Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam eski kaymakamı İstanbul'a vali oldu
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam eski kaymakamı İstanbul'a vali oldu
 • 16-09-2014
 • 5 yorum
 • 5805 okunma
Kızılcahamam’da 1996 -2000 yılları arasında kaymakam olarak görev yapan ve ilçe halkının sevgisini kazanan, ilçeden ayrılıp vali olduğu dönemlerde Kızılcahamam’ı unutmayıp her sene ilçeyi ziyaret ederek ilçeden ilişkisini kesmeyen Vasıp Şahin İstanbul Valisi oldu

Kızılcahamam’da 1996 -2000 yılları arasında kaymakam olarak görev yapan ve ilçe halkının sevgisini kazanan, ilçeden ayrılıp vali olduğu dönemlerde Kızılcahamam’ı unutmayıp her sene ilçeyi ziyaret ederek ilçeden ilişkisini kesmeyen Vasıp Şahin İstanbul Valisi oldu

İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin bürokraside çok tecrübeli bir isim olarak biliniyor. 1986'da kaymakam olarak devlet adamlığı görevine adım atan Şahin, 2008'de İller İdaresi Genel Müdürü oldu. 2010'da ise bir dönem Vali Yardımcılığı görevinde bulunduğu Düzce'ye Vali olarak atandı. İşte Vasip Şahin'in başarı hikâyesi.

1964 yılı Bayburt doğumlu olan Vasip Şahin, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1986 yılı Haziran ayında Erzincan'da kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere'de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla; Kastamonu - Küre, Malatya - Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Muş Vali Yardımcılığı, Bolu - Mudurnu, Ankara - Kızılcahamam ilçelerinde kaymakamlık ve Düzce'de Vali Yardımcılığı yaptı.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevde bulunan Şahin, Eylül 2005 - Ağustos 2008 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, 5 Ağustos 2008 tarihinden itibaren ise İller İdaresi Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Şahin, 2010'un Mayıs ayında bir dönem Vali Yardımcılığı görevinde bulunduğu Düzce'ye Vali olarak atandı, 3 Ağustos 2012'de ise Malatya Valisi oldu. Şahin, bugün yayınlanan yeni kararname ile İstanbul Valisi olarak atandı. Vasip Şahin evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   20-09-2014 00:33

  Kızılcahamam Kaymakamı ve Vakıf Başkanı iken legal görünümlü illegal dayatmalara rağmen, bütün çalışmalarında ve yaşamında İSLAM TÜRK KÜLTÜRÜNÜ sonuna kadar yaşayan ve yaşatan, Hakk için halka hizmet yolunda TOPUZLU Hak ve adalet kantarını kuyumcu terazisi hassasiyeti ile kullanan Muhterem Valim, yeni sorumluluğunuzun MUHTEREM BAŞBAKANIMIZIN sorumluluğu kadar ağır ve hassas olduğunun bilinci ile, Yolunuz Bahtınız Açık Allah (c.c) Yâr ve Yardımcınız Olsun (Âmin-Âmin-Âmin) NOT Muhterem Vasıp Şahin'in Kızılcahamam Kaymalığı ile ilgili pek çok konuyu açıklayan Söz sultanı, görevde ilerleme ile şereflenen Muhterem Hüseyin Gazi Hocam, sesinizi duymanın mutluluğu ile, sizi de işaallah il (belki de işaallah ANKARA / İSTANBUL) maarif müdürü olarak görmek dilek ve temennisi ile

 • Hüseyin Gazi YILDIRIM   17-09-2014 17:28

  NEREDEN NEREYE… 28 Şubatın karabasan gibi çöken atmosferinde hedef, milli manevi değerler ve bu değerlere bağlı kesimlerdi. Ancak bu kesimler içerisinde öncelikli hedef, siyasilerden sonra bulunduğu makamın büyüklüğü ölçüsünde sıralamaya alınan bürokratlardı. Sürecin yaşanmaya başladığı sırada Kızılcahamam Kaymakamı olan Vasip Bey’de bu öncelikli hedeflerden birisiydi. Dolayısıyla aynı hedef kitlede yer alan pek çok meslektaşı gibi O’da mağduriyetler yaşamaya başladı. Birincilikle kazandığı İçişleri bakanlığındaki bürokratik bir görevin haksız – hukuksuz olarak verilmemesiyle başlayan mağdur etme süreci Osmaniye Vali Yardımcısı olarak yapılan atama ve bazı hatırlı dostların devreye girip Düzce Vali Yardımcılığına dönüştürmesi ve akabinde Akçakoca Kaymakam Vekili olarak görevlendirilmesiyle devam etti. Fırtına dinmeye başlarken İçişleri Bakanlığında terfi ettirilerek verilen bürokratik görevlerin nihayetinde valilik makamı ve bu gün İstanbul Valisi olmakla müşerref kılınmasındaki temel faktör; O karanlık günlerde camiadan pek çok bürokrat mağduriyete uğrama korkusuyla çareyi kamufle olmada görerek yaşam tarzlarını bile farklı göstermeye çalışırken Vasip Bey’in dimdik duruşudur. O günlerde eşinin baş örtüsünü açtırmayan tek kaymakam olarak bilinmesidir. Sonuç da; kamufle olanlar da mağdur edilmekten kurtulamadılar. Ama bu günün şartlarında ödüllendirilmeyi hak eden Vasip Bey oldu. Hayırlı hizmetlere vesile olması dileğiyle en samimi duygularımızla tebrik ederiz.

 • şahan    17-09-2014 02:29

  valimize yeni görevinde başarılar diler ianşallah istanbul gibi bir mega kentin sorumluluğunu layıkı ile yerine getirmesi temennisi ile ha bu arda k hamamı unutmaz inşallah saygılar

 • hasan   16-09-2014 10:07

  hayırlı uğurlu olsun dikkat ederseniz yüksek makamlara gelenlerin yüzde seksene yakını karadeniz bölgesi trabzon ve bunun gibi illerden çıkıyor zehir gibi çalışkan insanlar. Benim çalıştığım kurumda ne başkan mesela karadenizli bütün personeller de karadenizli şirket elemanları da karadenizli. ama ben kızılcahamamlıyım övünmek gibi olmasın da .

  0

  0

  • hüseyin   18-09-2014 12:18

   onun sebebi onların çalışkan olması değil birbirine tutkun olmaları. Bir tanesi bir mevkiye gelince ne kadar hemşerisi varsa yakınına yerleştiriyor. Sen bir git bakalım eski başbakan yardımcısına bir tanıdığının işi için ne cevap alacaksın.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın