Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Okuyor Kitap Okuma Kampanyası Başladı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Okuyor Kitap Okuma Kampanyası Başladı
  • 06-02-2018
  • 0 yorum
  • 5251 okunma
Kızılcahamam Okuyor Kitap Okuma Kampanyası dolayısı okullarda kitap dağıtım işleri başladı

Kızılcahamam Kaymakamlığının himayesinde Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği “KIZILCAHAMAM OKUYOR” Kitap Okuma Kampanyası başladı. Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ ve Şube Müdürü Hayrettin YILMAZ’ın katılımı ile İlçemiz Perihan Erdoğan İlkokulu- Perihan Erdoğan Ortaokulunda öğrencilere kitaplar dağıtıldı.

İlçemiz İlkokul 3-4. Sınıf – Ortaokul - Lise öğrencilerinin ve halkın katılacağı kitap okuma kampanyası Mayıs ayının sonuna kadar sürecek olup; kampanyaya katılan öğrenciler ve halk arasında yapılacak olan sınav sonucunda dereceye girenler Belediyemiz tarafından ödüllendirilecektir.   Okunacak kitapların listesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün https://kizilcahamam.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.  

Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY, “En güzel hediye kitaptır, bilgi çağında gençlerimiz ellerinde bilgisayar, cep telefonları tabletlerle teknolojinin artı ve eksileri ile mücadele ederken onları kitap okumaya teşvik etmek, sosyal hayatın içine katmak amacıyla kitap okuma kampanyası düzenlediklerini, eğitime yapılan her türlü katkıda şahsım ve Belediyemiz olarak katkıda bulunmaya hazır olduklarını” söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ, kitap okuma kültürünün öğrenci ve velilerimiz arasında yaygınlaştırılmasının önemine değinerek, kitapları ücretsiz olarak öğrencilere hediye eden, her zaman eğitime destek olan Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY’e çok teşekkür etti.

,

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın