Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'ın Tek Bayan Muhtarına Kaymakam'dan Tam Destek
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'ın Tek Bayan Muhtarına Kaymakam'dan Tam Destek
  • 14-04-2019
  • 1 yorum
  • 3901 okunma
Kızılcahamam'ın 109 mahallesi arasından tek bayan muhtarı Havva IŞIK'a ilçe kaymakamı Mehmet Yıldız tam destek verdi.

Kızılcahamam'da yerel seçimlerin ardından 109 mahallesinde mazbatalar ilçe seçim kurulu tarafından mahalle muhtarlarına verildi. Kızılcahamam'da sazak mahallesi muhtarlığına aday olan Havva IŞIK ilçenin tek kadın muhtarı olmayı başardı.

Seçim kampanyasını 'mahalleye kadın eli deyecek' sloganı ile yürüten Havva IŞIK, 3 aylık seçim süreci boyunca sıkılmadık el bırakmadıklarını ifade etti. Sazak Mahallesi, Eskice sokakta  80 yıl sonra muhtar seçildiğini dile getiren Işık mahallemizde mevcut muhtar ile seçime girdik" dedi. Havva Işık  128 seçmenin olduğu mahallede  65 oy alarak Sazak  Mahallesi'nin yeni muhtarı oldu.

Tek kadın muhtar olmaktan gurur duyduğunu da sözlerine ekleyen Havva IŞIK , "Muhtarlık ek işim değil tek işim olacak. Kızılcahamam'da 109 mahalle var. Bu 109 mahallenin yönetimi için kadın adaylarımız oldu. Ancak içlerinden sadece ben seçilebildim. Geri kalan 108 mahallenin muhtarı erkek. Tek kadın muhtar ben seçildim. Bundan dolayı gurur duyuyorum. Seçmenlerimin bana verdiği desteklerden dolayı çok mutluyum" dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ilçenin tek bayan muhtarı olan Havva IŞIK'I makamında ağırlayarak hayırlı olsun dileklerini iletti. İlçe Kaymakamı YILDIZ yaptığı açıklamada 109 mahallesi bulunan ilçemizin tek bayan muhtarı seçilen Havva hanımı kutluyorum, her zaman yanındayız hizmetlerini destekliyoruz Sazak mahallesine bayan eli değecek ve mahalle sakinleri bu farklılığı hissedecekler diye düşünüyorum" dedi.  

YORUMLAR
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın