Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da Okuma Yazma Seferberliği Kadınlar Okuyor
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da Okuma Yazma Seferberliği Kadınlar Okuyor
  • 04-04-2018
  • 0 yorum
  • 5856 okunma
Kızılcahamam Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda yaşlılar okuma yazma öğreniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde başlatılan ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kapsamında Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezi’nde okuma-yazma kursları açıldı.

Seferberlik kapsamında çeşitli noktalarda duyurular yapıldı. Okuma yazma kursuna katılmakta ve devam etmekte zorluk yaşayanların karşılaşabilecekleri her türlü engeli kaldırmaya yönelik tedbirler alındı.Yapılan alan taramaları ve titiz çalışmalar sonucunda Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 5 Mart 2018 tarihi itibarıyla kurslar açıldı. Kursa katılacakların kullanacağı ders materyalleri kursiyerlere dağıtıldı. Kurslara katılım yoğun oldu ve bunun büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturdu.

Geçmişte farklı nedenlerden dolayı okula gidemeyen vatandaşlar, açılan bu kurslar sayesinde okuma yazma öğrenme imkanı bulacaklar. İlerleyen yaşlarına rağmen ellerine defterlerini alıp okul yolunu tutan kadınlardanOkuma yazma kursuna devam eden kadınlar, çocuklarının oturduğu sıralarda okuryazar olmak için azimle çalışıyor.

Kursiyerlerin okuma yazma kursuna gelmek için birçok nedeni olduğu da görüldü, “Kimi Kuran-ı Kerim’in Türkçe mealini okumak için , kimi çocuğuna ödevlerinde yardımcı olmak için, kimi de yanlış dolmuşa binmemek için geliyor.

Kızılcahamam’da her yerde eğitim veriliyor. Öğretmenlerimiz sınıfta, halk eğitimi merkezinde, camilerimizin bir bölümünde ve okula gelemeyen yaşlılarımızın kendi evlerine gidip okuma yazma öğretiyor. Vatandaşlar başlatılan okuryazarlık seferberliğinden dolayı memnuniyetlerini, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN’a okuma yazma öğrenebilmemiz için seferber olan öğretmenlerimize ayrıca bizlere imkan sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.’’ ifadeleri ile dile getirdiler.

5 Mart itibarıyla başlayan kurslar, Mayıs ayının sonunda bitecek. Kurs sonunda kursiyerler okumayı ve yazmayı öğrenecek. Bunun yanında matematikte toplama çıkarma işlemleri ve yaşam becerisi gibi konuları öğrenecekler.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın