Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor
  • 09-02-2015
  • 1 yorum
  • 5590 okunma
Kızılcahamam'a yarın yoğun kar yağışı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ardı ardına yaptığı soğuk hava dalgası ve kar uyarıları sonrasında dün etkisini göstermeye başlayan kar yağışı yurt geneline bugünden itibaren yayılmaya başlayacak.

KIZILCAHAMAM’A YARIN YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Başkentte cumartesi günü 12 derece olan hava sıcaklığı pazartesi günü kar yağışıyla birlikte 5 dereceye düştü. Kar yağışı salı ve çarşamba günü de etkili olacak, sıcaklık da eksi 2 dereceye kadar düşecek.Kızılcahamam’da yarın (Salı günü ) yoğun kar yağışı bekleniyor, gün boyu etkili olacak yağış sonrasında kar kalınlığının şehir merkezinde 10-15 santimetreye ulaşması bekleniyor Çarşamba günü etkisini biraz kaybedecek olan yağış Perşembe ve Cuma günleri ise soğuk havaya bırakacak.

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BLEDİYESİ KARLA MÜCADELE İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi, bu geceden itibaren yoğun kar yağışının beklendiği Ankara’da, sürücüleri aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmamaları, vatandaşların da toplu taşım araçlarını kullanmaları konusunda uyardı.
 
Meteoroloji verilerine göre, gece saatleriyle birlikte kar yağışının yoğunluğunu artırarak Ankara’yı etkisi altına almasının beklendiğini kaydeden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, toplam 652 adet araç ve 2 bin personelle karla mücadeleye hazır olduklarını dile getirdi.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, karla mücadele araçlarının şehrin yüksek ve önemli noktalarında bekleme yapacaklarını ve kar yağışı ile birlikte takviye ekiplerle karla mücadele ve tuzlama çalışmasının gerçekleştirileceğini söyledi. Vedat Üçpınar, gerek sürücülerin, gerekse vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gereken tüm tedbirlerin alındığını ifade etti.

Kar mücadele araçlarının gece Çankaya bölgesi, Sincan bölgesi, Havaalanı Yolu, EskişehirYolu, Konya Yolu, Turan Güneş Bulvarı, İncek, Keçiören, Pursaklar, Samsun Yolu, Mamak,Yenimahalle, İstanbul Yolu , Altındağ gibi  merkezler ile yüksek noktalarda ve bölge şefliklerinde araçların bekleme yapıp kar yağışı ile mücadele edeceklerini belirten Vedat Üçpınar, "24 saat üç vardiya halinde çalışıyoruz" dedi. Bu gece saatlerinde yoğunluğunu artırarak Başkent’i etkisi altına alması beklenen kar yağışına karşı vatandaşlara da uyarıda bulunan Vedat Üçpınar, "Vatandaşlarımız trafik düzeni ve emniyeti için aşınmış lastikli araçlarla trafiğe çıkmasın ve toplu taşıma araçlarını tercih etsinler" diye konuştu.

YORUMLAR
  • mustafa kardeşim   09-02-2015 19:12

    bir defada bir hayırlı haber versen. a.e.a

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın