Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da Okullar LGS Sınavına Hazır
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da Okullar LGS Sınavına Hazır
  • 18-06-2020
  • 0 yorum
  • 6880 okunma
2020 LGS sınavı Cumartesi günü Kızılcahamam'da yapılacak

KIZILCAHAMAM’DA OKULLAR LGS’YE HAZIR

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavına (LGS) ilçemizde 376 öğrenci katılacak.

Covit dolayısı ile busene Öğrenciler kendi okullarında sınava girecektir. Kızılcahamam ilçe milli eğitim müdürlüğü Okullarda gerekli tedbirlerin alınması için 15 Haziran 2020 Pazartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ başkanlığında ortaokul müdürleri ile bir  toplantı yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ ve Şube Müdürü Hayrettin YILMAZ tarafından sınav hazırlıklarının tamamlanıp tamamlanmadığının tespiti için sınav yapılacak ortaokullar denetlendi. Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı önlemler doğrultusunda sınav sürecindevelilerimize ve öğrencilerimize rehberlik etmek amacıyla her okula rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılmıştır.Sınav günü öğrenci velilerimizin okul bahçelerine girişlerine izin verilmeyecektir.Okullarımızda temizlik, dezenfektan işlemleri büyük titizlikle yapılmış olup; Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen, görevli öğretmenlerimize siperlik, tek kullanımlık eldiven, hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin kullanımı içinher oturum için ayrı ayrı maske, el dezenfektanı, el temizleme solüsyonu okullarımıza dağıtılmıştır.Okullarımızda sınav günü kantinler kapalı olacaktır.

Öğrencilerimizin sınav giriş belgeleri okul yöneticilerimiz tarafından  e-okul sistemi üzerinden alınarak  öğrenci sıralarına yerleştirilecektir.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaklardır.

 

 

KIZILCAHAMAM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK SINAVA KATILACAK TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ.

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın