Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı
  • 23-06-2020
  • 0 yorum
  • 13822 okunma
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kızılcahamam’a 40 bin metrekarelik alanda kurulacak Millet Bahçesi ihale edildi.
İhalesi geçtiğimiz günlerde yapılan Kızılcahamam Millet Bahçesi’nde Millet Kıraathanesi ile cami, çocuk oyun alanı, yaya yürüyüş yolu, bisiklet yolları, peyzaj donatı elemanları, tematik bahçeler, amfitiyatro, etkinlik alanları, piknik alanları, spor sahaları, kuru havuz ve meyve bahçesi yer alacak.
 
Kızılcahamam Millet Bahçesi, 40 Bin metrekareye yapılacak. 4850 m yürüyüş yolu, 250 m bisiklet yolu, 680 ağaç, 15750 çalı, 480 m2 Millet Kıraathanesi ve cami olacak.  Millet bahçesinde, çocuk ve gençlere hitap eden oyun alanları ve amfitiyatro da bulunacak.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “Türkiye’nin Termal Cenneti ve İlk Sıfır Atık ilçesi Ankara’nın akciğeri olan ilçemize ne yapsak azdır. Seçim beyannamemizde ne beyan etmişsek tek tek projelerimizi faaliyete geçiriyoruz. Millet Bahçemizin şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
 
 
 
 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın