Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Kentsel Dönüşümde Proje Hazır
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Kentsel Dönüşümde Proje Hazır
 • 09-06-2016
 • 17 yorum
 • 5768 okunma
Kızılcahamam Belediyesi ve TOKİ tarafından yapılması planlanan kentsel dönüşümde proje hazırlandı

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı ile Toplu Konut İdaresi arasında yapılan ön protokol çerçevesinde Kızılcahamam Karşıyaka Mahallesi ve Yenice Mahallesi'nde yaklaşık 24 hektarlık alanda Kentsel Dönüşüm ve Yenileme çalışmalarına başlanmıştı. Bu konu ile ilgili Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Nikah ve Toplantı Salonu'nda geçtiğimiz aylarda toplantı yaparak yer sahiplerini bilgilendirmişti.

TOKİ ile yapılan ön protokol çerçevesinde belediye tarafından mülkiyet araştırması, kentsel dönüşüm yapılacak alandaki yapıların ve arsaların tespitleri yapılmış, bu alana vaziyet planları ve mimari projeler hazırlanmıştır. TOKİ ile de görüşmeler devam etmekte olup, yapılacak çalışmalar için görüş alışverişleri devam ediyor. Kentsel dönüşüm alanında arsaların ve binaların kıymet takdirleri ile kentsel dönüşüme ait metraj hesabı yapılması çalışmaları devam etmektedir. Yapılan çalışmalara TOKİ tarafından onay verilmesinin ardından bölgede bulunan arsa sahipleri ile anlaşma çalışmalarına, imar planı yapımına ve mimari statik kesin projelerin yapılması çalışmalarına başlanılacak.

Belediye Başkanı Muhittin Güney, Kızılcahamam'a bambaşka bir hava katacak olan kentsel dönüşüm projesinin Kadir bey Bölgesinde oturan vatandaşlarımız ve ilçe için büyük bir şans olacağını  ve en büyük hayallerinden birisi olan bu proje çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.

11

12

13

14

YORUMLAR
 • kızılcahamamlı   21-06-2016 01:23

  burada bazı uyanıklar sırf ev fiyatları düşecek ve rantları kaybolacak diye olumsuz yorumlar yapıyorlar ve kızılcahamam ne kaybediyorsa bu tiplerden kaybediyor.. halk olarak arkasındayız bu projenin .. sanki kızılcahamamda her yer müstakil yapı hiç bina yok ta toki yapılanca her yer beton olacak.. kimse kimse yi kandırmasın .. tokinin yapılması halkın menfatinedir ve bu başkanın en büyük icratı bu olacaktır inşallah. kesinlikle toki yapılmalı ve ev fiyatları normal değerini bulmalı kızılcahamamda .. cayyolumu kardeşim kızılcahamamda 250 binliradan ağız açıyorlar evlere. bu kadar fırsatçılık rantçlık olması ayıptır yazıktır günahtır vebaldir ... en kısa zamanda bu projenin başlamasını bekliyoruz halk olarak..

 • alper   15-06-2016 00:40

  Veysel Bey beni yanlış anlamış ben 11 kat binaya karşıyım Avrupalı enayi zaten hep villada oturuyor Veysel Bey apartman aslında batılalaşmanın başkalaşmanın bir çeşidi. Sizin o dediğiniz mezbele evler vaktinde Beypazarında da mezbeleydi. Siyasete gerek yok çivi çakandan Allah razı olsun Mansur Başkan geldi Üniversiteyle işbirliği yapıp hepsini konak şekline çevirdi. Altı Cafe üstü ev olan yahut komple dükkan olan bir sürü ev Ankarada Tokiden Apartmandan bıkmış ahaliyi Beypazarına çekti hala cazibe merkezi adamlar her şeyi pazarlıyor havuç suyundan tut dut reçeline kadar ne ararsan var. Hafta sonu adım atacak yer yok lokantalar full çakılı. Eskiden köhne bir ilçeyken şimdi göç alıyor. Burnumuzun dibinde doğru örnek varken bence bu yanlışlardan dönmeliyiz. Gördük ki sıcak su bittiği an alternatifimiz yok. İlçede kalan insanlarda Ankara'ya göçtükten sonra ne yapacağız?

  0

  0

  • Veysel BAYRAM   20-06-2016 00:02

   bahçeli ev modeli bir yerleşime ve Eski evlerin restoresi ile elde edilecek imkanlara muhalif düşünen % 15 kişi çıkar ama Kızılcahamam da iş işten geçmiş. Anlatmak istediğim düşünlen projenin toki şartları ile uygulama şanının çok zor olduğuna ve birde arsa sahiplerinin açacağı davalar ile sıfır noktasında olduğuna dikkat çekmek ve 3 mahallede çözümün garip arsalarında bazı (!) arsalara verilen hakların verilmesi ile çözümüm kendiliğinden çözüme kavuşacağına dikkati ekmek içindir. Başa dönecek olur isek 3 mahallemiz zaten beton yığınına dönmüş ve bahçeli ev modeline hayal bile edilemeyecek uzaklıklara gitmiştir. İnşallah geri kalan mahallelerimizde bu hassasiyet gözetilir dilek ve temennisiile

   0

   0

 • vatandaş   13-06-2016 11:50

  birde küçük kaplıcanın ordan başlayıp eforun arkasına kadar kentsel dönüşüm gerekli

 • Hacı Ünsal   13-06-2016 10:27

  Kızılcahamam'a yapılacak en büyük kötülük..Vebali var ahı var çocuklarımızın geleceği var..TOKi denen illet girdiği her proje de vatandaşın evini arsasını sana daire yapacağım diye elinden alıp sonrada senin dairenin ederi şu kadar bizim yaptığımızın maliyeti bu kadar üste şu kadar para vereceksin diye gariban vatandaşımızı kandıran bir sülük...Ayrıca,Kızılcahamam doğası,yeşilliği ile ünlü bir Turizm ilçesi iken beton yığını sıradan bir ilçe olacak son pişmanlık fayda etmez..Allahını seven buna dur desin...!

  0

  0

  • mb   21-06-2016 01:17

   kızılcahamamdaki ev fiyatları düşecek diye ödünüz kopuyor ama nafile. vazırtı laflarla toki engellenemez. sanki toki olmasa mütehitler yapmıyor bina.. kızılcahamam daki faiş ev fiyatları düşecek inşallah ..

   0

   0

 • vatandaş   11-06-2016 19:08

  miletten zorla değerinin altında evlerini istiyorsunuz hayalin bu projeymiş bırak kendi hayalini halkın hayaline bak sayın belediye başkani editör bide yayın la be hep bu veysel ona gelin ce yayınlıyon

 • KIZILCAHAMAMLI   10-06-2016 11:02

  İNSANLARI ARALARINA BETON YIĞINLARI KOYUP BİRBİRİNDEN UZAKLAŞTIRMAYIN BOZMAYIN BU YAPIYI HERKESİ BİRBİRİNE YABANCI ETMEYİN

  0

  0

  • misafir07   14-06-2016 13:41

   hamd rumuzlu arkadaş!!! bunun akp chp mhp ile alakası yok. bu tarz yapılaşmalara göz yumdukça çocuğunuzun torununuzun geleceğini çalışyor ve yıkıyorsunuz. herşey için suçlayacak siyasi bir alan aramayın

   0

   0

  • hamd   12-06-2016 12:22

   MHP değilmi 13 kat apartman yaptıran. Şimdimi betonlaşma oluy0r.

   0

   0

 • misafir07   10-06-2016 09:53

  bu betoncu zihniyetle hiçbirşey olmaz sizden. Rabbim suyu kesince göreceğim ben sizi ilk kaçanlar siz olacaksınız ilçeden rant kalmadı diye

 • Veysel BAYRAM   10-06-2016 01:51

  Alper kardeş işin pek çok kısmını özetlemiş. Her belediye başkanı işe vadideki caddelerde paralı otopark uygulaması ile başlar 3 -5 ay sonra vaz geçer. (“Ama bu dönem Kızılcahamam tarihinde ilk kez Belediyemi z kapalı ve katlı oto park yapımına başladı sayın başkanımı kutlarım”) *****18 uygulamasına tabi bölgelerde TOKİ imkânları ile Kentsel dönüşüm projesi daha önce de (2004-2009 ) denendi ama tutmadı. Medenide, uygulamaya tabi olacak arsaların çok hisseli olması ve TOKİ nin kendine özgü klasik hesapları ile arsaları düşük daire karşılığı alma sistemine vatandaşın itibar etmemesi olup aynı dönemde İhalesi yapılmış, pastrası hazır “ATIKSU ARITMA TESİSİNİNİN “ hala hayata geçirilememesinin tek sebebi tesis alalının şahıs arsaları üzerine projelendirilmesi şahıslarında istimlak bedeline mahkemelerde itiraz dava açması ve ülkemizde kamu, kamuoyu yararına olan mahkemelerin bile en az 1,5 yıl sürmesidir. *****. Bugünkü uygulama daha büyük olduğu için yine talep görmeyeceği kesin gibidir. Bu proje ancak 2004 öncesi dayatma ve vatandaşı yolma usulü imar uygulaması çalışması türü bir çalışıma ile çözülebilir. (“Amma garip guraba da bu imar çalışmasını yapanların yakasını iki cihanda bırakmaz”) Bu imar yapılsa bile itiraz mahkemeleri ile 3-4 etaplı bir proje hayata geçirilemez, Birkaç temel atılsa bile bu temeller “bir zamanların temel atmaları” gibi perişan olur. ..**** BU İŞİN ÇÖZÜMÜ 2014 öncesi bazı (!) arsalara yasal boşluklardan (!) yararlanılarak verilen 10 – 2+8=10+1 – 2+9=11 kat apartman yapma hakkının, üçlü olmanın gücü ile yasal olarak yanyana iki küçük garip arsasının birleşmesi ile elde edilecek 1200 m2 ve üzeri arsalara da emsali oluşmuş 10 – 2+8=10+1 – 2+9=11 kat apartman yapma hakkının verilmesi ile arsa sahibi müteahhit belediye işbirliği ile kendiliğinden çözülür. Garip Guraba da oturulabilir dairelere kavuşur, şehir ahşap ev hurda çurufundan kurtulur, inşaat sektörünün ucuz dairenin önü açılır. Halk'da Bunu yapanı ebeden siyasetten ve DUA’dan unutmaz, dilek ve temennisi ile.

 • öğrenci   09-06-2016 22:53

  bide üniversite yapılsa daha iyi olacak.

 • alper   09-06-2016 15:11

  ben size açık net söyleyeyim bu proje Kızılcahamama hava değil havasını kaçırır şimdi bazıları meyveli ağaç taşlanır diyecek başka şeyler söyleyecek de be kardeşim Beypazarına insanlar neden gidiyor? O konaklar ilçeye bir hava vermiş değil mi ondan gidiyor alışveriş yapıyor. Peki Kızılcahamama bir insan Ankarada her yerde görebileceği TOKİyi neden görmeye gelsin? Beypazarının devamından ilçe merkezi dışındaki yerlerde hayli apartman TOKİ var elbette olacak karşı değilim ama orada karoser başta olmak üzere sanayide var bizde ne var turizmden başka. Karşı değilim ama ilçe merkezimizin köylerdeki evlerimiz gibi mimarimizi yansıtan değerler taşıması lazım. Altı dükkan üstü konut şeklinde Kızılcahamamı konaklarla doldurursun millet akar Ankaradan ekstra olarak sende sıcak su da var. İsmetpaşaya doğru istediğin kadar apartman konut TOKİ yap ama merkez kısmı bence değerlerimizi yansıtmalı böylece Muhittin Beyle artan göç durabilir.

  0

  0

  • VATANDAS   10-06-2016 17:43

   Alper Kardeşim Haklı Hem de Çok Haklı.Kadir beye Dokunmayın Şimdi Belediye Başkanının Hayali Diye Okadar Yeri Beton Yığınına mı Çevirelim.Kadir bey Halkı Çok Pişman Olacaksınız Çok Yarım Daire Karşılığında Yada Bir Daire Karşılığında Satmayın Kadir beyi

   0

   0

  • alper   10-06-2016 00:01

   tamam kardeşim kadirbeyin ne durumda olduğunu bizde biliyoruz bende diyorum ki bir şey taklit edeceksek aha beypazar orada adamlar bu dediğim yöntemle her şeyi pazarlar olmuşlar. Turizmi geliştirmek için yapılması gerekeni söylüyorum ben anlayana. Haa kadirbeyde bu apartmanlar yapılınca artacak nüfusu ve otopark işini de düşünürler inşallah. Sıcak su bitince ben sizi göreceğim ilçeyi kapatırız artık.

   0

   0

  • ses   09-06-2016 16:56

   kadirbeyde ne turizmi var kardeşim yeşil alanlara ev yapın diyosun köhne yıkık dökük yerler dursun diyosun

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın