
 • 12-12-2007
 • 4 yorum
 • 5536 okunma
Bunlardan bir tanesi ise Ahmet oğlu Necati Kızılcahamam lı Çanakkale de şehit oldu Alçıtepe köyü hastane sargı bezi şehitliğinde yatıyor.

Çanakkale bir destan,bu destanı yapan orda şehit ve gazi olan askerlerimiz, orayı geçilmez kılan Mehmetçiğimiz, işte ilçemizden  Çanakkale savaşına katılan ve orada şehit olan yüzlerce kişi olduğu biliniyor.Bunlardan bir tanesi ise Ahmet oğlu Necati Kızılcahamam lı Çanakkale de şehit oldu Alçıtepe köyü hastane sargı bezi şehitliğinde yatıyor.

 

            Bu şehitliğin bir öyküsü var Çanakkale savaşında Mehmetçiğimiz burayı Hastane merkezi olarak kullanıyor. İngiliz ler buranın hastane olduğunu bildikleri halde bombalıyorlar ve burada tam 1900 şehit veriyoruz, işte Çanakkale yi geçilmez yapanların içerisinde bulunan Kızılcahamam lı Ahmet oğlu Necati’nin mezarı

Çanakkale’ye gidip oradaki binlerce şehidin arasından Kızılcahamamlı Şehidimizi bulan ve bu görüntüyü Kızılcahamamhaberde yayınlanmasını sağlayan Abdülhamit Fidan kardeşimize teşekkür ediyoruz tabi onunla birlikte kameraman Faruk ve Sedat beye de teşekkür ediyoruz.

Etiketler : Kızılcahamamlı - şehit - Necati - Video -
YORUMLAR
 • ZEYNEP AVŞAR   25-08-2008 16:54

  geçmiş haberleri gezerken tesadüfen bu haberle karşılaştım.videosunu izleyemesemde kızılcahamamlı şehit mezarı başında ki kardeşlerimi görüp çok duygulandım,ağlayarak bu satırları yazıyorum.kimin emeği varsa allah onlardan razı olsun.almanya dan kızılcahamama selamlar...

 • Fatih KOÇAK   10-01-2008 17:14

  Askerlik görevimi Çanakkele Gelibolu'da yaptım. Şehitler diyarını asker olarak görmek Şehitlerimizin misafiri olmak benim için ayrıcalıktı. Oradaki metafizik ortam ile bu ve benzeri görüntüler arasında çok fark var. Vatanını birazcık seven insan orayı gezsin yaşananları bilsin atalarımızın fedakarlıklarını duysun bu şanlı Türk Milleti'nin bağımsızlık uğruna neler yaptığını hissetsin inanın o insan ile milliyetçi vatanperver geçinenler arasında dağlar kadar fark olur. Böyle çalışmada emeği geçenlere teşekkürü borç biliyorum. BAYRAĞI BAYRAK YAPAN KANDIR, VATAN! UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

 • Aydın GÜZEL   18-12-2007 14:24

  www.geltag.com. Geliboluda Çanakkalede şehit düşen askerlerimizin bazılarının isimleri ile şehit düştükleri mevkiilerin isimlerinin yazıldığı kütüklerin sayfaları var. Kızılcahamam'a ait 124 şehit adını bulabildim. Ruhları şad olsun. Tüm hemşehrilerimizin yaklaşan mübarek kurban bayramlarını kutlar sevgilerimi saygılarımı sunarım.

 • komutan   14-12-2007 10:32

  bu haber ne güzel bir haber katkısı olan arkadaşlara teşekkür ederim bende bir kızılcahamamlı olarak 2003 yılında çanakkaleyi o yiğitleri ziyaret edip dua ederken yüzlerce kızılcahamamlı şehitlerimiz adına mezarını buldugum kızılcahamamlıların öğünç ve iftiharı olan yiğitlerin yiğidi necati atamın başı ucunda oğlumla beraber fotoğrafını cekip oglakcikoyu.8m.com sitesindeki fotoğraflar arasında yayınlamıştım. hep böyle güzel onurlu olaylarla öğünmek dilegiyle tüm hemşerilerime saygı ve sevgiler sunarım.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın