Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'da 60 yaş üzeri 8747 kişi yaşıyor
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'da 60 yaş üzeri 8747 kişi yaşıyor
  • 25-03-2020
  • 0 yorum
  • 5332 okunma
Kızılcahamam evinde kal anonsları boşuna yapılmıyor.

Kızılcahamam'da koronavirüs ile ilgili şuana kadar bir vaka ile karşılaşılmadı. Hastaneye yüksek ateş dolayısı ile başvuranların sonuçları temiz çıktı. İnşallah bundan sonrada ilçemize bu Korana denen virüs uğramaz ve bundan ülkemiz ve ilçemiz olarak en az can kaybıyla atlatırız.

Kızılcahamam'da İlçe Kaymakamı Can AKSOY ve Belediye Başkanı Süleyman ACAR sürekli ilçemizde bulunan 60 yaş üzeri insanlarımız başta olmak üzere "evindekalkızılcahamam" çağrıları yapıyor.Bununla ilgili kısa filimler çekip sosyal medyadan insanlarımıza ulaşmasını ve onların bilinçlenmesini sağlıyorlar.

"EVİNDEKAL KIZILCAHAMAM" Koronavirüsünün en çok etkilediği yaş grubu 60 ve üzeri yaşta Kızılcahamam'da 8747 kişi yaşıyor. Durum böyle olunca evde kalmak hayati önem taşıyor. İlçe genelinde insanlarımız evindekalkızılcahamam kuralına mümkün olduğu kadar uyduğu gözlemleniyor. Maaş ve diğer mazeretler dolayısı ile bazen sokakta yaşlılarımızı görsekte gerek polis, gerekse zabıta ekipleri onların evlerine dönmeleri noktasında uyarılarda bulunuyorlar.

EVİNDE YALNIZ DEĞİLSİN

Kızılcahamam Belediyesi Koronavirüs dolayısı ile Belediye Bünyesinde bir yardım masası oluşturdu. Buraya yardım talebinde bulunan bütün yaşlılarımızın ihtiyaçlarının anında karşılanması için gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde yapılıyor. Onların sokağa çıkma yasağı dolayısı ile çarşı pazardan alamadıkları ve ihtiyaç duydukları herşey görevliler tarafından  anında karşılanıyor 

Etiketler : Kızılcahamam'da - 60 - yaş - üzeri - 8747 - kişi - yaşıyor - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın